Polecane posty

Olekc330    2

Jaki oprysk na proso zastosować ? Ziemniaki już zaczynają się pojawiać


Ursus C330:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

vicia1223 - stosowałem w zeszłym roku titus na bellarose i nie było żadnych problemów

olekc330 - Z tego co pamiętam Leopard 05 działa na chwastnice jednostronną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toko7902    6

Witam ja mam takie pytanie, otóż czym mogę teraz spryskać ziemniaki od chwastu ?

chodzi mi o to że u mnie są radlone 2 razy ziemniaki, teraz będę radlił z bronami lekkimi a potem normalnie 2 raz, i chciałem się dowiedzieć czym mogę teraz przed wschodami opryskać ziemniaki przed 1 radleniem ?? bo potem juz po 2 obredleniu i po wschodach to pryskam sękorem i titusem, i jest w porządku, a co polecacie przed radleniem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

a po co 2 razy pryskac?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

to nie było do ciebie synek :)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam zasadzone ziemniaki po zaoranym rzepaku (denara i owacje). ziemniki maja około 10 cm , no i zaczęły się zwijać liście do środka i ogulnie zmarnialy i kurde nie dardzo wiem od czego to jest . Opryski które były stosowałem na rzepak : metaz 500 i galera . Czy może ktoś juz się z tym spatkal ? I wie co robić . A i na polu które było juz na jesieni szykowane pod ziemniaki jest wszystko ok ,i są te same odmiany . Czym można je teraz podratowac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

to pewnie liściozwój powodowany przez wirusy przenoszone przez mszyce, bądź sadzeniaki były już porażone wczesniej.

teraz jesli juz to wystepuje to nie ma na to metody, krzaki beda karłowate, a ziemniaki marne i nie nadające się do nasiennictwa


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Witam . Mam zasadzone ziemniaki po zaoranym rzepaku (denara i owacje). ziemniki maja około 10 cm , no i zaczęły się zwijać liście do środka i ogulnie zmarnialy i kurde nie dardzo wiem od czego to jest . Opryski które były stosowałem na rzepak : metaz 500 i galera . Czy może ktoś juz się z tym spatkal ? I wie co robić . A i na polu które było juz na jesieni szykowane pod ziemniaki jest wszystko ok ,i są te same odmiany . Czym można je teraz podratowac ?

wiesz po co jest etykieta na opakowaniu śor? Czytałeś następstwo roślin? Jak tak to w którym miejscu na galerze znalazłeś że ziemniaki można sadzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Witam serdecznie wszystkich. Mam takie pytanie mam ziemniaki które posadziłem 13dni temu i mam takie pytanie.Czy mogę je opryskać Chwastoksem turbo przed wschodami? Jeśli tak.To do jakiego momentu?Zauważyłem sporą ilość lebiody. Co jest najskuteczniejsze na nią ?


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

chwastoxem turbo można pryskać jeżeli nie ma liści ziemniaka ponieważ je uszkodzi ale czy warto już teraz pryskać nie lepiej zwalczyć teraz chwasty mechanicznie lub opryskać jakimś środkiem do przed wschodowego opryskiwania ziemniaków i będzie spokój. Bo chwastox zwalczy tylko te chwasty które już teraz są a jak za dwa tygodnie pojawią sie nowe trzeba będzie znów pryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Witam

Mam takie pytanie czy mozna łączyć oprysk LINUREX z AGILEM??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

nie można. Jest na opakowaniu etykieta. Wystarczy przeczytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikr1    1
Napisano (edytowany)

hej, wypowiedzcie się proszę, czy moje ziemniaki mają uszkodzenia od Afalonu czy to jakaś zaraza/grzyb/przymrozek? fotki poniżej

 

http://www.fotosik.p...e7d3b66d6b.html

http://www.fotosik.p...e9cc1c719f.html

http://www.fotosik.p...83fa3af66c.html

http://www.fotosik.p...9788575d64.html

http://www.fotosik.p...651caa2d85.html

Edytowano przez rolnikr1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

a co jeszcze było z tym afalonem zmieszane? I pryskałeś ile przed wschodami? Po czym był opryskiwacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikr1    1

a co jeszcze było z tym afalonem zmieszane? I pryskałeś ile przed wschodami? Po czym był opryskiwacz?

samym afalonem, niektóre ziemniaki już były na wierzchu, opryskiwacz był po Agilu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

no to jak były na wierzchu to masz odpowiedź. Afalon jest przedwschodowy i nawet jak jeszcze nie wyszły a ziemia już spękana to też potrafi uszkodzić ziemniaka.

Powinny sobie poradzić te uszkodzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

chwastoxem turbo można pryskać jeżeli nie ma liści ziemniaka ponieważ je uszkodzi ale czy warto już teraz pryskać nie lepiej zwalczyć teraz chwasty mechanicznie lub opryskać jakimś środkiem do przed wschodowego opryskiwania ziemniaków i będzie spokój. Bo chwastox zwalczy tylko te chwasty które już teraz są a jak za dwa tygodnie pojawią sie nowe trzeba będzie znów pryskać.

Dzięki kolego za odpowiedź.Tak właśnie zrobie załatwie ich opielaczem i uformuje redliny a opryskam jak będą miały 15 cm Titus+Sencor.Tylko mam wątpliwość do Sencoru bo odmiana Wineta i może coś nie wyjść.Jest może jakiś inny środek ,który nie szkodzi Winecie?


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

Nie wiem czy w dobrym temacie ale mam do was pytanie . Czy to jest choroba a jeśli tak to jaka ? Żadnych środków chemicznych nie stosowałem . Są to ziemniaki wczesne do wykopania pod koniec czerwca. Jedne krzaki są spore a inne małe ale to bez znaczenia . Zaraza ziemniaka tak wczesnie ?

Proszę o pomoc :)

p5170060kopiowanieu8apy.jpg p5170062kopiowanievwb2n.jpg p5170063kopiowanie6lbbx.jpg p5170064kopiowaniem0x5s.jpg p5170065kopiowaniex8lfc.jpg p5170067kopiowanierjaqb.jpg p5170068kopiowanievkadm.jpg p5170069kopiowanievuyml.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Koledzy dwa dni po opryskaniu pola harierem ( mieszanina afalonu i commandu) padał deszcz przez całą dobe ok 30-40 l/m/kw. Czy środek nie uszkodzi bulw ?

 

Będzie jeszcze działał czy poszedł na marne z woda ?


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

wujek w tym roku posadził Irgę :D oprysk na stonkę pewnie na początku lipca i środek którym będzie pryskać to zapewne Actara :)


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henryk66    0

Panowie czym prysnąć Irgę po wschodach coś na dwuliścienne bo sam titus sprawy nie załatwi.

Miałem pryskać przed wschodami ale deszcze i irga zeszła.

Gdzieś czytałem o Supero ale on rownież na jednoliścienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzejns    1

Witam, mam pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pryskaniu powschodowo odmnian denar i jelly metrybuzyną ( środki sencor, mistral). Denar i Jelly są średnio wrażliwe na metrybuzynę ale co to znaczy? Zrobią się żółte ale im przejdzie i jaki to ma wpływ na plon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

u mnie na vinecie po metrybuzynie było kilka dni na żółto, potem przeszlo, nie zauwazylem spadku plonu.

lord, bella, owacja, - tu nic nie wystąpiło.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj