Polecane posty

bolid20    98

Ewentualnie ma bardzo wysoką zawarość składników w glebie. Też mi się niechce wierzyć ale z drugiej strony czemu ma ściemniać. A ciekawe w jakich redlinach kolega to sadzi bo 65 ton przy np rozstaie 67 to ciężko to widzę.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

Witam

 

Wiecie może gdzie mogę kupić w necie lub okolicach białej podlaskiej Novodor S.C. na stonkę ?? A może znacie jakieś inne ekologiczne preparaty na stonke ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avens    14

Internet pozwolił puścic się wodzy fantazji. Dołączając się do dyskusji, nie znam drugiego tak szczęśliwego rolnika jak krystianwarowy . Z tego co wyczytałem stosujesz podobne dawki nawozów do moich, lecz mi nigdy nie udało się przekroczyc magicznej bariery 35t/ha .

Z drugiej strony ktoś przy takim nawożeniu musi miec taką wydajnośc jak Pan inaczej ziemniaki 22.06 nie kosztowałyby na giełdzie marnych 0,30gr/kg.

Pozdrawiam i życzę dalszego urodzaju!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Kelpak tutaj pewnie zrobił robote

Taak. To najlepiej dawać klepak, ugmax i inne em a nawozy całkiem odstawić. Będzie taniej i ekologicznie a plon jeszcze większy. Cuda normalnie jakieś.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avens    14

Mój stosunek do tego rodzaju środków jest prosty. Nikt jeszcze nie udownodnił żeby biostymulatory czy jakieś inne polepszacze wpływały korzystnie na uprawy i zwiększały plonowanie roślin jak i nikt nie udowodnił aby te środki działały niekorzystnie na nasze roślinki. Tak więc morał z tego taki że wolę miec te 100-200 zł w kieszeni więcej niż wlewac coś do opryskiwacza co nie ma popartego naukowo korzystnego wpływu na plonowanie. Nie dajmy się ogłupic.

Edytowano przez avens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

a kto mówi o odstawianiu nawozów? spróbuj najpierw a pozniej marudz ja stosowałem i efekty sa

Stosowałem i efektów niet. Z tymi efektami to jest tak jak z jednym gościem co kupował sadzeniaki z hodowli i miał tam co roku jakieś plony jak na swoje możliwości. W zeszłym roku były drogie to kupił od kogoś kto odsortował małe od dużych i opylił jako "sadzeniaki". Facetowi urosły i wychwala tego sprzedającego jaki on robi cudowny sadzeniak i że teraz będzie tylko od niego kupował a nie jakieś tam kwalifikaty. I weź mu teraz wytłumacz że miał plon bo były sprzyjające warunki i praktycznie każdemu choćby sadził obierami to sypały.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Internet pozwolił puścic się wodzy fantazji. Dołączając się do dyskusji, nie znam drugiego tak szczęśliwego rolnika jak krystianwarowy . Z tego co wyczytałem stosujesz podobne dawki nawozów do moich, lecz mi nigdy nie udało się przekroczyc magicznej bariery 35t/ha .

Z drugiej strony ktoś przy takim nawożeniu musi miec taką wydajnośc jak Pan inaczej ziemniaki 22.06 nie kosztowałyby na giełdzie marnych 0,30gr/kg.

Pozdrawiam i życzę dalszego urodzaju!

 

:) szczęśliwy to bym był jak by je sprzedał chodziaż po 5 groszy za kg ale vineta niema skrobi i na bimber nie chcą wziąść :)

a przepedzić sam bym chciał ,ale matoły w rządzie zabraniają , z tych pieprzonych ziemniaków miałbym paliwko do samochodu

 

sprzedawał ktoś z was kiedyś kiszonke z kukurydzy na biogaz ....może ziemniaki by wzieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanRol95    2

Może post i nie na temat, ale jak oceniacie te ziemniki Vineta, ja w tym roku sade je pierwszy raz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ziemniaki przynajmniej w moich okolicach idą jak woda po 100zł/t na paszę, ich wartość paszowa dochodzi nawet do 1/4 jednostki owsianej, zatem uwzględniając ceny pozostałych pasz objętościowych ze zbytem ziemniaka nie powinno być problemu, a jeśli takowy się pojawi to proponuję zająć się również produkcją zwierzęcą, aby chociaż jakąś marżę zrealizować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toffik79    0

Witam panowie.Piszę poraz pierwszy chociaż obserwuję forum od dawna.Moje pytanie jest takie-czy ktoś nawoził dolistnie ziemniaka gnojowicą ? Jeśli tak to w jakim stadium i jakie efekty?Dzięki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

wg mnie to zaraza.

A tak odnośnie tych ziemniaków to 1kg ziemniaków parowanych ma taką wartość paszową jakby do 4 litrów wody wsypać 1 kg żyta i dać świni czy krowie. Koleś na uczelni nam kiedyś opowiadał.


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

wygląda mi to na typowe obiawy zarazy... nie ma co się dziwic pogoda sprzyja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

alternarioza, typowe objawy ,zaczynajcie zabiegi od Pytona Consento jest rewelacyjny na alternariozę ,ale chorobę trzeba wyprzedzać,najlepsze efekty dają zabiegi profilaktyczne ,a więc pierwszy zabieg ok. 60 dni od posadzenia ziemniaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

czy mozliwe jest ze pyrinex/dursban wpływa na obniżenie próchnicy/żyzności ziemi?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

@rolnikr1 daj pytona + 0,3 asahi


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Na pewno chloropyrifos likwiduje faunę glebową i to zarówno tą pożyteczną jak i szkodniki. Brak dżdżownic nie najlepiej wpływa na zawartość próchnicy ale dotychczas nie napotkałem na potwierdzone badania z użyciem chloropyrifosu. Nie wiadomo też w jakim stopniu i czy w ogóle przyczynia się do ograniczenia bakterii. Masz jakieś negatywne doświadczenia w tym temacie?


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

tak sie zastanawiam czy pękanie ziemi w redlinach to wlasnie przez zubożenie ziemi, zmniejszanie próchnicy. Chyba że zle ustawienie formownicy. W dalszym ciągu nie wiem dokladnie jak powinna wygladac fachowa redlina. Na pogode tez nie ma co narzekac.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Ja czekam aż ziemniaki przekwitną i wjeżdżam Pytonem.+ mocznik i coś na stonkę bo pojawia się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thor    0

Pryskalem ziemniaki na chwasty. lecz byla susza i srodek dobrze nie zadzialal, po deszczach wyrosla chwastnica jednostronna(trawica potocznie) Teraz ziemniaczki juz kwitna, w sumie przekwiaja. I o to mam pytanie czy mozna je prysnac np leopardem lub innym na jednoliscienne bo trawica sie pojawila(tylko trawica). Nie uszkodzi to roslin. Odmiana to lord.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj