Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
limusine    9

Titus nie ma co sie oszukiwać- jest drogi. Za sam titus placimy około 200zl na hektar i to nie koniec wydatkow bo nie bierze lebiody a jeżeli u kogoś tego dużo to nie chciałbym widziec takiego pola. Do tego trzeba dodać Mistral, senkor lub inne ustrojstwo ktore zawiera Metrybuzynę ( Czy jakoś tak) na którą poszczególne odmiany sa wrażliwe. Np u mnie Vineta wygladała po tym strasznie dopiero po około 2-3 tygodniach zaczęła sie bujać. Taka mieszanka na pewno zahamowywuje wzrost ziemniaka troche. Ja u siebie nie stosuję już titusu. Takie jest moje zdanie o titusie ale i sa jego zwolennicy bo pryska sie jak schodzą sie miedzyrzedzia, wtedy titus hamuje chwast, ziemniaki sie schodzą i pozniej cięzko sie przebić chastowi a co za tym idzie mamy względnie czyste pole :P ale sie rozpisałem.. :D pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Co roku stosuje Titusa i jest niekiedy tylko problem z lebiodą. W zeszłym roku pryskałem titusem 50g + chwastox extra 1 l. pole było czyste, w tym roku bede dawał na niektóre odmiany titusa + senkor 0,2kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

co do titusa, warto podzielić dawke i zrobić 2 zabiegi w odstepie 15-20dni, I 60%+ II 40% (chyba, poprawcie jesli sie myle), wieksza skutecznosc zwłaszcza podczas anomalii pogodowych.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Titus nie ma co sie oszukiwać- jest drogi. Za sam titus placimy około 200zl na hektar i to nie koniec wydatkow bo nie bierze lebiody a jeżeli u kogoś tego dużo to nie chciałbym widziec takiego pola. Do tego trzeba dodać Mistral, senkor lub inne ustrojstwo ktore zawiera Metrybuzynę ( Czy jakoś tak) na którą poszczególne odmiany sa wrażliwe. Np u mnie Vineta wygladała po tym strasznie dopiero po około 2-3 tygodniach zaczęła sie bujać. Taka mieszanka na pewno zahamowywuje wzrost ziemniaka troche. Ja u siebie nie stosuję już titusu. Takie jest moje zdanie o titusie ale i sa jego zwolennicy bo pryska sie jak schodzą sie miedzyrzedzia, wtedy titus hamuje chwast, ziemniaki sie schodzą i pozniej cięzko sie przebić chastowi a co za tym idzie mamy względnie czyste pole :P ale sie rozpisałem.. :D pozdro!

 

Więc panowie warto się dzielić takimi doświadczeniami z chemią W tym roku wstrzymałem rozwój rzepaku bo połączyłem dwa środki które niby można łączyć Upały i zła pogoda przymrozki dały popalić Zawsze pryskałem osobno lecz rutyna????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14
Napisano (edytowany)

też stosuje titus , tak mi zostało po tym jak uprawialiśmy vinete, titus właśnie dzięki temu ,że swego czasu ludzie uprawiali bardzo dużo vinety tak się rozpropagował , bo jako jeden z nielicznych herbicydów nie przypalał vinety..... i tak jak koledzy wyżej piszą komosy to on w ogóle nie bierze tzn ładnie ją poskręca i ona siedzi pod krzakami i wszystko jest ładnie pięknie jak są zwarte miedzyrzędzia a jak krzaki zaczynają siadać w lipcu to i komosa zaczyna ładnie odbijać , że po jednym deszczu nie widać ziemniaków :D, a jak ktoś ma ciężkie gleby to jednak komosa i przytulia to ogromny problem i trzeba pozniej poprawiać chwastoksem np , więc żadna rewelacja , a tani nie jest

 

plusem jego jest to , że zbytnio nie zatrzymuje wzrostu ziemniaków

Edytowano przez 1piotr1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98
Napisano (edytowany)

bolid z tego co czytałem to można razem mieszać np.mistral + fulisade lub targa , przy innych spójrz na substancję czynną czy to , to samo co np. przy fulisade . Osobiście radzę mistral przed wschodami a na pesz jarz będzie dobrze wykształcony byle ziemniaki go nie zacieniały przed opryskiem .

 

Tyle że Agil wychodzi ok 120zł na ha a za fusilade forte trzeba ponad 200zł dać bo na perz wychodzi od 2 do 2.5l dlatego upieram się przy tym Agilu. A przedwschodowo nie pryskam bo ja po wschodach formuje jeszcze obsypnikiem redliny.

 

Edit: Środek Agil 100EC nie można stosować razem ze środkami na dwuliscienne. Należy zachować 3 dniowy okres. - tak wyczytałem więc też się może komuś przydać.

Edytowano przez bolid20

-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818
Napisano (edytowany)

Co roku stosuje Titusa i jest niekiedy tylko problem z lebiodą. W zeszłym roku pryskałem titusem 50g + chwastox extra 1 l. pole było czyste, w tym roku bede dawał na niektóre odmiany titusa + senkor 0,2kg.

a chwastox extra mozna dawać powschodowo? na etykiecie wyczytałem ze przed wschodami sie stosuje

Tez stosuje Titus ale bez dodatków...

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Titus bez żadnego dodatku to na wielu plantacjach bardzo słaby wybór jak wydajesz już te 200zl na titus to dorzuc troche i dodaj również sencoru czy mistrala a efekt bez porownania, chyba że nie ma u Ciebie lebiody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

a chwastox extra mozna dawać powschodowo? na etykiecie wyczytałem ze przed wschodami sie stosuje

Tez stosuje Titus ale bez dodatków...

Kilka lat temu znajomy dał 4l chwastoxu po wschodach i troche ziemniaki przypalił, ale jak ja dawałem 1 l/ha to nic sie nie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Panowie ja juz zglupialem co dac :blink:

 

Prosze o rade oprysk na chwasty raczej drobne perzu nie ma.

bede pryskal powschodowo prawie wszystko wyszlo juz.

Jaki srodek i kiedy pryskac.


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Jak masz na ten cel troche kasy to przed zejściem sie międzyrzędzi kiedy kartofle mają około 15 cm pryśnij TITUS-em + Mistral/Sencor. możesz w jednej dawce lub podzielić ją na 2 razy. ? nie powinno sie nic stać, zalezy jakie kartofle :P a z jaką odmiana sie coś stanie - nie pytaj. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Odmiana tajfun i lord jakies 30 ar. maja sluzyc na rozsade na przyszly rok.

Nie sadzilem wiele gdyz cena sadzeniaka porazala a wszyscy sadzili jak nawiedzeni wiec dalem sobie spokoj :lol:

Srodki mozna powiedziec nie ograniczone jak na taki areal mam.

Nawozenie jakie w tej chwili i pozniejszej zastosowac sa jakies odzywki ?

Stanowisko mysle maja niezle w tamtym roku Tyton i dowalone obornika kurzego i bydlecego.


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

jak na rozsade to po co nawozic? :P Lepiej zadbaj o dobrą ochronę przeciwko chorobom nawet do 10 zabiegów, jak na sadzeniaka :D a jak coś to Mocznik 6%, siarczan magnezu (ja daje około 4%) + jakas odżywka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Ja mam Irge i jest ona wrazliwa na Sencor i Mistral więc pozostanie zastosować Titus + Chwastox extra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

u mnie wystepuje na polu tylko komosa,proso i rdes..wiec daje titusa 20g i sencoru 200g na denara...nie ma sensu dawac pelnej dawki samego titusa bo titus bierze tylko jednoliscienne

do sierpnia pole bedzie czyste lecz pozniej pojawia sie wtorne zachwaszczenie


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

titus bierze nie tylko jednoliscienne:http://www2.dupont.com/Crop_Protection/pl_PL/Produkty/Herbicydy/Titus25WG.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ale najczęściej występujące w ziemniaku jak komosa i rdesty słabo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

U mnie Tajfun którego najpierw sadziliśmy już na wierzchu :rolleyes: Puki co jest piękny , zdrowy i ładnie się krzewi :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kiedy sadziłeś? Moja Vineta jest na wierzchu. Teraz rozważam czy pryskać metrybuzyną, ale chyba nie ma niczego bardziej skutecznego. Poza tym Vineta jest wrażliwa na tą substancję w dawce 0,5kg/ha a gdybym połączył z titusem to jest 0,25kg. Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemper    0

Ja mam Irge i jest ona wrazliwa na Sencor i Mistral więc pozostanie zastosować Titus + Chwastox extra

Ale czy ten chwastox extra nie przypali ziemniaków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Na początku kwietnia........ .Denar ma już około 15 cm wysokości na zaraze już poszedł Ridomil i Wuxal K.Tajfuna jeszcze nie pryskam bo za mały.Poczekam jeszcze z tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Zamiast pryskać ziemniaki na zarazę w połowie maja, lepiej przepić te pieniądze, skorzystać z usług przydrożnych dam, wspomóc RM, lub zrobić cokolwiek mającego jakiś sens :blink: http://www.lodr-bratoszewice.pl/rada/2004/rada6_2004/agro.htm

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227
Napisano (edytowany)

% całkowicie się zgadzam z xemit , no niech będzie prawie...........

Edytowano przez andrzej612b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj