Polecane posty

pawelol111    1342

Wczoraj zdążyłem zrobić jedną działkę Revusem, wypogodzi się, opryskam resztę i na tym koniec ochrony w tym roku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

W ubiegłym tygodniu kupiłem Reglone po 84 zł/l

normalnie bez uprawnień kupiłeś? Normalnie musisz mieć szkolenie na pierwszą klasę toksyczności, papierek pokazujesz tam gdzie kupujesz śor, oni zgłaszają do piorin-u i masz kontrol. Wszystkie desykanty są ponoć w pierwszej klasie toks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Doskonale o tym wiem, zaliczyłem kurs z ochrony roślin, papiery mam - bez okazania świadectwa nikt by mi nie sprzedał.

Edytowano przez stasiex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

O jakich uprawnieniach mowa , większość z nas ma uprawnienia ochrony roślin , nie słyszałem że na Reglone trzeba mieć inne - fakt szkolenie miałem w świetlicy tuż obok baru , a tak poważnie , te szkolenia to pic na wodę - nie wiele wnoszą , gdy by nie nasz własny wkład w edukację i praktyka , cienko widział bym , nasze uprawy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Teraz dokładniej przeczytałem post Saszety - nie ma osobnego papieru na środki toksyczne - obowiązuje świadectwo ukończenia kursu z ochrony roślin ważne przez 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

dzwoniłem do piorin-u i powiedzieli że wystarczy kurs na opryskiwacze jak ma większość. Po prostu sprzedawcy są nie doinformowani i źle interpretują przepis. Koło mnie są 3 hurtownie i w każdej mówią że taki kurs nie wystarczy musi być konkretnie napisane na papierze że masz kurs na stosowanie środków toksycznych. Chyba trzeba zmienić miejsce zakupu śor :lol:

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Ja zamawiałem Reglone w sklepie internetowym bo w okolicy nigdzie nie znalazłem i nie było problemów z zakupem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

u mnie w okolicy nie ma mozliwosci kupienia bez swiadectwa ukonczenia kursu


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

przemol, ale chodzi o kurs opryskiwaczy tak?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Ja mam kursy ,przeglądy opryskiwacza rejestr oprysku ziemniaka i ziemniaki z głowy od po przediego czwartku ulewa woda postała nie było gdzie spuścić i w poniedziałek myślałem pochakać trochę ale już do byków się nie nadawały ,to znaczy koledzy macie szczęście jeszcze chcecie pryskac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

przemol, ale chodzi o kurs opryskiwaczy tak?

 

tak, w sklepie zostaje ksero swiedectwa i jeszcze trzeba sie podpisac na jakiejs karcie sprzedarzy,w 3 sklepach sie z tym spotkalem

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

U mnie nie ma problemu z dostaniem Reglone , Afalon itd bez żadnych kursów.To tylko takie powiedzenie że należy mieć kurs na niektóre srodki , niestety real jest inny .To tak jak nieletnim niewolno alkoholu sprzedawać ...a jak jest? <_< to każdy wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dolok    0

mam pytanko czym zniszczyć nać ziemniaka chemicznie żeby bulwa nie przeszła opryskiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

mam pytanko czym zniszczyć nać ziemniaka chemicznie żeby bulwa nie przeszła opryskiem

reglone, basta , spotlight i aurora(nierejestrowana w ziemniaku) i coś tam jeszcze. Wszystko teraz jako toksyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

dzis pytalem o reglone , nie ma problemu z zakupem ,ok 80-90zł litr. tylko zeby zwalczyc komosę 1.5m to trzeba ją najpierw skrócić??


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

ja tam nie opryskuje pola od chwastów tylko agregatem uprawowym zwalczam chwasty przed sadzeniem co najmniej 3razy a po sadzeniu brona i redlenie a na stonkę to stonkat albo actara na choroby grzybowe to stosuje Proteus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

mozecie to wytlumyc jak srodek owadobojczy zwalcza grzyba :blink: :lol: :lol: :lol: :lol:


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

a jaka odmiana? U mnie było: infinito, pyton, revus. Tajfun zieloniutki, irga też, irysa powoli zaraza bierze, belarosa jeszcze się trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

u mnie już ziemniaki padają ;/ i też z okolic Siedlec, po tych ostatnich ulewach się poddały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

U mnie jeszcze nowy agnes nienaruszony, romula i syrena zaczeło brać jakiś tydzień temu, a denar i ariell od dwóch tygodni


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj