Polecane posty

Napisano (edytowany)

Wychodzi na to ze biostymulatory nadają sie do wszystkiego ;)http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/okopowe/artykuly/sencor-z-asahi,27533,0.html dla zainteresowanych

Edytowano przez andrzej261082

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Panowie czym prysnąć Irgę po wschodach coś na dwuliścienne bo sam titus sprawy nie załatwi.

Miałem pryskać przed wschodami ale deszcze i irga zeszła.

Gdzieś czytałem o Supero ale on rownież na jednoliścienne.

 

Nie chce cie martwić ale irge pryska się przedwschodowo bo jest bardzo wrażliwa na metrybuzyne.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

pawelec

 

Też stosowałem metrybuzyne ,najbardziej się boje o Bile.Bo w Bellarosie ,Lordzie i Aksamitce -brak objawów :)

Opracowane na podstawie badań dr inż.J Urbanowicza

Charakterystyka

wrażliwości

Kierunek użytkowania odmian

jadalne

skrobiowe

niewrażliwe

Satina,

Barycz, Felsina

Tucan, Zuzanna,

Nimfy, Saturna

niska

wrażliwość

Altesse, Ametyst, Bellarosa, Bryza, Cecile, Courage, Dali, Etola, Ewelina, Folva, Karatop, Karlena, Lord, Lady Florina, Nora, Romula, Ruta, Syrena,

Accent, Aksamitka, Arkadia, Cykada, Danusia, Delikat, Drop, Gloria, Mors, Rywal, Salto, Triada, Wawrzyn

Adam, Ikar, Kuba, Neptun, Rudawa, Skawa,

Fregata Pomorska, Grot, Łucja, Meduza, Omulew, Panda

średnia

wrażliwość

Andromeda, Antoinet, Aruba, Asterix, Augusta, Bartek, Berber, Bila, Bursztyn, Carrera, Colette, Cyprian, Denar, Ditta, Fianna, Gawin, Gracja, Gustaw, Ibis, Jelly, Jutrzenka, Lady Claire, Legenda, Michalina, Monsun, Owacja, Pirol, Promyk, Roxana, Sagitta, Tajfun, Vitara, Wiarus, Zebra, Żagiel,

Albina, Ania, Balbina, Bard, Baszta, Beata, Czapla, Felka Bona, Fribona, Lena, Marta, Maryna, Mila, Olza, Rybitwa, Sumak, Tara, Tokaj, Wigry, Vital

Albatros, Danuta, Glada, Hinga, Inwestor, Jasia, Kuras, Pasja Pomorska, Rumpel

Dorota, Jantar, Koga, Oktan, Olga, Vistula

podwyższona

wrażliwość

 

Anabelle, Cekin, Cycloon, Innovator, Irga, Irys, Korona, Miriam, Molli, Rosalind, Santé, Stasia, Tetyda, Vineta, Zenia, Zeus,

Anielka, Bekas, Clarissa, Fala, Frezja, Jagna, Jagoda, Jaśmin, Kolia, Koral, Kos, Lotos, Malwa, Mors, Orlik, Orłan, Perkoz, Wiking, Wolfram

Gandawa, Pokusa,

Klepa, Lawina, Opus, Ślęza

bardzo wrażliwe

Fresco, Krasa, Ursus, Viviana,

Aster, Fauna

Pasat, Sonda, Umiak,

Dunajec, Gabi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzejns    1

Dzięki za odpowiedź. Ciekawy ten artykuł o wpływie biostymulatorów na szybsze dojście do siebie odmian wrażliwych na metrybuzynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

Czy zastosowanie 4-5 razy takiego samego środka o działaniu wgłębno-układowym pomoże coś ? Czy konieczne 2 rózne muszą być ? Nie chce mi się kupować 2 a w takich ilościach jak ja potrzebuje znaleźć może być ciężko o mniejsze opakowanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Pomóc, pomoże ale działanie będzie mniej skutecznie niż w przypadku stosowania kilku różnych środków. Jeśli masz mały obszar i nie możesz kupić dwóch różnych środków to zastosuj jeden ale z wyższej półki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

po jakim czasie od zabiegu widać efekty działania titusa na perz?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Według ulotki po 7-20 dniach po opryskaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
email9    1

Jakim środkiem będziecie pryskać od stonki? Jaki środek jest najskuteczniejszy? Bo u mnie pomału zaczyna się pojawiać i przydało by się już coś zakupić aby było pod ręką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

Czy ktoś kto stosował Titus na ziemniaki mogłby podzielić się praktyczną wiedzą o zwalczaniu chabrów bławatków? bo na ulotce nic nie ma... :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Jakim środkiem będziecie pryskać od stonki? Jaki środek jest najskuteczniejszy? Bo u mnie pomału zaczyna się pojawiać i przydało by się już coś zakupić aby było pod ręką.

najskuteczniejszy jest prestige. W zeszłym tygodniu widziałem jak dwie stonki leżakowały pod krzakiem. Jedna już się nie ruszała a druga dogorywała. Nie trzeba pilnować a jak trzeba powtarzać opryski to też się parę groszy uzbiera więc prestige nie wychodzi wcale tak drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Jak dotąd jestem bardzo zadowolony z Mospilanu - działa na wszystkie stadia rozwojowe stonki i nie trzeba sie pszczołami przejmować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

tydzien od zabiegu. ostrożeń, przytulia, komosa idą pięknie.

Co mnie martwi to samosiewy pszenicy i perz. Sprawia wrażenie jakby był ciut jaśniejszy ale nie potrafię powiedzieć czy to tylko wrażenie czy rzeczywiście je bierze


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

a macie jakiś pomysł na samosiewy rzepaku? i czy pojawiła się u Was mszyca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja pryskam Actra i mospilan bardzo skuteczne srodki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

powinno się 7 tygodni od posadzenia ale to również zależy od pogody . Ja planuję w 1 tygodniu czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje ziemniaki mają ok. 20 cm wysokości. Czy można jeszcze pryskać Sencorem? Mogę teraz - gdy ziemia jest sucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Niektórzy pewnie stwierdzą , że wynajduje choroby ale to nie jest liściozwój ?

2012-05-30-264kopiowadvlep.jpg 2012-05-30-265kopiowale92s.jpg 2012-05-30-266kopiowajjzat.jpg 2012-05-30-267kopiowa75yu3.jpg

Nie.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

bo byly sadzone kilka dni potem z sadzeniakow od innego sprzedawcy . A liscie sa zupelnie inne niz w tamtych a odmiana ta sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

kupujac nie kwalifikat, nigdy nie wiesz co ci sprzedał, chyba ze zaufany gość.

Ja stawiam ze to 2 rozne odmiany, lub w duzo gorszej klasie.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj