Polecane posty

mikad    1134

Najlepszy na zarazę jest Infinito. W 2011 mój plon z ha 65t=3zabiegi Infinito+kelpak, zaprawa Prestige+Kelpak 100kg mocznika+300polifoski6

Cool. Ja przy tak potężnym nawożeniu to nie miałbym nawet połowy tego. A tak na marginesie czarna noga to choroba bakteryjna.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok bakteryjna :)

a co do naworżenia sprawdz jeszcze swoje ph gleby bo sypanie nic nie daje jak pola nie wywapnujesz

na własnej skórze sie o tym przekonałem

 

fakt tam ten rok był specyficzny każdemu ziemniaki sypały ale ja w swojej gminie pobiłem rekord i d*pa wszystkie stoją w magazynie rozdaje do domów dziecka ,osrodków wychowawczych i domów starców :)

znasz jakąs taką instytucje to zapraszam

tel. 502742388

 

troche porosły ale są smaczne i nie czarnieją po ugotowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Najlepszy na zarazę jest Infinito. W 2011 mój plon z ha 65t=3zabiegi Infinito+kelpak, zaprawa Prestige+Kelpak 100kg mocznika+300polifoski6

i co jeszcze? ile N?P?K?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

vineta c/a kupiłem na jesień 2010

 

polifoska 6 -N 6,P 20 K30 MOCZNIK -46N

 

Firma Nasienna Granum

Wodzierady 81

91-105 Wodzierady

ziemniaki dowożą do kupującego

 

tel 43 6773126 6773520

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

chodzi mi o to ile dałes w czystym skladniku poszczegolnego pierwiastka na ha..np ja daje ok220kg/ha N w czystym skladniku

 

a jesli chodzi o granum to moje strony :rolleyes:

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

azotu do 100 jak dam wiecej to szybko ciemnieją i nie są smaczne to według mnie powinieneś sypnąć do tego azotu który daleś jeszcze 400 kg soli potasowej i 300 kg polidapu 12-50

 

i tak jak to wszysylko dasz to plonu nie bedziesz miał ...podstawa wapno !!!

 

i to nieprawda że jak tlenkowe wapno dasz to bedziesz miał parcha ja na jesień sypnełem 500kg/ha wapna granulowanego tlenkowego i ziemniaczki są super

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

dajesz jakis obornik,pomiot?co bywa przedplonem?

ja daje ok600kg/ha lubofosu pod ziemniaki


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

jestem mlody ale co nie co wiem o ziemniakach i nie wierze,powtórze nie wierze, ze przy dawce 100kg N masz(miales) 65 ton i to vinety :lol:


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ja w mirandzie miałem ponad 60 a w satinie 55 przy 100kg azotu ogólem. I cały czerwiec ani kropli wody. Tyle że sadzeniak był świeży i z niemiec przyjechał. Polifoska 4 570kg/ha. Vineta to akurat porażka w zeszłym roku.

A w tym czarna nóżka i to sporawo ;[

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Obornik 30 ton , sól potasowa 200kg , fosforan amonu 200kg , saletrzak 200kg. Miałem 45t bellarosy przy takim nawożeniu . ph gleby obojętne. parch był na odmianie bard ale nie za duży


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

lubofos pk 12-20 600kg = 72 fosforu - 120 potasu - 220 azotu

 

mój plon z ha 65t=3zabiegi Infinito+kelpak, zaprawa Prestige+Kelpak 100kg mocznika+300polifoski6

wiec dajesz lubofos PK czy polifoske


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niewiem jakim cudem ale tego azotu musiało się troche nagromadzić w tej glebie ja wiem i czytam ze

 

Ziemniaki (podobnie jak buraki cukrowe) mają bardzo duże wymagania pokarmowe. Z plonem 10 t bulw i odpowiednią masą łęcin przeciętnie pobierane jest: 40 kg azotu, 15 kg fosforu, 55–75 kg potasu, 6 kg wapnia, 6–8 kg magnezu, 6 kg siarki, 25 g boru, 20 g miedzi, 70 g manganu i 65 g cynku.

ty dajesz 220 azotu to jest 40 pobierane na 10 ton x 6= 60 ton ziemniaka i 240 azotu

 

a tobie sypią chociaż 50 ton z tych 220 azotu?

 

w tym roku dałem pod rzepak jakiś wynalazek co ma udostępniać mikro i makro elementy zablokowane w glebie może słyszałeś AKRA-KOMBI i powiem ci że ściema już go nie kupie a kosztuje tyle samo co polifoska 6

 

daje polifoske a ty to tą lubofoske pk

czy inną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

cytat z systemu nawozenia POLICE..

 

ponad 50 plonu handlowego przy ph 4,5 ale wody po oporu

nie lubofoske tylko LUBOFOS POD ZIEMNIAKI

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

krystianwarowy chyba się trochę zapędziłeś,są tu starzy wyjadacze odnośnie uprawy ziemniaka,z tym plonem odnośnie do nawożenia to coś nie gra itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

krystian, dajemy swój obornik od lat pod ziemniaki jesienią i nigdy nie było parcha po nim! parch to troche bardziej złożona sprawa niz sie wszystkim wydaje.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Jak pole ziemniaków dawno nie widziało a warunki były idealne to mogło dużo sypnąć. Ciekawi mnie bardziej w jaki sposób obliczyłeś że dało 65 ton. Jak na podstawie "ile było przyczep" to możliwe że o 10 t się pomyliłeś....

 

A i jeszcze jedno. Jak w poprzednich latach z plonem było?

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

jesli to bylby innovator ewentualnie inna odmiana cechujaca sie dużą wydajnoscia to bym uwierzyl ale przy wiekszym naworzeniu N bo zeby zwiąść trzeba dać

 

byc moze masz super technologie uprawy ale widzac to co napisales(3 zabiegi infinito,100kg N, 300 polifoski) nie osiagniesz 65ton


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj