Polecane posty

POL1    28

Nic , a co się ma stać? To tak jakbyś zjadł wieprzowine która tydzień wcześniej była odrabaczana.

Roki nic już nie poradzisz.Czemu na poczatku nie pryskałeś mankozebem? (np.Ridomil) Teraz już "pies pogrzebany"

Edytowano przez POL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Wiesz nie myślałem że tak szybko zaatakuje, tydzień wcześniej pryskałem Infinito wydaje mi się że to dobry środek i wtedy nie było jeszcze żadnych objawów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Może i dobry.Ale lepszy Ridomil lub Pyton.Ja zawsze na 1 zabieg daje Ridomil a potem inne.W tym roku zakończyłem ingerencje po 1 oprysku.Cena 10 groszy za kg tak jak w tamtym roku dała mi dużo do myślenia.

Więc Roki nie masz czego żałować.Dasz 100zł i kupisz sobie bez roboty tonę ziemniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Tak wygląda dopiero parę pojedynczych krzaków więc tragedii nie ma. W poniedziałek dałem Curzate M tam też jest mankozeb i okaże się co dalej będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Pyton i Infinito (środki z górnej półki) którymi pryskałem w max dawkach i krzak wygląda jak wygląda więc co też może są marnej jakości...

Teraz to nie wiadomo czym pryskać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Moim zdaniem na pierwszy zabieg powinno dać się Ridomil potem Pyton a potem Revus lub Tanos.

Roki wiadomo wiadomo.

Do Infinito nie mam przekonania , Curzate to lichy srodek .

A krzaki temu takie bo słabo nawozisz ziemniaka .Jak znajde czas to Ci pokarze jak ma wyglądać krzak o tej porze.Jak ziemniak ma niedostateczną ilość NPK i mikroelementów to jego obrona przed zaraza jest słaba , jak krzak jest silny i zielony to wiadomo że jest inna sprawa.

Ale to moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Możliwe nie mam zbyt dużego doświadczenia w uprawie ziemniaka. Co do nawożenia to stosuje obornik na jesień, natomiast wiosną idzie sam PK oraz do każdego oprysku dodaje nawóz dolistny.

Tak wyglądały na 30 czerwca 2012 chyba nie były aż takie słabe http://zapodaj.net/6...690fb1.jpg.html

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

A gdzie N ??? :wacko: :unsure: :wacko: <_< <_< :( jak one mają Ci urosnąć jak nie ma najważniejszego składnika czyli Azotu?

W jakiej proporcji i na ile dajesz PK ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

W tym roku dawałem Sól potasowa 200kg/ha i Superfosfat 150 kg/ha, a N tyle co z obornika i tego dolistnego:P

Poprzednie lata jak słabo rosły pryskałem 5% roztworem mocznika.

Ogólnie to wiesz to jest Irga i jest bardzo podatna na zarazę, a teraz warunki sprzyjają w nocy podlewa a w dzień paruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Superfosfatu troszkę za dużo , szkoda że nie dałeś nic z Azotu :(

wrażliwa to jest vineta a Irga jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

Vineta jak sadzeniak nie zawirusowany to dobrze się trzyma . Mamy posadzone może ze 20a i bez oprysków trzymają się dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Superfosfatu troszkę za dużo , szkoda że nie dałeś nic z Azotu :(

wrażliwa to jest vineta a Irga jest OK.

A jaka jest bezpieczna dawka azotu?? i w jakiej formie mocznik czy saletra?,

bo ziemniaki te idą jako jadalne na własne potrzeby itp i z tego względu nie podsypywałem do tej pory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Roki hektar ziemniaków zjecie? :) :rolleyes: :ph34r: ja bez obornika stosuje 220K w postaci Polifoski 6 , 90P w postaci Polifoski ^6 i 140N w postaci mieszanki saletrzaku z borem i mocznika.

Czyli 500 kg polifoski daje nam 150K i 100P i 30N a więc do tego dodajemy 100kg soli potasowej i 150kg mocznika co daje nam 70% N a więc mamy już 210kg Potasu i 100kg Fosforu i 100kg Azotu do tego daje 150kg salmagu., co daje 140kg N.( ogólnie) i ziemniak BOMBA. :) Dolistnie nic nie stosuje bo nie uznaje takiej potrzeby, jak jest pod korzeń to starczy , jedynie mikroelementy.

Trzeba wziąć również pod uwagę zasobność ziemi w składniki pokarmowe , i skalkulować te dawki.

Ale mniej więcej takie dawki będą OK.

Cóż tona nawozu na hektar , ale coś za coś.

Chcemy plon trzeba dać. <_<

 

Takie dawki daje jak ziemniak idzie na sprzedaż , dla siebie mam ziemniaki na oborniku końskim i delikatnie Salmag.--------Jest OK.

Edytowano przez POL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Sam tyle nie zjem hehe, ale są stali klienci rodzina itd więc właśnie też wolę mniej dać lub w ogóle tego nawozu. Bo o szalone plony mi nie chodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

A to jak chcesz mieć zdrowe ziemniaki to daj obornik i delikatnie salmag i 15 ton z hektara będziesz miał :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Przy takich marnych cenach i kiepskim zbycie jedyną szansą na upchnięcie towaru po przyzwoitej cenie jest zadbanie o jakość i smak ziemniaka. W tamtym roku koleś brał ode mnie mimo że drożej bo miał na nie zbyt, ludzie się dopytywali o ziemniaka. Mógł nakupić Irgi po 3zł za worek, mi płacił 5 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Tak jest kolego.Jak ziemniak pyszny to ludzie wolą więcej zapłacić i mieć smacznego ziemniaka , nie takiego by w srodku zimy zgnił albo się wysuszył albo w garku by były czarne.Dużo tez zależy od odmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Zjazdowa:

żółty-3zł wyjściowa,bez problemu dają zająca a czasami nawet niżej..

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Z tego co zauważyłem najwięcej krzyczą że ziemniak tani i nieopłacalny sezonowcy którzy obsadzili się z zamiarem łatwego zysku. Plantatorzy którzy mają spore powierzchnie od wielu lat przez to pewnych odbiorców robią swoje a nie lamentują. Za rok-dwa sezonowcy wrócą do żytka i cena się unormuje ;))

 

Przy okazji zapytam czy niszczył ktoś łęty środkiem Spotlight plus od F&N? Do tej pory znałem tylko Reglone i Baste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Wszyscy krzyczą po równo. Nie dość że mamy cenę marną to jeszcze w wielu miejscach za mokro, są tereny gdzie susza panuje. Stały odbiorca nie zapłaci dużo więcej niż płacą na giełdzie bo mu się nie opłaci. Co do sezonowców to w moich okolicach nie ma takowych, ogólnie obszar przeznaczony na ziemniaka zmalał, do tego ulewne deszcze. Myślę że jesienią powinno być dobrze jeśli chodzi o cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Skalbmierz 2zł za 15kg Lorda , Kraków Rybitwy podobnie.

Cena 12 groszy za 1kg na pewno wielu satysfakcjonuje :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Panowie zapraszam do dzielenia się cenami ziemniaków w odpowiednim temacie , następne posty nie na temat będą nagradzane % .


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj