Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
milanreal1    319

Dokładnie tak Roki.U nas nikt nie ma kursu a każdy kropi czym tylko chce .Ten kurs to jakiś niepotrzebny wymysł bo co to za filozofia podpiąć opryskiwacz i pokropić , to tak jak podpiąć kultywator i skultywatorować.

A spróbuj złożyć reklamacje na jakiś środek a nie masz kursu i badan opryskiwacza? Nawet rozmawiać nie będą chcieli. A płakać na forum że środek nie zadziałał jak należy, a zabieg był źle wykonany lub z rozpylaczy się leje. Albo wśród niektórych uwaliło się że pryszcze się beczkę na ha w nie w l/ha. I wtedy dasz te 400l/ha i skuteczność zabiegu może być słabsza. Właśnie po to są te badania wprowadzone. Opryskiwacze nie sprawne są zagrożeniem dla środowiska, tak samo samochody nie sprawne są zagrożeniem na drodze.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Pierwsze słyszę by ktoś reklamował srodek, pryskałem nawet srodkami przeterminowanymi bo były o 50% tańsze w sklepie i ich skuteczność była taka sama jak tych z dobrą datą ważności.

U mnie na hektar wchodzi 400 litrów wody ale zamiast dać taką dawke jak na hektar daje większą o 1/3 bo to logiczne że nie jest 300 litrów wody ale 400.

No chyba az tak bezmyślni ludzie to nie są, ale są tacy nie powiem co i dają 300 litrów na hektar a środka do tego na pół hektara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

POL, skad ty sie wziales?? :blink:


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Z forum Pawelec :)

no chyba wolno mi przedstawić jak to jest w moim regionie---no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czy przeterminowany środek można wprowadzać do obrotu?

 

co polecacie na 4 zabieg (tani) po dithane, infinito i pytonie? na późne odmiany dam jeszcze raz pytona, ale na wczesnych wolałbym zaoszczędzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Ciemnogród XIX wiek. Szkoda czytać posty takiego kogoś, człowiek zamiast iśc od przodu to sie cofa. Na "zachodzie" kraju nie kupisz żadnego toksycznego srodka bez świadectwa. Po co dawać 400l wody jak można 200 i efekt bedzie o wiele lepszy. I jeszce to "kropi lub pryszcze". Mówisz po co szkolenie, słyszałem o gosciu który perz w pszenicy zwalczał wiosną a uzył do tego glifosatu bo zwalcza perz.

 

U mnie w tym roku na ziemniaki dałem Ditane, Infinito, Antracol, Curzate Top a dam jeszcze pytona consento i moze jakis kontaktowy. Narazie nie widać objawów porazenia w odmianach Bellarosa, owacja i vineta.

Edytowano przez poosa21
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

u nas vineta polozyla sie i juz zolknie. armetil-pyton consento-infinito-tanos. zobaczymy czy bedzie 5 zabieg.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Centralna polska w deszczu ,vineta żółciutka z tendencją do zasychania liści.Plony będą marne po tych 3 tygodniach deszczu.W ubiegłym roku pod koniec września vineta była zieleniutka a plony rekordowe.Prognozuje zmianę ceny jak się wszyscy zorientują jaki będą plony odmian do przechowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Dodajecie jakies fungicydy do desykacji? Czytam że pyton consento chroni bulwe przed zarazą i warto dodac nawet 1/2 pełnej dawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

U mnie Vineta też żółknie a Jelly i Belarossa na razie zero oznak zarazy a 3 razy pryskałem Galben > infinito > Infinito. Teraz chciałem dać na 4 zabieg revusa na ochronę bulw i na tym kończę ochronę ziemniaków.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Wczoraj pokusiłem się o 5. zabieg na zarazę w Satinie (Galben-Infinito-Dithane-Infinito-Dithane). Pojedyncze krzaczki zaczęły lekko żółknąć, a planuję jeszcze oprysk przeciw kiełkom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

oczywiscie pozniej z tej partii nie ma mozliwosc odsortowania sadzeniaka?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Tak - nie mam możliwości zastosowania np. Stop Kiełek na linii sortowniczej (bo takowej nie posiadam ;)), a swoich sadzeniaków nie zostawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

zainteresował mnie ten fazor ale cena (mówisz przystępna) po przeliczeniu na ha 450zł trochę powala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1124

Tez myślałem nad fazorem w tym roku ale mam pewne wątpliwości co do jego zastosowania. Środek ten został całkowicie wycofany na zachodzie europy już parę lat temu i to zarówno w ziemniaku jak i cebuli. Nie mam informacji dlaczego, czyżby z powodu pozostałości? Do tego jak czytam etykietę i jest ostrzeżenie że zbyt wczesne zastosowanie środka powoduje deformację bulw to już odechciewa mi się pryskać.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

O cebuli też jest takie ostrzeżenie ,10 lat stosowania nigdy się nie zdarzyło aby cebula była niekształtna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

zainteresował mnie ten fazor ale cena (mówisz przystępna) po przeliczeniu na ha 450zł trochę powala ;)

 

Widzisz, wszystko zależy od skali produkcji. Na moje "hektary" mogę sobie na to pozwolić, zwłaszcza, że traktuje to jako zabawę.

Faktycznie nie spojrzałem, że dawka wynosi 5 kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Okolice Lubienia kuj- już cena ziemniaka zmieniona z 0,8 gr na 0,5 gr Kocioł nie gaśnie. Wczoraj widziałem jak wożą już młode całymi zestawami . Nie odpad tylko ładne duże .Ciekaw jestem jak to się skończy na jesieni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

U mnie się szybko skończyło 2h temu. Odmiany białe ścieło niemal do gołego badyla, żółte jeszcze jako tako.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Po mojemu to sytuacja powtórzy się z zeszłego roku a będzie kto wie czy nie gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

w zagłębiu ziemniaczanym pewnie tak, u mnie urody na ziemniaka nie ma i posadzonych mało. Wydaje mi się że będzie to rok gdzie ceny będą bardzo zróżnicowane.

 

 

Panowie, mam zagadkę której sam nie mogę rozwiązać. Posadziłem Irgę na dwóch działkach oddalonych od siebie o 300m. Działka nr 1 sadzona najpierw, potem działka nr 2 - między sadzeniem upłynęło 3 dni. W tym momencie na działce nr 1 jest niemal puste pole, wszystko uschnięte, na działce nr 2 gdzie nie gdzie suchy krzak ale ogólnie nie jest źle. Teraz pytanie do was: w czym tkwi problem? Ochrona i nawożenie takie samo, ziemia kilka lat ziemniaka nie widziała... co ciekawe im cięższa ziemia tym więcej zielonych łętów. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem. Mi to wygląda na okresowy brak wody i wysokie temperatury. Albo dostawały nadmiar wody i grzało albo tylko grzało. Ciekawy jest też fakt że 2 krzaki jeden obok drugiego i jeden zielony a drugi suchy... Odmiany zółte mają nadal zielone łęty ale ta nieszczęsna Irga... marnie.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj