Polecane posty

Krzychu18    6

Chce zrobić oprysk na chwasty w zbożach jarych chwastoxem i czy do tego chwastoxa mogę od razu dodać odżywkę ekosol????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Po tych deszczach i niemożności wjechania w pole przez cały maj mam 2 problemy w ziemniakach.

1. Mam strasznie dużo perzu a ziemniaki już wschodzą a nie było kiedy opryskać przedwschodowo bo deszcz byl i czy Titus bierze perz?? Albo jaki środek polecacie powschodowo??

 

2. Nagle pojawiły się ślimaki i szukałem w google jakiegoś środka ale nic kontkretnego nie znalazłem. Macie jakieś sprawdzone Moluskocydy na ślimaki???


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

W tym roku na perz dałem powschodowo Targę 3 l/ha i zanosi się, że zadziała. Z tego co się orientuję sam Titus nie zwalcza perzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

a zwalcza, choć to za mocne słowo, znaczy jednorazowo 60g/ha + trendt i zniszczy perz, ale i tak po jakimś czasie część odbije, zwłaszcza na silnie zaperzonych polach, ale przy dobrym sadzeniaku efekt zadowalający, ważne żeby perz był zielony bo środek działa tylko przez liście

problem jest jak ktoś hobbystycznie zasadzi z wirusem to potem i tak ziemniaka zagłuszy, pryskam w robocie po usługach to tak obserwuję,

 

w tym roku jeszcze nic nie pryskaliśmy bo zakopać się na polu nie sztuka

 

zwykle w dawkach dzielonych działa lepiej, ale nie stosowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    50

polecam powschodowo na perz agil 1,25-1,5litra na hektar ok 98zł litr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

mi się udało przed wschodami dać na perz ale widzę, że i tak teraz odbija i będę musiał np titusem czy pumą go potraktować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Ja wczoraj przeleciałem ziemniaki Titusem bo perzu miałem troche ale strasznie drogi ten titus za 20g zapłaciłem 78zł a w 1 dawce daje się 60g + trend i dosypałem troche mocznika żeby szybciej rosły.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

ja juz 3 raz polecialem z opryskami :)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

dawaliście już oprysk na zarazę i alternariozę?

Ja wczoraj pryskałem Bellarose i Winette a dawałem Infinito 1,4l. Mam też Owacje ale ja za tydzień dopiero bede pierwszy raz pryskał bo jest jeszcze za mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

potrzebuje pilnej i rzetelnej rady :)

Moje ziemniaczki mają już ok 10cm i musze je jeszcze raz podsypać bo miałem je zalane przez powódź i redliny są takie malutkie i troche zamulone. 10 dni temu opryskałem titusem na perz bo wyszedł szybko i było go dużo, a widze że pomału zaraza chwyta więc jutro chciałem przelecieć je Ridomilem Gold. I tutaj moje pytanie moge po zabiegu fungicydowym polecieć za 7dni herbicydem?? Bo chce dać jeszcze Sencor na chwasty dwuliścienne i dodać troche Titusa jeszcze tak żeby dobić ostatecznie perz. Czy lepiej obsypać je i moge odrazu dać sencor czy lepiej poczekać aż chwasty podrosną?? Sam nie wiem może ktoś ma jakiś pomysł co zrobić by było najlepiej. I za ile dni moge po herbicydzie dać fungicyd i odwrotnie ??


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

zazwyczaj jest tak, że po środkach chwastobójczych nie robimy już żadnych mechanicznych czynności np typu obsypywanie. No ale rozumiem, że to przeklęta woda wypoziomowała Ci pole i chcesz a raczej może musisz podsypać. Jak je podsypiesz to i tak będzie widać rośliny a więc środek doglebowy odpada np Sencor przed wschodami. Obradl je, poczekaj aż ziemniaki będą miały ok 15 cm, chwasty wtedy trochę odrosną i walni tego Sencora wtedy. Co do fungicydu to chyba nie ma przeciwskazań po herbicydzie a tym bardziej jak mówisz tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

bolid20, zdążą urosnąć te ziemniaki?? skoro mowisz ze woda jez zalala, są male redliny, i zaczyna brac zaraza?! no i co najgorsze mają dopiero 10cm...

nie lepiej coś innego zrobić? za dużo kosztów, zero zysku.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

u mnie rzędy się zeszły ale jeszcze nie pryskałem.jutro lub w sobotę planuję.do tego mocznik i magnez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo959    0

Witam chciałbym zapytać czy ktoś z was sadzi odmianę ziemniaka o nazwie NATASZA ?. Mam pytanie jak u was jest z jej wschodami. Bo u mnie bardzo rzadko wzeszła i nie wiem co jest grane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

bolid20, zdążą urosnąć te ziemniaki?? skoro mowisz ze woda jez zalala, są male redliny, i zaczyna brac zaraza?! no i co najgorsze mają dopiero 10cm...

nie lepiej coś innego zrobić? za dużo kosztów, zero zysku.

 

To znaczy sprawa ma się tak. Na 0.5 ha mam owację z centrali i za kilka dni podrosła dość dużo (ale tego miejsca nie zalało) Wczoraj tam prysnołem ridomilem bardziej zapobiegawczo bo w kilku miejscach były żółtawe listki (mógł to być efekt po Titusie)

 

Na reszczcie pola ok 1ha mam swoje i tam na ok 30a były całkowicie pod wodą. Wczoraj je przejechałem obsypnikiem i już redlinki mają dobry kształt a ziemniaki nie są takie złe. Zasiliłem je tylko mocznikiem. Przejdę się tam za kilka dni i zobaczę czy liście będą żółkły czy to tylko taki krótkotrwały efekt po powodzi. Może jutro wrzuce zdjęcia pola po powodzi i te z wczoraj. Sam się zdziwiłem że wogóle tam takie urosły ziemniaki.

 

A tak pytasz że może lepiej cos innego zrobić... Ale co ???? przecież skoro już tyle wpakowałem tam pieniędzy w nawozy uprawę itp to te kilkaset złotych już nie robią większej różnicy a może da Bóg że ładne pyrki tam urosną :)


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

ja też musiałem ponownie obredlać, we wtorek po drugiej fali powodziowej, przed tym rozsiałem saletrzak 100kg/ha, na następny dzień opryskałem rośliny dolistnie tak dla regeneracji i do tego urzyłem mocznika cp-4%, ekolist 2l, krystalon fosforowy cp-0,4%. Kolejny zabieg w poniedziałek Karate Zeon, ale nie wszystka stonka spadła, bo po godzinie popadało, dlatego musze w przyszłym tygodniu opryskać jeszcze raz. W środe pryskałem Titusem w dawce 60g/ha, do dziś chwasty zrobiły się żółte, nawet perz przystopował do tego dosypałem siarczan magnezu, żeby zmniejszyć stres roślin, ziemniaki rosną ładnie nic nie poprzypalało. Dzisiaj z kolei poleciałem na zarazę: Revus 0,6l/ha + ten sam zestaw nawozów który napisałem powyżej. Z tego co wyczytałem na etykiecie Titusa to niema przeciwskazań do zabiegu fungicydem, natomiast jest problem ze stosowaniem środków z grupy fosforoorganicznych, także tu trzeba się zastanowić bo znajomy troche przypalił Vinete. Kolejne zabiegi to napewno potas dolistnie każdorazowo przy oprysku przeciwko zarazie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

u mnie kawalek byl calkowicie zatopiony,sialem wczoraj nawozem i patrze a tu ziemniaki zaczynaja odrastac,juz maja z 5 cm bez oprysku i nawozenia bo tam woda stala,ciekawe co z nich bedzie,na wczesnych tez bylo jezioro i czesc zdechla,czesc odzywa i juz 2 razy pryskalem na zaraze,z centali sa 2 razy mniejsze niz wlasne.wszystko zalezy od tego ile dni staly w wodzie.stonki u nas nie ma -chyba sie utopila, na 40 ar 3 krzaki obgryzione


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Ja mam takie może i "głupie" pytanie. Można pryskać na chwasty w czasie kwitnienia??


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Jest problem bo ziemniaki słabo poschodziły bo było za mokro i są rzadkie a teraz rośnie ziele różne. Perochę to się pozbędę ale z dwu liściennymi będzie problem. co radzicie jaki środek byłby skuteczny. Odmiana Irga to może trochę bardziej wrażliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Daj 0,5 chwastoxu extra. Ja daje taka mieszankę Titus 40g + 0,5l chwastoxu extra, oczywiście powschodowo gdy ziemniaki maja 15-20cm. Daje tak ponieważ niekiedy titus słabo zwalcza lebiode a chwastox ją załatwia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj