Polecane posty

saszeta    161

a kto normalny pryska w dzień jak jest upał. Na OBOWIĄZKOWYM kursie na opryskiwacze mówią żeby czytać etykietę. Tam zazwyczaj jest napisane. Do tego dochodzi prewencja dla pszczół

Pyretroidy działają do 20 stopni. A niektóre musi być ponad 20

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Ja jeśli nagrzeję wodę do 30 stopni to jadę i w południe a jak nie za ciepła to przed wieczór po 2 -3 baniaki się uda.


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

na pewno nie poparzy. Burza też może być z nienacka a roślinom nic nie jest. Czy nawadnianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Dokładnie saszeta,ja deszczowałem woda bezpośrednio że studni o temp.ok12 podczas upału31 i nie zauważyłem żadnych negatywnych skutków,więc przy pryskaniu roślina nie dostanie szoku


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Pytam w imieniu kolegi...

Co by się stało gdyby popryskał on ziemniaki Attributem lub Granstarem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

co polecacie dodać do fungicydu (t4) żeby wzmocnić rosliny w czasie niedoboru wody?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

krzakom może nic po atribucie ale lepiej niech sam zje te ziemniaki. Jak się posra to może zrozumie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Wykonywanie oprysku przy takim upale powoduje także straty środka ponieważ to wszystko paruje strasznie szybko teraz to najlepiej pryskać wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

@pawelec już 4 zabieg robisz? Pogoda u ciebie chyba nie sprzyja zarazie? Ja 4 bedę w przyszłym tygodniu ale u mnie słońce nie pamiętam kiedy było. W sumie od połowy czerwca to może z 5 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

pogoda moze nie sprzyja zarazie, ale jest zaje...scie sucho! U ciebie od polowy czerwca 5 dni ze sloncem, u mnie od polowy czerwca 1 dzien sredniego deszczu i temp w sloncu + 55 przez ostatnie 10 dni.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

akurat z pola wróciłem. Pyrki pływają. Rowy pełne. Redliny zrobiły sie na 15 cm wysokości. W nocy znowu 3,5cm spadło a na dzisiejszą też zapowiadają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

u nas też woda stoi a do tego parno :/


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

ja jak widzę że na wschodzie sucho na zachodzie mokro to u mnie w centrum tak idealnie nie za sucho ani nie za mokro już więcej nie pryskam na zarazę bo po 1. porosną znowu po 500-800g i bedzie wiecej odpadu a to mi zbędne. a 2 to cena do bani. ja nie wiem gdzie ci rolnicy co jada na giełdę maja rozum wole ,300kg z ara sprzedać niż wykopac 400-czy 500kg a potem się z resztą (odpadem) użerać. a na sklepach dużych już nie chcą. tylko najlepiej żeby był tak maks 8cm średnicy.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Moim zdaniem,to jak się zasadziło ochronę minimalną trzeba dać- a jak nie chcę żeby porosły duże to reglone i po sprawie :)

 

:) moim skromnym zdaniem jak się zasadziło to minimum ochrony trzeba dać . Jak chcę małe lub sadzeniaka to zawsze można zreglonować . Ceny nie ma bo kopią ile się da pole potrzebne pod brokuł i kalafior

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

nie wydaje mi sie bo np w srode na Zjazdowej kapusta 1zl/szt, brokul zl/szt kalafior 80gr/szt..ceny wyjsciowe, na kazdej gieldzie jest tani ziemniak a nie liczni(w skali kraju) sadza warzywa po wczesnym

@pmichal56 tak trzymaj,najlepiej wjedz juz teraz z roudapem

@saszeta w Zielonej Górze spadlo podobno 46mm

u mnie sucho, 8 dzien upalu a obecnie 340C w cieniu,bezwietrznie i parno..ziemniaki nie deszczowane padaja z dnia na dzien

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

przemol, a od jakiej ceny zaczyna sie ziemniak nie tani wg Ciebie?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

jestem producentem wiec dla mnie jest zawsze tani a tak na powaznie na chwile obecna tj poczetek lipca cena powinna ksztaltowac sie na poziomie min 50gr.


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

U nas w chyba najdroższym nadmorskim kurorcie pyra w sklepach 1,5zł a na targu 1zł. W zeszłym o tej porze ceny były podobne a to źle wróży :/

 

Zastanawia mnie skąd takie ceny kiedy to z forum co chwila czytam tu sucho krzaki padają, tam redliny w wodach wiec pewnie gniją do tego z tv że co chwila gdzieś grad doszczętnie wszystko niszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

bo znowu propaganda działa :D. Że za dużo nasadzone. I sądze że nawet jak pół kraju by zalało to sporo rolników i tak za darmo bedzie oddawać

 

nie wydaje mi sie bo np w srode na Zjazdowej kapusta 1zl/szt, brokul zl/szt kalafior 80gr/szt..ceny wyjsciowe, na kazdej gieldzie jest tani ziemniak a nie liczni(w skali kraju) sadza warzywa po wczesnym

@pmichal56 tak trzymaj,najlepiej wjedz juz teraz z roudapem

@saszeta w Zielonej Górze spadlo podobno 46mm

u mnie sucho, 8 dzien upalu a obecnie 340C w cieniu,bezwietrznie i parno..ziemniaki nie deszczowane padaja z dnia na dzien

ja mam 12 km do zielonej. Tam jest góra więc zawsze więcej spadnie i do tego odra płynie. Widziałem dzisiaj pozalewane ulice

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

jestem producentem wiec dla mnie jest zawsze tani a tak na powaznie na chwile obecna tj poczetek lipca cena powinna ksztaltowac sie na poziomie min 50gr.

pytałem specjalnie, bo dzis w lublinie przemysl nie dojechał i było 50gr ;) normalnie 30-40gr


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

ja reglone daję tylko na sadzeniaka już pierwsze spalone czekam na późne odmiany aż dojdą i tez poleci reglone a reszty nie warto bo narobię sobie tylko kosztów. ja stosowałem pytona consento i ranman. dodam że zaraza weszła bardzo późno wczesniej kristalon z siarczanem magnezu. to wszystko na ten rok.a pyra jest :):(:o:D


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Szkoda , że takich upałów i burz nie było miesiąc temu , ziemniaka pod krzakiem jeszcze wiele nie było a teraz już bulwy handlowe , więc czy uschną teraz od parnoty to już bez znaczenia. Nawet takie w ogródkach bez ochrony w miarę się trzymają . Na jednej działce jak pryskam brakuje mi oprysku na 10m długości i nie widać zbytnio różnicy na pryskanych i nie pryskanych od zarazy itd.

 

Kolejny rok gdzie każdy kto posadził to ma. Że gdzieś woda stoi w redlinach , komuś tam podtopiło to co roku sie słyszy , grad jest zjawiskiem bardzo rzadkim , więc jak w jakimś tam Bisztynku pobiło kilka hektarów to pestka jest...

 

Dziś zrobię 3 zabieg Revusem i koniec na tym . Bellarosa już jest za duża a jeszcze cały lipec będzie nabijała.


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Ja zrobiłem 1 zabieg i na tym kończę.Za te pieniądze nie interweniuje już w ziemniaku.Niech się dzieje co chce z nimi.Dziś rano w Skalbmierzu nie miał kto dać 0.20 groszy za kg nowego.

Będzie jak w tamtym roku.

Edytowano przez POL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj