Polecane posty

tobago    351

Ja zapytam czy trafialy sie u kogoś ziemniaki które w środku były ciemne? Szczególnie te ponadwymiarowe. U mnie ostatnio sporo się takich trafiało w Owacji. Może to byc zbyt mocne dokarmianie azotem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ciemne czy czarne? Może być czarna nóżka. Niektóre krzaki padną podczas wegetacji i nie wydadzą plonu a te które przetrzymają wydadzą zarażony plon. I jak z tego posadzisz to później jest tylko gorzej bo i ziemię zarazisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

@saszeta: właśnie nie czarne i gnijące jak przy czarnej nóżce. I czarna nóżka to raczej już od skórki zaczyna się gnicie wgłąb. Tutaj cały ziemniak jest ładny, a po przekrojeniu własnie ciemny, rudawy, czasami z wolną przestrzenią. To żadna przechowalnicza choroba bo świezo z ziemi takie się też trafiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ddddd    0

Panowie mam problem sadziłem ziemniaki ta sama odmiana tylko ,że jedne były bez kiełków bo robiłem sortownikiem bębnowym (z jadalnych) i nie ma krzaka a są małe ziemniaki czy to normalne?? Już powinny niedługo kwitnąc a tu krzaczka nie ma nawet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

hmm powodow moze byc wiele. Zrob zdjecie pola,te obrywane kielki nie byly czasem zgnile a moze mialy czarne konce, jesli ziemniaki byly w kopcu to wierzcholek nie zmarzl?skad miales sadzeniaka?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Pytanie - czego objawem mogą być białe przebarwienia na obwódce liści? Obstawiam niedobór jakiegoś składnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

porazenie opryskiem np herbicydem


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Ale Satina Sencorem? Chyba że Targa... Ale stosuję tę mieszankę od kilku lat i nie było problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ale która targa? Bo teraz jest 10EC a z przyzwyczajenia mogłeś dać starą dawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hppiotr    0

Korzystając z tematu chciałem się dowiedzieć czy można do oprystu Titusem+Trend dodawać jakieś nawozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

do herbicydów nie.

do fungicydów tak.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

ale która targa? Bo teraz jest 10EC a z przyzwyczajenia mogłeś dać starą dawkę

05EC

 

Tak sobie myślę, że być może po prostu rośliny były jeszcze osłabione po przymrozku w momencie oprysku... Nic, trzeba prysnąć jakąś odżywką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

raczej targa. Ja w poniedziałek pryskałem 10EC w dawce 0,5l i dzisiaj już są przebarwienia na vinecie a miranda się trochę skręciła :unsure: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Jutro planuję pierwszy oprysk na zarazę, to doleję Yara Vita, ale bez mocznika... Kurcze, wcześniej nie miałem z Targą problemów, a dawka ta sama co zawsze... sencor 0,5 kg/ha + Targa 3 l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Jak działają Wam w tym roku środki doglebowe?

Ja jak w zeszłym po obredleniu zastosowałem Plateen w mieszance z Afalonem (2kg+0.5l). W czasie zabiegu gleba była wilgotna jednak potem przez cały maj nie padało. W tym czasie zauważyłem że zaczeły wychodzić chwasty. Będzie jeszcze działał Plateen na nowo wschodzące chwasty jak teraz gleba dostała troche wody? Nie wiem czy poprawiać Sencorem/Mistralem. Trochę kiepsko bo plateen miał je chronić do końca, przynajmniej tak było w zeszłym roku.

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

u mnie dokładnie to samo. Z chwastnicą sobie poradziłem chociaż zaczęła się skręcać po ostatnich opadach. Ale rdest sobie rośnie. Chyba że metrybuzyna na niego nie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikr1    1

Rano prysnąłem Agilem na perz, czy mogę wieczorem prysnąć na dwuliścienne Basagranem? Czy za duży szok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marq    0

Czytamy etykiety!!!!

 

Agil 100EC :

 

"2. Chwasty dwuliścienne można zwalczać na co najmniej trzy dni przed lub w trzy dni

po zastosowaniu środka Agil 100 EC."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikr1    1

Fakt, dzięki. Dopiero jak drugi raz się przyjrzałem to dostrzegłem w tym gąszczu literek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

A jakie stosujecie odżywki dolistne? Mi się zawsze wydawało że ziemniak potrzebuje potasu więc kupiłem Fertine 10-4-38+mikro. Potem dopiero w zaleceniach przeczytałem że pod ziemniaka proponują 12-42-8. Sam już nie wiem.

W sumie i tak najlepszy wzrost plonu jest po moczniku+MgSO4, ewentualnie bor z Adob'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

mieszanka + potas + bor + siarczan magnezu i mocznik 5% powinno wystarczyć, chyba że dostrzegasz jakieś niedobory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sojka    0

pryskał ktoś z kolegów ziemniaki na zarazę środkiem o nazwie signum

z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Signum nie ma wpisanego ziemniaka więc pewnie nikt nie próbował. Dawki stosowania mają spory rozstrzał od 0.7kg w kapuscie do prawie 2kg w malinie i truskawce to trudno określić dla ziemniaka. A określanie dawek na oko przy cenie tego środka mija sie z celem i logiką. W tej cenie znajdziesz wiele innych, dobrych środków typowo pod ziemniaka.

 

 

Stosował ktoś Sencor/Mistral w bryzie i owacji? Jak reagowały te odmiany?

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Witam.Co proponujecie koledzy na zaraze na pierwszy raz ? Chodzi mi o układowy środek ( z górnej półki )

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Stosuję PYTON CONSENTO 450SC 1-2L/ha ( jadalne 2 przemysł 1)i na razie u mnie się sprawdza może ma ktoś lepszą propozycje. Który raz już pryskacie na zarazę ?

Edytowano przez wlkpmder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj