Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pasio    22

U mnie najlepsze efekty daje Fusilade Forte + Sencor, jest czyściutko aż do zbiorów. Pryskam jak kolega wyżej, gdy ziemniaki mają 15cm wysokości. Taka mieszanina nawet chyba taniej wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Na chwasty dałem narazie Chwastox przedwschodowo 4 l/ha, a później prysnę Sencor + Targa (perzu mam sporo... :lol: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1410    10

Pasio,a jakie normy dajesz dla tego koktajlu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

dzisiaj poleciałem afalonem 2 l i roundupem 2 l.cztery hektary zrobiłem.miejscami bagno że traktor aby przeszedł.mam ścieżki co 20 metrów na ciągany opryskiwacz ale pryskałem 12 zawieszaną bo dużego bym nie pociągnął.jeszcze 3 ha zostało ale najpierw trzeba obsypać a tu nie ciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

panowie mam do was pytanie mam posadzone ziemniaki i mam myślę uciążliwy chwast w nich jest nim oset jaki środek byście proponowali zeby go zwalczyć jest go strasznie dyzo na polu a ziemniaki już się pokazują bardzo proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

witam chciałbym się dowiedzieć jaki środek zastosować na ziemniaki w których jest oset??? czy jest w ogóle taki środek podkreślam ze ziemniaki już wschodzą a ostu jest opór bardzo proszę o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fernando    0

no jezeli nie wyszly za duzo to obsyp kartofle i walnij przedwschodowym czymś (Linurex, afalon, sencor i inne ) Jezeli nie da rady obsypac to chyba Titus najlepszy ale drogi. Lecz lepiej ta 1 metoda :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

hmm ciekawe czy ten afalomn pomoze jak obsyp[ie i opryskam ?? ciezki orzech do zgryzienia mam :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

nie pomoże.titus bierze oset.pryskasz jak pyry mają ok 10 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

saszeta dzięki za podpowiedz rzeczywiście bierze ostrożeń polny titus ale jakby ktoś wiedział inny środek również niech napisze pozdrawiam i wielkie dzięki kamień z serca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Oset to jeden z bardziej upierdliwych chwastów. Nie Wiem jak w ziemniakach ale w cebuli pryskałem Lontrelem. I spalil oset doszczetnie.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Z tym że jest wiele wrażliwych odmian na Sencor i z tym trzeba uważać bo można bidy narobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

z Sencorem to ostrożne, z tego o mi wiadomo z teorii, bo w praktyce nie próbowałem to niektóre odmiany są na niego wrażliwe, np. znana nam wszystkim i lubiana Vineta, ja mam problem bo trochę perzu na polu mam 9 uroki dzierżaw), trafi się ostrożeń i babka (kawałek na cięższej ziemi), obsypałem dwukrotnie, teraz pomału się przebijają, jak będzie się dało to myślałem o Titusie, jak myślicie załatwi sprawę, czy dolać coś typowego na perz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

przecież Titus to typowo na perz, chyba że zdążysz przed wschodami jakimś glifosadem ale znowu nie ma pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

aha dzięki za uświadomienie, nie przejrzałem dobrze specyfikacji środka, jeśli tak to git, z glifosatem nie ma szans, jak wjadę za 10 dni o ile pogoda się poprawi to będzie cud, całe szczęście, że zdążyłem wysoko obredlić. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aiverson    0

nie chce zakladac nowego tematu, wiec pisze tutaj, moze mi ktos powiedziec jaki daje plon handlowy vinieta??

pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

nie ma viniety, jest vineta.

plon zalezy jaki posadzisz material, czy byl kwalifikowany czy nie. To bardzo wazne, bo ta odmiana jest bardzo wrazliwa na wirusy i choroby, i powinno sie zmieniac ją co 2-3 lata. Kiedy masz dobry sadzeniak, dobre pole, i dobre nawożenie (600-700kg polifoska+300kg saletrzak) oraz sprzyjajace warunki(przede wszystkim woda) to plon podchodzi pod 50ton. Handlowy ok 40ton. Tyle czasem mi sie udawało. Wszystko zalezy od roku.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

w etykiecie titusa jest żeby nie pryskać jeżeli pryskało się zoocydami fosforoorganicznymi czyli dursban na robaka.ja pryskałem przed sadzeniem i teraz nie wiem.gość od titusa mówi że nie spotkał się nigdy z uszkodzeniami ale jest to możliwe i dlatego tak piszą.stosowaliście już taki sposób?były jakieś uszkodzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rallyfan    15

Moze ktoś z Was wie jak w praktyce reaguje Vineta na oprysk Sencorem?...bo kilka postow wyzej wyczytałem że jest wrażliwa na ten herbicyd. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

w etykiecie titusa jest żeby nie pryskać jeżeli pryskało się zoocydami fosforoorganicznymi czyli dursban na robaka.ja pryskałem przed sadzeniem i teraz nie wiem.gość od titusa mówi że nie spotkał się nigdy z uszkodzeniami ale jest to możliwe i dlatego tak piszą.stosowaliście już taki sposób?były jakieś uszkodzenia?

tez jak kolega pryskałem Dursbanem przed sadzeniem i mam zamiar powschodowo zastosować Titus i podobnie jestem ciekaw czy nie bedzie uszkodzeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

Moze ktoś z Was wie jak w praktyce reaguje Vineta na oprysk Sencorem?...bo kilka postow wyzej wyczytałem że jest wrażliwa na ten herbicyd. Pozdrawiam

Nie polecam, połowa dawki - powoduje zatrzymanie wegetacji na prawie 2 tygodnie i obniżke plonu. Jeśli nie ma innego wyjścia to stosuj ale w ostateczności. Miałem porównanie bo obok siebie rosła vineta denar i karlena, idealnie widać zachamowanie rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie stosujecie środki po wschodach ziemniaków inne niż Sencor?Interesuje mnie w odmianach Aster Denar Vineta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

Odpowiednik Sencoru (s. a. metrybuzyna), ale trudno taki zdobyć... Do niedawna najlepszym był Azogard 50 WP (s. a. prometryna), ale już jest wycofany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj