Polecane posty

kissmy...    67

ja na pierwszy zabieg daje infinito,

 

ale mam mały problem w vinecie z 10% krzaków zmieniło odcień (na ciemniejszy) troszeczkę skarłowaciały i od dołu liście dostają ciemnych plam (wyłącznie po brzegu) żółkną i obumierają, sadzeniak był zaprawiany prestigem, łodyga i bulwy są zdrowe, rzędy jeszcze się nie zwarły co to może być?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9bf147929119abb6.html

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

ja na pierwszy zabieg daje infinito,

 

ale mam mały problem w vinecie z 10% krzaków zmieniło odcień (na ciemniejszy) troszeczkę skarłowaciały i od dołu liście dostają ciemnych plam (wyłącznie po brzegu) żółkną i obumierają, sadzeniak był zaprawiany prestigem, łodyga i bulwy są zdrowe, rzędy jeszcze się nie zwarły co to może być?

http://www.fotosik.p...929119abb6.html

Zdjęcie niewyraźne wygląda na alternariozę.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

tez mysle ze poczatek alternariozy, ale widzę chyba też jakies wirusy liściozwoju, albo się mylę?

 

u mnie na 1 zabieg poszedł armetil, zamiennik ridomilu.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie mozna ziemniaki od 1lisciennych pryskac srodkiem supero (w sklepie mi mowil ze to to samo co graman tylko go wycofali)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

a co polecacie na tę alternariozę? amistar + odżywki + mocznik wystarczy? czy konieczna jest selekcja w nasiennej części?

 

mój ojciec twierdzi, że to rizoktonioza, ale ja nie dostrzegam istotnych zmian na łodydze

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Czysty mankozeb.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dzięki, ale cały czas nie pasują mi objawy (kształt plam na liściach), mam tylko jakiś stary atlas, gdzie nie ma alternariozy, ale zaobserwowane przeze mnie objawy pasują do niedoborów potasu, które z kolei łączą się z alternariozą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hppiotr    0

Czy mogę użyć Titusa + Trend na chwasty w ziemniaczkach które są już troszkę duże około 30 cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

@kissmy roizoktoniozy tu nie ma. Liściozwój jest a alternarioza zaczyna sie od braku magnezu. Dlatego zalecają pryskanie siarczanem magnezu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dopiero w poniedziałek uderzę z odżywką + 8kg siarczanu magnezu siedmiowodnego + 8kg mocznika + 150g boru + 100g cynku, ale czy dać jakiś fungicyd czy już nie warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

no jak nie warto :blink: Przecież to dopiero początek choroby. Chyba że przewidujesz powtórkę z ub sezonu i nie chcesz później ton przerzucać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Napisałem przecież że czysty mankozeb. Tylko mankozebem zahamujesz alternariozę bez względu na jej odmianę.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Mikad nie ma takiej opcji.Na alternariozę nie środka , stosowałem wiele srodków w fazie jak ujżałem chorobe i tak dalej się choroba posuwała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Mikad nie ma takiej opcji.Na alternariozę nie środka , stosowałem wiele srodków w fazie jak ujżałem chorobe i tak dalej się choroba posuwała.

Pozwolisz że nie skomentuję twoich doświadczeń. Stosuj dalej wiele środków....


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Mikad.To powiedz mi co jest nie tak jak pryskam środkami wgłębnymi i układowymi przed chorobą i w trakcie a i tak alterianoza chyta ziemniaki.

Może mi coś doradzisz , jak mówi kolega saszeta forum jest by się wymieniać doświadczeniami i pomagać , więc może Ty się wypowiedz co robisz i jak to u Ciebie wygląda że nie masz tej choroby.Bo u mnie na każdym kawałku pola czasem ziemniak choruje, nie wszystkie ale tak z 5% .Sadzeniaka często zmieniam , więc to odpada.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Prysnąłem wczoraj pytonem dodałem zwilżacza a za dwie godziny dosyć solidnie popadało, pytanie do was spłukało oprysk czy raczej po tych 2h wchłonął się w roślinę i będzie chronił? Na polu jeszcze nie byłem zobaczyć jak sprawa wygląda.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

ja w tamtym sezonie jak pryskałem o 18 a po 20 był deszcz to leciałem raz jeszcze bo pierwszy zabieg jest ważny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dzisiaj już pojawiły się plamy na łodydze - jeszcze płytkie wżery, także to chyba jednak rizoktonioza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Panowie co robić?

2 tygodnie temu opryskaliśmy ziemniaki mieszaniną titus i sencor (50 i 30g odpowiednio),

Wszystkie chwasty ładny przywiędły. Ostatnio po 3 deszczach wszystko odbiło i rośnie sobie w najlepsze. Najgorzej jest z przytulią i komosą.

Można to jakoś poprawiać czy iść pod sklep i wołać ludzi do roboty z haczką?

Można jeszcze jakoś poprawiać? ziemniaki już są prawie do pasa, a chwast nie wiele mniejszy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy już było pytanie ale mam problem posadziłem 30 arów ziemniaków i jaki dobry srodek byscie mi doradzili na zarazę i stonkę z góry dzięki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

@yacenty jaka odmiana?rozumiem ze dales 500g i 30g?dodales trend?

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie co robić?

2 tygodnie temu opryskaliśmy ziemniaki mieszaniną titus i sencor (50 i 30g odpowiednio),

Wszystkie chwasty ładny przywiędły. Ostatnio po 3 deszczach wszystko odbiło i rośnie sobie w najlepsze. Najgorzej jest z przytulią i komosą.

Można to jakoś poprawiać czy iść pod sklep i wołać ludzi do roboty z haczką?

Można jeszcze jakoś poprawiać? ziemniaki już są prawie do pasa, a chwast nie wiele mniejszy

 

 

Senkor stosuję na 2 dawki co w moim doświadczeniu lepiej zdaje egzamin a co do titusa to już w ubiegłym roku u mnie miał znikome dzialanie więc zakup mija sie z celem . 50g to raczej na 0,1ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzejns    1

Jak komosa jest nie wiele większa od ziemniaków w tej porze to jej już opryskiem nie załatwisz. Ja w tym roku pryskałem mieszanką Titus 50 g i Mistral 250 g i też mi przytulię przepuściło ale poprawiłem resztką Titusa jaka mi została w dawce około 30 g/ha i się zwineła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj