Polecane posty

saszeta    161

Liściozwój tam jest na tych małych liściach , druga sprawa nie wiem jak działa Agil ale ja pryskałem rano jak było 24 w cieniu a w słońcu pod 30 stopni , bo mi się spieszyło do pracy i pryskałem Titus + Mistral w górnej dawce.Chwasty upalone a ziemniaki ładne , wiec raczej temperature bym odrzucił , ale Agilem tak się kropi 2 X po 0,6 litra więc 2 x były kropione , więc nie powinno ich przypalić , co innego jakby raz się kropiło a np 1.8-2.0 litry na hektar to tak.Jakby był żle umyty opryskiwacz po np. środku na chwasty to by krzaki wykrzywiło tak jak u mnie i to by było na odcinku 1-2 metry .No ciężka sprawa......Ja bym prysnął je Kristalonem niebieskim + mocznik.....powinno pomóc im .

To nie liściozwój. Mały pęd bardziej podatny na śor. TY masz kurs na opryskiwacze? I czytasz etykietę zawsze? Są pewne zasady wykonywania oprysków. Agilu można góra 1,5 l/ha. A opryskiwacz cały źle umyty a nie tylko lance nie wypłukane.

 

Wczoraj przyszły mi warzywa (gazeta). Akurat jest opisane o herbicydach w ziemniaku. Wszystkimi można przypalić. Nawet graminicydami choć te są do chwastów jednoliściennych.

 

@limusine ja bym poczekał z drugim opryskiem. Albo poleć asahi. Osłabione rośliny gorzej zniosą powtórkę herbicydu. Moja wineta po titusie też trochę chorowała ale już jej przeszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Saszeta pisałem że jakby się dało 1.8-2.0 litra agilu na hektar to mogło by tak przypalić ziemniaka a nie że tyle się daje , wiec czytaj uważnie.Kursu na opryskiwacz nie mam , bo jak już pisałem polem zajmuje się tata i wujek a ja tylko pomagam jak mam czas po, czy przed pracą.Chociaż nie ukrywam że lubię prace w polu.I jakieś doświadczenie napewno mam skoro rolnicy zasięgają opini odnośnie uprawy i dlaczego u nas są tak ładne ziemniaki a u nich nie.NIE MÓWIĘ ŻE SIĘ TERAZ CHWALE!!!!Ale tak jest że jak u kogoś są ładne ziemniaki jeszcze przy drodze to rolnicy się głowią czemu u "tego" tak jest a u nich nie........ Fotki z soboty dsc02515h.jpg , dsc02513g.jpg Denar w dwóch kawałkach. A tu przykład choroby jaka mam na bardzo mokrym kawałku , na obszarze 1 ar , bo tam zawsze podchodzi woda i parę krzaków choruje :(dsc02511hh.jpg , dsc02510w.jpg , dsc02516wl.jpg , dziwne bo dotyczy to tylko odmiany tajfun.

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

jak oceniacie skuteczność Curzate?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Jak przypaliłem w zeszłym roku pare rajek irgi agilem to zrobiły się żółte z tego co pamiętam i zupełnie inaczej wyglądały niż twoje @limusine także przyczyna musi być gdzie indziej.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322

można mieszac ze soba dwa rózne srodki na stonke?? :rolleyes: chodzi o Sherpa i Nomolta 150 :rolleyes: bo juz zaczyna sie powoli coraz wiecej jje robic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Po co, nie szkoda kasy? Stonkę zwalczam Mospilanem (zabija w każdym stadium rozwojowym "robala")

Edytowano przez stasiex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322

Akurat tutaj mi chodziło o to ze miałem sherpa na hektar a ziemniakó do opryskania 1,20 i musiałem dolac ten drugi srodek na stonke :rolleyes: bo akurat mi sie ostał :P

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

No tak, po zajęciach od 8 do 20 wyłączyło mi się myślenie...

 

Żeby jakoś trzymać się tematu - objawem czego może być biała obwódka wokół liścia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

witam! zamierzam jutro popryskać na chwasty titusem czy nie ejst za pozno ? ziemniaki maja wysokość 20-25cm dodam jeszcze ,że chce na stonkę od razu wlać do zbiornika czy nie uszkodzi roslinki ? zauwazyłem lebiode ,a titus nie bierze tego podobno co moża dodać bo chwastox odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Najlepsze efekty daje Titus + Mistral ale na chwasty nie większe jak 5 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam czy oprysk na stonkę mogę dać z mocznikiem i odżywką 10-10-39NPK.

A czy można tez dać do tej mieszanki oprysk na zarazę.

Edytowano przez tomaszbrzoza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Stosował ktoś może Revus ? Byłem dzisiaj po środki na drugi raz na grzyba w ziemniaku miałem kupić Infinito a sprzedawca zaproponował mi Revus , mówił że jest lepszy jak Infinito i działa podobno do miesiąca na ziemniaku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1410    10

Syngenta pisze ze pole dluuuuuuuuuuugo zielone,to moze tak i jest. Ja takze mam Revus i będę probowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

No spróbuje .....zobaczymy co to będzie.Cena nie jest wysoka w porównaniu do Infinito więc zobaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Ja nigdy tego nie stosowałem , więc nie wiem.Jak dotad u mnie najlepszy był Ridomil , nigdy mnie nie zawiódł , teraz na drugi oprysk dam Revus więc zobaczę jak to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Ja się sparzyłem na podróbach typu Gwarant , Ekonom itd . Pomimo że mają ten sam składnik odbiegają od oryginału Ridemil-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

gwarant to generyk ridomilu??-pier**licie hipolicie :D

revus jest tylko wgłebny a infinito to juz systemik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Zwykłem stosować na pierwszy oprysk Galben - działa systemicznie, cena w miarę przystępna, i faktycznie ma pochlebne opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj