Polecane posty

szarywilk    90

Jak kogoś stać to w tym roku amistar dostał w Polsce rejestracje na alternarie w ziemniakach - presja alternariozy jest bardzo duża - w tym roku mimo pierwszego zabiegu indofilem potem 2x pythonem i teraz curzate - są objawy jak się nie poprawi pójdzie mega droga mieszanina revus z amistarem - ale nie na jadalne - te dostaną zwykły mankozeb - szkoda pieniędzy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

szarywilk, napisz swoje doswiadczenia z tym Amistarem, mysle ze inni tez są ciekawi. Jaki to koszt na 1ha?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

dajesz 0,5 amistaru i 0,6 revusa - cena ok 180 zl/ha -amistar na alternarie trzyma do 2 tygodni działa sytemicznie i kontaktowo - co ciekawe sam amistar w pomidorze ma rejestracje na zarazę ziemniaka - ale wole nie ryzykować dlatego zgodnie z zaleceniami razem z revusem, działanie - mega-skuteczne - ale tez cena mega porównując do 2kg mankozebu - czy mieszaniny typu curzate albo tosca . Kosztuje ponad tonę ziemniaka po obecnych cenach - więc warto się zastanowić, cen dokładnych nie podaje bo każdy ma inne ceny zakupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

kosztuje ponad tonę a zbierzesz kilka więcej. Zwłaszcza jak nie ma ceny ważna jest efektywność. U mnie standardowo. Pyton i 3x infinito. Właśnie zalewam opryskiwacz na 3 zabieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

a nie boisz się alternari - infinito chroni tylko przed zarazą ...... a co do wydajności - jak mam sprzedawać w lipcu nieporośniętego idealnego ziemniaka do gorzelni to wole taniej chronić - tym bardziej że jadalny to u mnie margines w tym roku - 5 % powierzchni ziemniaka . jak dla mnie kalkulacja jest prosta 60 ton razy 80 zł kosztów nie zwraca 100 ton też :), zresztą jak będzie po 10 gr to nie będe kopał jadalnego - chyba że jak w ubiegły roku uda się upchać tirami w wykopki po 20- 25 gr, ale patrząc na sytuacje rynkową raczej w to nie wierze ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

pyton był na pierwszą dawkę i ten działa na alterie. Alternarioza ogromnych szkód nie robi wystepuje głównie przed zarazą a magnez w oprysku też ją mocno ogranicza. Ja jadalnego( bardziej na przemysł) mam skalkulowanego na 50 groszy więc mi sie opłaca. Chociaż przy takiej cenie taniej byłoby nie sadzić i kupować ale swoje to wiem co mam.

Tego nie zrozumiałem

<<jak dla mnie kalkulacja jest prosta 60 ton razy 80 zł kosztów nie zwraca 100 ton też>>

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

alternarioza nie zawsze bierze wczesniej niz zaraza,wszystko zalezy od warunkow pogodowych

ja u siebie czesc arealu robilem ridomilem-->infinito-->tanos reszte czyli jakies 8 ha infinito-->fantic

 

alternarioza nie zawsze bierze wczesniej niz zaraza,wszystko zalezy od warunkow pogodowych

ja u siebie czesc arealu robilem ridomilem-->infinito-->tanos reszte czyli jakies 8 ha infinito-->fantic


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

saszeta a kiedy robisz ostatni oprysk ? Jak jagody są ?czy kiedy ?

Edytowano przez BizonFan321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dada366    0

ja bym popryskał pumom

 

albo poczytał na internece czym można popryskać . Ile masz sztuk bydła i ziemi ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

dada,

to że zaczęły się wakacje nie oznacza że musicie (dzieci) trolować internet! Idź do mamy zeby dała ci na diablo 3 albo na kłejka. Bedziesz miał zajęcie.

  • Like 1

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ahahahahahahahahha :D wakacje pawelec, wakacje...

Co do oprysku na 1 zabieg poszedł Rydomil Gold, teraz pewnie Pyton i na koniec Revus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

to do kiedy chronic ziemniaki nalezałoby ? Bo mam za soba 2 opryski ziemniaki koncza kwitnac . Kolejny termin mam 7 lipca . Mysle zeby ostatni zrobic 20 to bedzie działac do 4 sierpnia . co o tym sadzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

Witam koledzy mam problem moje ziemniaki atakuje alternarioza vinety jaki środek najlepiej zwalczy alternarioze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

ja mam tylko troche alternari tez w vinecie pomimu nie pryskania na nia. ale według saszety jest to niezbyt grozne . Kup pyton consento , ridomil gold .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

każda choroba jest w jakimś stopniu groźna. Akurat ja nie zwracam zbytnio uwagi na alterie. Dobrze sie przyjżyj. Alteria bywa często mylona z zarazą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

a pyton da rade alternariozie??? jesli tak jutro musze pryknac mam kilka odmian na tym polu co vinety wszystkie zdrowe tylko vineta słaba jest :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Pytanie do Fachowców.Jest może jakiś srodek by zapobiedz temu parchu bulw co ma te plamki rdzawe na sobie ziemniak ( bulwa)

Chodzi mi czym teraz najlepiej pryskać by to zachamować lub wyeliminować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

a w ziemniakach sucho , może będzie susza to i cena pójdzie do góry :ph34r: bo jak na razie 0.20 groszy 1 kg wczesnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrJareczek    0

Zapewne spotkaliście się już z tym pytaniem nie raz, ale 40 stron do przeszukania to dużo. Czy jest jakieś ograniczenie temperaturowe na oprysk ziemniaków na stonke? Wiadomo, że w najcieplejszym okresie dnia jest najbardziej aktywna, więc jeżeli powiedzmy jest na termometrze 40 stopni to można pryskać, czy preparat może nie zadziałać, albo jakiś nie chciany efekt się pojawi? Proszę o szybką odpowiedź, jeżeli można :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj