Polecane posty

milanreal1    319

Stosuje Apacz na stonkę i jest ok. Po dzisiejszych obserwacjach na razie stonki brak.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Ja dzisiaj na alterioze i zaraze zapobiegawczo opryskałem RIDOMILEM. i cos też dałem na stonke ale teraz niepamietam co to było;p jutro Wam napisze....

A stosujecie jakies srodki dolistne w nawozeniu ziemniaków???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

plonvit, kristalon plus mocznik i siarczan magnezu


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

A stosował może ktoś INSOL 7 w czasie kwitnienia ziemniaków?? pytam bo na opakowaniu pisze aby stosować przed kwitnieniem i zastanawiam się co się stanie jak opryskam na początku kwitnienia.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiac to nie wiem,ale wydaje mi się że tak. A jakie zalecenia daje producent,co jest napisane na oprysku? Jeżeli nie ma przeciwskazań to na pewno nie zaszkodzi.


Odstraszacze ultradźwiekowe - skuteczne na myszy, ptaki, krety.

www.odstraszacze.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mallyy    0

Mam pytanie czy pryskał może ktoś z was ziemniaka od zielska w lipcu chwastoxem trio bo ja opryskałem. Ziemniak nic się nie zmienił zielsko troche padło, ale dowiedziałem się że takie ziemniaki mają problem z kiełkowaniem w przyszłym roku czy to prawda? Dawka jakę zastosowałem to 1l/1ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś użyć więcej niż 1 raz? I czy takie połączenie można stosować też w zbożach jarych?


Odstraszacze ultradźwiekowe - skuteczne na myszy, ptaki, krety.

www.odstraszacze.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Podstawa to opryskać przed tym jak zaraza bierze ja pryskam pierwszy oprysk Python Consento i jest dobrze. Potem to już Infinito albo Ridomil to wszystko droższe środki ale dobre. W tamtym roku gdzie u wszystkich zaraza wzięła u mnie przetrwały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

przedwschodowo tuz po obsypaniu np linurex, afalon. a pozniej jak chwast idzie to np targa, fusilade. bo nie jest potrzebny titus bo chyba po linurexie to proso idze i jakies inne ktore bierze fusilade lub targa.:blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki planujecie program ochrony ziemniaka na ten rok? Ja postanowiłem, że nie będę używał powierzchniowych, a za to zaoszczędzę zabieg lub dwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Ja planuje w tym roku dać tańsze środki ale skuteczne

 

Armetil

Polyram

Ekonom

Curzate

 

Na razie zbieram ceny i patrze na substancje aktywne bo możliwe że dam całkiem inne środki.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Ja pierwszy zabieg daje drogimi srodkami pozniej zamiennikami tych drogich :D Ten sam skład a cena dużo niższa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

No ja też Armetil bo to ten sam skład co Ridomil (ktoś tak pisał na forum) a zawsze Ridomil dawałem na pierwszy zabieg. Zobaczymy co z tego wyjdzie. A podobno Reglone wycofali ze sprzedaży prawda to?? (babka w sklepie z SOR mówiła)


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

już w zeszłym roku reglone było jako środek toksyczny. Można kupić ale jak masz uprawnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

Mozna wiedzeć jakiego typu uprawnienia trzeba mieć zeby kupowac/stosowac środki uznane za toksyczne? Chodzi o studentów i pracowników szkoł ogrodniczych/rolniczych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Drogimi, czyli? Ja myślę, żeby na pierwszy dać właśnie Armetil

 

Np. Python Consento, Ridomil a poźniej armetil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

a ja uwazam ze nie co zakładac jakie sie bedzie opryski stosowac bo to zalezy od nasilenia chorób itp. oraz od ceny ś.o.r.

Ale w ostatnim sezonie na zaraze i alternarioze stosowalem: curzate, indofil, infinito,valbon,tatoo,dithane,planet

Pierwszy oprysk układowy a poźniej wgłebny


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Mozna wiedzeć jakiego typu uprawnienia trzeba mieć zeby kupowac/stosowac środki uznane za toksyczne? Chodzi o studentów i pracowników szkoł ogrodniczych/rolniczych?

 

musisz mieć szkolenie jakieś na śor toksyczne i bardzo toksyczne. Ponoć jak robisz zwykły kurs na opryskiwacze to nieraz jest w tym także na toksyczne a nieraz nie. Ale dokładnie nie wiem.

 

 

ja od dwóch lat układowo-systemicznie. Czasem zdarzy się wgłębny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

Koledzy, takie pytanko, posadziłem dzisiaj podkiełowane ziemniaki, mam Afalon z Commandem, głębokość sadzenia ok. 10cm, oczywiście będą okryte agrowłókniną, jak myślicie nie zaszkodzę sobie stosując tą mieszankę ??? Odmiana Lord i Bellarosa, kiełki ok. 2cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

do 3 dni po sadzeniu możesz pryskać mieszaniną. Afalon ma 90 dni karencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

jesli nie przykrywasz to mozna dodawac comand bo jest wieksze parowanie,podobno pod wloknina atakuje ziemniaki...


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj