Polecane posty

zonk28    1

Andrzej612b , ja mam 4, 5 klasy ziemi i Afalon i Linurex stosuje przed wschodowo i ziemniaczki czyściutke .Warunek taki że ziemniaki muszą być obsypane i ziemia wilgotna inaczej na darmo twoja robota.Potem już nie stosujesz żadnych upraw międzyrzędziowych .

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

zonk tak jak piszesz ,ziemniaki obsypane ziemia wilgotna i nic - chwastów więcej niż bez oprysku , teraz stosuję i to już od kilku lat senkor lub jego tańsze odpowiedniki i tu efekt jest bdb , a może to była jakaś podróba bo i takie środki ponoć się trafiają , jakaś przyczyna musi być skoro u innych działa , chyba że padające deszczy mogły wypłukać środek w głąb gleby ale nie wiem jaka w tedy była pogoda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy podczas kwitnienia mozna dawac siarczan magnezu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

wydaje mi się że można ja będę pryskać tylko jeszcze dodam mocznik i odżywkę Insol7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Andrzej612 oj z podróbami to uważaj. Ja stosuje Afalon 3 litry na hektar zawsze i uwierz mi aż radość spojrzeć , ziemniaki czyściutkie , zobacz sam czy jest jakiś chodż by 1 chwast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwa    0

Koledzy czy nikt nie ma doświadczenia w zwalczaniu powoju polnego w ziemniakach czy nic się z tym nie da zrobić ?.Słyszałem, że jest wrażliwy na mocznik, ale nie wiem czy to prawda.Jeśli tak to nie wiem jakim stężeniem go opylić by nie zaszkodzić ziemniakom, ziemniaki wytrzymają 10% stężenie, ale czy to wystarczy na powój?.Czekam na podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem w tym roku Proteus na stonkę - rewelacja, po 4 tygodniach nie ma nadal stonki na krzakach

Edytowano przez marekpieg1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

a ja tam stonki nie pilnuję :D . Prestige działa wystarczająco dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

@saszeta jaki koszt tego proteusa? @zonk ja musiałem pojechać jednak jeszcze apaczem ;/ po mospilanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A u mnie stonka wcale się nie pojawiła, na tym polu ziemniaków nie było ok 30 lat, obok jest las, a na sąsiednich polach też dużo lat ziemniaków nie było i stonki wcale nie ma.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ja jak kupiłem ziemię na początku gospodarzenia w 2003 posadziłem parę krzaków. W zasięgu 2 km nie było ziemniaka a ostatnie ziemniaki na tym polu były ze 40 lat temu. Stonka zjadła wtedy wszystko i mało się nie pobiła tyle ich było. Tak że niema reguły.

@Sebastian Prestige 1 litr ok 200 zł a dajesz 0,6l/1 tona sadzeniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322

mam pytanie odnosnie mieszania fungicydów w ochronie ziemniaków :rolleyes: chodzi mi o to czy do Infinito mogę dodac Valbon??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeglat    6

Witam wszystkich mam taki problem a mianowicie mam posadzone 2 ha ziemniaków z czego jeden hektar już był pryskany od zarazy a drugi nie i zaobserwowałem na nim że pare krzaków zaczyna już brac zaraza ziemniaczana i mam takie pytanie czy mogę je opryskac od zarazy czy to może jeszcze pogorszyc ich stan

Planuje opruskac Infinito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Tydzień temu ziemniaki były opryskane na zarazę środkiem curzate w dawce 2kg/ha (taka jest zalecana na opakowaniu) do tego był dodany mocznik w stężeniu ok 6,5% byłem dzisiaj na polu i część krzaków straciła turgor zaczyna się kłaść i nie wiem czy to mogła byc wina tego zabiegu dodam że solidnego deszczu nie było już z miesiąc? Jest szansa że jeszcze się podniosą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Witam wszystkich mam taki problem a mianowicie mam posadzone 2 ha ziemniaków z czego jeden hektar już był pryskany od zarazy a drugi nie i zaobserwowałem na nim że pare krzaków zaczyna już brac zaraza ziemniaczana i mam takie pytanie czy mogę je opryskac od zarazy czy to może jeszcze pogorszyc ich stan

Planuje opruskac Infinito

ja tam bym nie pryskał :lol:

A na poważnie jak widzisz objawy zarazy to na co jeszcze czekasz. Oczywiście infinito będzie dobre chociaż teraz zaraza szybko postępuje jak już jest. Na pewno nie zaszkodzi

Uprawiałeś już kiedyś ziemniaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arielito1    0

witam tydzień temu pryskałem vinete mistralem 0,5l/ha zauważyłem ze strasznie zaczęła żółknąc i usychać czy może to być wina oprysku miał ktoś podobny problem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

saszeta, ile razy pryskales vinete fungicydem? i kiedy sadziłeś?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arielito1    0

miałem pryskane przed wschodami ale mi dziki weszły i lebioda poszła musiałem pryskać moja juz tez zaczynaja przekwitac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

saszeta, ile razy pryskales vinete fungicydem? i kiedy sadziłeś?

dotychczas 3xinfinito w dawce 1,6l. Sadziłem ok 20 kwietnia pobudzone. Rewelacji z początku nie będzie chociaż zdarza się i 1 kg pod krzakiem już teraz a że mam jej sporo i to 2 letniej więc sadzonki z tego nie chcę. Po za tym sadzone po ugorze więc wolę nie czekać aż prestige przestanie działać

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

To Ty w ogole nie zmieniasz środków? Nie bierzesz pod uwage tego że grzyb sie uodparnia na dany środek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj