Polecane posty

ursus1991    10

A można pryskać na zarazę, jak ziemniaki kwitną? Pierwszy raz zaczynam chronic ziemniaki od chorób, więc sie pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Jak kwitną raczej nie chociaż kol.saszeta bardzo doświadczony rolnik w kierunku ziemniaków pryska jak kwitną i mówi że jest OK.Zapytaj jego on Ci wszystko doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

TAK.

uargumentujesz? ciekaw jestem skąd taka pewność.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek89    0

i jeszcze jedno pytanie czy pryskając titusem można dodać środek przeciwko zarazie czy muszę wykonać 2 osobne zabiegi...????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

A na stonkę można pryskać w fazie kwitnienia? Chciałem pryskać na choroby teraz, bo miejscami widać alteriozę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

z zasady nie łącze herbicydów z niczym.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

uargumentujesz? ciekaw jestem skąd taka pewność.

Ja nie raz pryskałem Mistralem czy Titusem do tego Apacz lub Actara i było wszystko OK.Mase ludzi tak robi więc nie wiem skąd takie zdziwienie zapytaj doświadczonego rolnika np.Saszeta niech on się wypowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

dobrze. dzięki za porade. ;)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzejns    1

Na stonke można pryskać jak kwitną a nawet trzeba bo ci same badyle zostaną, stonka nie patrzy czy kwitną czy nie, tylko wcina ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Ja nie raz pryskałem Mistralem czy Titusem do tego Apacz lub Actara i było wszystko OK.Mase ludzi tak robi więc nie wiem skąd takie zdziwienie zapytaj doświadczonego rolnika np.Saszeta niech on się wypowie.

nie pisz tak o mnie bo trochę głupio to wygląda :) . Sądze i jestem pewien że np @pawelec jest bardziej doświadczony w uprawie ziemniaka. Jest na forum kilka osób którzy dłużej ode mnie uprawiają pyry i mają większe pojęcie o tej uprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

Witam w tamtym roku na zaraze zastosowalem Revus+Penncozeb lub Folpet musze przyznac bardzo dobra mieszanina i wychodzi calkiem tanio w niektorych krajach Synegta juz wypuscila takie mieszaniny pod nazwa Pergado. Jeden z najwyzszych skutecznosci na zaraze jak nie najwyzszych i alternarioze tez wezmie wedlug zachodniej prasy. Kolejnym swietnym srodkiem nie ma co reklamowac Infinito super na zaraze bardzo slaby na alternarioze. Co do stonki wszystkim znany Mospilan i Proteus(mieszanina Calypso i decisa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Dziś poszedł pyton w dawce 2l/ha plus mikrokomplex 7kg/ha. Ziemniak rewelacyjny , Bellarosa w c-330 sięga do lamp przednich :)

Pezedwschodowo na chwasty zastosowałem harirer w dawce 2l/ha i efekt jest bardzo dobry , dzień po zabiegu padał konkretny deszcz i stąd takie efekty, prawie 2 miesiące od oprysku a redliny czyste , sporadyczne ilości chwastów .

Dla porównania nie zająłem 1 rządka od miedzy i tam cały atlas chwastów na nim . ;/

 

Co na 2 zabieg ? Revus? Jakie macie doświadczenia ??


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

tabela łączenia wybranych chemikaliow u wprawie ziemniaka strona 70

u mnie w gospodarstwie łaczymy:

herbicydy + insektycydy

fungicydy+insektycydy+odzywki

insektycydy+odzywki

 

@vicia1223 revus nie jest zly,stosowalem go kiedys, jest to srodek o dzialaniu wglebnym i kontaktowym


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

vicia1223 ja stosuję w pierwszej Pyton potem idzie infinito i na koniec rewus ewentualnie jeśli trzeba jeszcze poprawić to Curzate lub tatoo ,na stonkę od kilkunastu lat ani jednego środka ziemniaki zaprawiane prestige. Polecam

Edytowano przez wlkpmder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

zasadniczo do herbicydów powinno się dodawać wyłącznie adiuwanty, ale jak widać praktyka dopuszcza inne kombinacje, poza herbicydami łączyć można wszystko o ile dopuszczają to instrukcje poszczególnych środków,

 

@wlkpmder infinito i pyton opierają się na tej samej substancji czynnej czy stosowanie, dlaczego stosujesz je pod rząd i w takiej kolejności a nie odwrotnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

stosowałem kiedyś w odwrotnej kolejności ale sprzedający zwrócił mi uwage że powinno być właśnie tak pyton concento i na drugi infinito uzasadnił to że pyton ma większe spektrum działania a infinito nie ale nie bede sie wymądrzał poprostu posłuchałem doświadczonego człowieka który się na tym zna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

pewnie dlatego ze pyton dziala rowniez na alternarioze, ktora pojawia sie szybciej niz zaraza. Na ostatni zabieg nie lepiej dac np altime (która ma dzialanie wyniszczajace grzyba i dobrze chromi bulwy przed zakazeniem)?

Edytowano przez przemol87
  • Like 1

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dzięki za odpowiedź, mi doradca zaproponował na pierwszy zabieg właśnie infinito, a z racji tego, iż Dithane już mi zmyło to chyba również uderzę teraz pytonem, ile płaciliście za fungicydy? ja za dithane neotec 20kg płaciłem 570zł brutto (miałem ofertę 530zł, ale się spieszyłem), pyton 2x15l 1970zł brutto, Infinito 15l 1155zł i 5l 400zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

infinito 15l 1130

ridomil 1kg 72


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Pilne !!!!!!!! Panowie miałem pryskać ziemniaki lord denar Basagran 480 sl 3l + chwastox ekstra 0,5l Z powodu choroby nie prysłem . Dziś pojechałem na pole , ziemniak zakrywa międzyrzędzie i jest sporo małej siewki komosy i duża też wystaje - były formowane . Pytanie czy basagran weźmie komosę, czy kto eksperymentował . Szkoda mi basagramu ?- Dodać chwastox ??? A może coś polecicie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Jesli zeszly sie miedzyrzedzia to co jest pod krzakami to juz niczym nie zwalczysz,jedynie to co wyataje ponad . Rok temu pryskalem ww. odmiany gdy wyksztalcily sie juz paki ale nie kwitly i dałem 200gsenkoru i 20 titusa. W tym roku @lumisine pryskal bardzo duze krzaki,napisz do niego.

 

basagramu nie stosowalem a chwastoksu nie polecam


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj