Polecane posty

przemol87    186

lumise jak pojawia sie stara stonka czyli w maju,teraz larwy rolnicy sa juz pod ziemia ale mozesz jeszcze sprobowac.ja pryskalem w dzien

lukasz a nie lepiej zrobic jeden oprysk np actara ktora jest srodkiem o dzialaniu kontaktowym,wglebnym i systemicznym?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

@zonk limusine zapytał kiedy rolnice zwalczyć. A te są aktywne głównie w nocy. A jak nie widziałeś oprysków nocną porą to jeszcze mało widziałeś. W ogórku na zmiennika pryskam zawsze o 10-11 wieczór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

dokladnie,jednego roku byla plaga rolnicy i u mnie w okolicy niemal na kazdym polu widac bylo opryskiwacz, najlepsze efekty byly gdy oprysk byl wykonany 22-24.


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Przemek u nas pryskanie na rolnice w nocy wzięło się z tego, że to najskuteczniejszy sposób walki z nimi w marchwi, kiedy motyl składa jaja i larwa żeruje

poza tym Ja z Ojcem dyskutować nie będę ;) On robi jak uważa, a że się sprawdza

a tam przy okazji to co tam nasz element naskrobał bo mi je jest dane czytać jego wypocin :lol:


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

jak jeszcze kiedys nie zaprawialismy to rzeczywiscie najskuteczniejsza byla actara, ale wtedy trzeba byc czujnym i obserwowac plantacje, bo mlode larwy potrafią zeżrec naprawde sporo w ciagu jendego cieplego dnia.

a dla larw rolnic to teraz dobra pora jest. cieplo i sucho. raj dla nich. poza tym u was tez byla taka masa chrabąszczy?

mam nadzieje ze, jak co roku, dursban poradzi sobie.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medalik    2

Ja pierwszy raz zaprawiałem Prestige i jestem bardzo zadowolony nie ma żadnych mszyc,stonki itp. itd tak więc polecam !!!

 

 

Panowie czym zlikwidować przytulinę tz. jak najtaniej i efektywnie.

Edytowano przez Medalik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Na stonkę najlepiej opryskać wieczorem jak już się robi chłodno żaden środek nie będzie dobrze działał przy temperaturze +30 bo większość wyparuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

apaczowi nie przeszkadza temperatura


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Może to głupie pytanie ale czy można zwalczać stonkę Bi 58 nowy? Zostało ma trochę ze zbóż. Podobnie czy bumper można zastosować od zarazy i tej drugiej choroby(takie trudne słowo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

No nie wiem czy już jest zaraz ziemniaczana w Wielkopolsce, na pewno zauważyłem alternariozę ale ona zawsze jest pierwsza niż zaraza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro planuje pryskać Armetilem. Następnie Revus dwa zabiegi co 7 dni, mam jeszcze Pyton Consento i Infinito, ale zobaczymy ile razy będzie trzeba pryskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Panowie mam problem nie wiem co sie dzieje z moimi ziemniakami..

Tutaj fotka http://sendfile.pl/77986/view/P060611_17.25.jpg tak Generalnie prawie wszystkie młode listki zwijają sie do środka... A wiec tak na fotce to lord, 2x pryskany Agilem w dawce 0.6, w ubiegły poniedziałek potraktowany Opryskiem ( Kristalon zielony 2.5ha, Mocznik 5%, Armetil 2kg, ha) Dodam rownież że pojawiła sie stonka i jeszcze na nią nie pryskałem co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ja stawiam na oprysk na chwasty. Mogłeś mieć źle umyty opryskiwacz albo pogoda nie sprzyjała. Agilem poniżej 25 stopni i nie podczas suszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

tu nie ma lisciozwoju.

poparzenie od oprysku, i moze slonce do tego moglo sie przyczynic.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

przedmowcy maja racje..oprysk je troche przypalił,sasiad mial kiedys podobny efekt po metrybuzynie


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

tyle że jej nie ma w agilu.., oprysku na chwasty nie łączyłem z niczym i robiłęm około 20 godziny gdzie temperatura jest około 20 stopni i mniej. dziwne, zastanawiam sie czy pryskać drugie pół plantacji jeszcze raz agilem? Bo lord 2x był pryskany a na tym samym polu mam jescze jelly co tylko 1x dostała i teraz zbliża sie 2 dawka co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

wiem ale efekt bardzo podobny

wszystkie krzaki sa takie czy tylko wystepuja takie place?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Liściozwój tam jest na tych małych liściach , druga sprawa nie wiem jak działa Agil ale ja pryskałem rano jak było 24 w cieniu a w słońcu pod 30 stopni , bo mi się spieszyło do pracy i pryskałem Titus + Mistral w górnej dawce.Chwasty upalone a ziemniaki ładne , wiec raczej temperature bym odrzucił , ale Agilem tak się kropi 2 X po 0,6 litra więc 2 x były kropione , więc nie powinno ich przypalić , co innego jakby raz się kropiło a np 1.8-2.0 litry na hektar to tak.Jakby był żle umyty opryskiwacz po np. środku na chwasty to by krzaki wykrzywiło tak jak u mnie i to by było na odcinku 1-2 metry .No ciężka sprawa......Ja bym prysnął je Kristalonem niebieskim + mocznik.....powinno pomóc im .

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

czyżby zaraza?

 

:blink: na pewno to nie jest zaraza


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    53

Panowie pytanie troszkę na inny temat,

mam posadzone odmiany ziemniaków: owacja,tajfun,ditta,

w tych ziemniakach są chwasty; łoboda,rdest plamisty,szarłat czym to wykropic?z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj