Polecane posty

dysydent    3126
57 minut temu, damian303 napisał:

Piorin to niech się zajmie tym zbożem( i nie tylko), co to tranzytem miał przejechać przez nas kraj, a masowo zostaje w naszych magazynach.

Aktualnie kontrola rodzimych gospodarstw to istna hipokryzja ze strony służb, jak codzienne w pizdu towaru przyjeżdża z ukry bez kontroli i jest w porządku.

 

zauważono problem w Brukseli że ukraińskie produkty mogą z czysto technicznych ograniczeń nie być dostatecznie skrupulatnie sprawdzone fitosanitarnie i powoli pomysł tranzytu przez Polskę stracił na impecie choć powody sceptycyzmu niekoniecznie mogą mieć taką genezę bo również taka np Holandia może obawiać się że tym razem Polska stać się może hubem towarowym pszenicy jak w Historii Holandia co ją z resztą na szczyty zamożności wywindowało.
Tutaj akurat rosja mogła by być naszym sprzymierzeńcem ale na razie tak się pokomplikowało że akurat z rosją to nam wyjątkowo nie po drodze w czym z resztą wina jednaka po obu stronach choć szale ostatecznie rosja wojną przeciw sobie przechyliła bo nie jest to wojna o żywność a o wartościowsze zasoby i krzyk jakoby to jakiś głód na planecie miało wywołać jest krzykiem głupców.
Pszenica już tanieje na giełdach i nie od wojny zależy a od urodzaju czyli nie przeceniajmy ukrów z kacapami jakie to oni gospodarze że bez nich pół planety głodować może ale to inny temat i na pewno nie w wątku o kartoflach

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

W skrócie polska jest śmietniskiem Europy to co w innych krajach jest odpadem do nas trafia przeważnie warzywa 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137
1 godzinę temu, dysydent napisał:

zauważono problem w Brukseli że ukraińskie produkty mogą z czysto technicznych ograniczeń nie być dostatecznie skrupulatnie sprawdzone fitosanitarnie i powoli pomysł tranzytu przez Polskę stracił na impecie choć powody sceptycyzmu niekoniecznie mogą mieć taką genezę bo również taka np Holandia może obawiać się że tym razem Polska stać się może hubem towarowym pszenicy jak w Historii Holandia co ją z resztą na szczyty zamożności wywindowało.
Tutaj akurat rosja mogła by być naszym sprzymierzeńcem ale na razie tak się pokomplikowało że akurat z rosją to nam wyjątkowo nie po drodze w czym z resztą wina jednaka po obu stronach choć szale ostatecznie rosja wojną przeciw sobie przechyliła bo nie jest to wojna o żywność a o wartościowsze zasoby i krzyk jakoby to jakiś głód na planecie miało wywołać jest krzykiem głupców.
Pszenica już tanieje na giełdach i nie od wojny zależy a od urodzaju czyli nie przeceniajmy ukrów z kacapami jakie to oni gospodarze że bez nich pół planety głodować może ale to inny temat i na pewno nie w wątku o kartoflach

Jak nie było tych technicznych ograniczeń też nie kontrolowali, a towaru leciało mniej.

Unia może i problem zauważyła, ale nie wierzę by coś w temacie zrobiła.

Co do stonki, prysnąć raz benavia, czy coragren wychodzi kosztowo tyle samo co poprawiać trzy razy mospilanem, czy perytroidami.

Stosował ktoś na zarazę overgo? Z jakim skutkiem?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702
1 godzinę temu, dysydent napisał:


Pszenica już tanieje na giełdach i nie od wojny zależy a od urodzaju 

Gdzie ten urodzaj? Francja? Germania a może Włochy z największą od dziesiątek lat suszą?

Na Germanii kombajny koszą słomę, Francja podobnie o Włochach szkoda nawet wspominać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126

obyście Sołtysie  ";)" nie byli prorokiem złego bo rzeczywiście susza nawet u nas zaczyna się pogłębiać i może być spoo sluszności w tych spostrzeżeniach choć nie wiem jak tam sytuacja na zachodzie Europy bo tam nawet częściej pada niż np u mnie i ma padać już w weekend gdy do mnie... nas tu na wschód raczej te deszcze  nie przyjdą. Nie mniej jednak ten rok jeszcze Europie głodem nie grozi a co najwyżej wzrostem cen których im bardziej wzrost będzie odgórnie duszony tym gorzej dla sezonów kolejnych.
W moim regionie np cena hurtowa młodych kartofli to okolice 1,0-1,2zł/kg czyli porównywalna z ub roczną z analogicznego okresu i nawet jeśli wyższa to nieporównywalnie mniej niż wzrosły koszty a to oznacza tylko jedno - zapaść towarowa dopiero nadejdzie w następnych sezonach bo nawet najwięksi pasjonaci i altruiści nie będą mieli za co odtworzyć dotychczasowego poziomu produkcji. ale to nie ten sezon jeszcze bo bezwładność... taka specyfika rolnictwa - wszystko ujawnia się z dużym opóźnieniem

4 godziny temu, damian303 napisał:

Co do stonki, prysnąć raz benavia, czy coragren wychodzi kosztowo tyle samo co poprawiać trzy razy mospilanem, czy perytroidami.

nie wiedziałem nawet że jest coś takiego jak benavia i pewnie masz rację jak też zgodzę się że mospilany ... poleganie tylko na starych substancjach to proszenie się o kłopoty o czym z resztą wcześniej pisałem a perytroidy na stonkę to już dzisiaj co najwyżej tani dowcip

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pytanie techniczne jak kończycie pastuch? 

Bardziej efektywnie i prawidłowo będzie jak się zamknie układ czy nie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1302

ja jade 2 nitkami na 40 i 70-80 od ziemi i  drugą nitką wracam łącząc co jakis czas z pierwszą gdyby przerwały... prądy  ze słońca


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

Zamknięcie w pętli jest o tyle dobre że jak zwierzyna gdzieś zerwie to impulsy polecą z obu stron i dalej będze ochrona ale warunkiem jest żeby zerwany drut nie dotykał ziemi np zawiśnie na suchej trawie co się zdarza raczej rzadko, najczęściej wali w ziemię. Ja niektóre pola zamykam a niektóre zostawiam otwarte bo np dojadę do płotu sąsiada a do zamknięcia jeszce z 200 m.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ok dziękuję za odpowiedź. ☺️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

planuje jeszcze wykonać 2 zabiegi fungi infinito i carial star. Który w pierwszej kolejności wykonać? do każdego mam możliwość dorzucić azoksy. Parę dni temu poszło 0,5l azoksy + ri............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1302

czy wart dać  azoksy + ri............  na T3  czy zostawić na przyszły rok  na T1?, chodzi mi o alternarioze głównie


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

Pryskacie w takich temperaturach i w takiej suszy? U mnie ostatni deszcz 2 tyg temu 10mm. Teraz słońce daje po 35 stopni. Nie narobię więcej szkody jak pożytku pryskając? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

Też się wstrzymuję z opryskiem, więcej szkody niż pożytku zrobi. Liście się zwijają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126

alternarioza zwłaszcza na niedonawożonych P K (lub przenawożonych N) może szkód w upały narobić bo na zarazę i za gorąco i za sucho no i stonka jak wylezie to weź nie opryskaj
tak że zarzekać się ochrony nie ma co ale rzeczywiście teraz jeśli już to zabiegi bardziej interwencyjne.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Alternarioza zabezpieczona w piątek. 
Stonki nie jeżdżę szukać bo i tak w takich warunkach żadne środki nie działają. Jutro ma się schłodzić do 25 to może pojadę z jakimś..acetamiprydem. ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Do jutra wytrzyma. Aktualnie mamy 33st. Nie wiem o której spadnie do chociaż 25. Niech się lęgnie, będzie lepsza skuteczność. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126

insekty i w większości fungicydy są biologicznie obojętne dla roślin a nocna rosa przecież i tak wielokrotnie więcej wody wnosi na liście niż oprysk w 200-300 litrach tak że akurat wieczorne zabiegi tymi substancjami wpływu na rośliny mieć nie powinny żadnego. Oczywiście najlepiej wodą nie prosto ze studni a ogrzaną a idealnie deszczówką zbieraną na takie okoliczności przez coraz większą liczbę gospodarstw...

po tegorocznym lecie wzrośnie zainteresowanie inwestycjami w deszczownie, oj wzrośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Po tym co się dzieje w branży i cyrków z ukraińską pszenicą to wzrośnie zainteresowanie ale porzuceniem rolnictwa bo to już sztuka dla sztuki.. 

https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/aktualnosci_/polscy-rolnicy-sa-zalamani-tak-zle-nie-bylo-od-23-lat/#:~:text=Potwierdzają to naukowcy z SGH,pokryć nawet rekordowe ceny skupu

 

Edytowano przez tobago
  • Like 2
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126

może i tak być co nie znaczy że rolnictwo przestanie istnieć w Polsce jako takie i po każdej zapaści przychodzi odbicie. czasem rzeczywiście trzeba być "sztukmistrzem" aby mimo wszystko wyjść z zapaści lepiej niż inni.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

Ja po 20stej ruszam bo dzisiaj już jaj nie widać, a pałaszuje ostro, ta sobotnia jak pączki grube. T1 od razu, bez nawozów. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorey    3

Coragen ma na etykiecie żeby stosować tylko do fazy początku kwitnienia, jakieś negatywne skutki w późniejszym czasie?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj