Polecane posty

mikad    1124
4 minuty temu, tobago napisał:

Ejjj.. ale używanie małych dawek MCPA jest dosyć powszechne. Ja nigdy nie robiłem w ziemniaku bo nie mam tyle odwagi ale znam takich co robią. Ziemniakom nic się nie dzieje. 
 

Zęby zjadł na uprawie ziemniaka a takich sztuczek nie zna. 😁😉

Zna te sztuczki dawno temu ze dwadzieścia parę lat do tyłu bedze na własnej skórze a właściwie plantacji się przekonał co się dzieje po chwastoxie. Cza mieć wprawne oko i bedzie widać poczemu mcpa nie stosować.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, cinek1808 napisał:

Ile chwastox na ha można dać w ziemniaku? 

Jak byłem po sadzeniaka to z gościem zagadałem ":szklanka do kkazdego oprysku na zarazę i pyry do wykopków czyste " 

 

 

U mnie doglebowka  komose i inne spaliło. Został oset i trochę perz słabo dostał , niestety pryskalem w warunkach suszy , ale dłużej czekać się nie dało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy substancja czynna rimsulfuron (Titus, Rimel) poradzi sobie z perzem w ziemniakach? Czy jednak stosować coś na jednoliścienne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3110
Napisano (edytowany)
5 godzin temu, poprostumateo napisał:

Czy substancja czynna rimsulfuron (Titus, Rimel) poradzi sobie z perzem w ziemniakach? Czy jednak stosować coś na jednoliścienne?

https://www.agrofoto.pl/forum/topic/26787-ochrona-ziemniaka/?do=findComment&comment=3665479

te opryskane w opisie z linka już powschodziły i zielone jak ruta, sucho i Command nie pobielił ani listka i mimo suszy chwasty roczne wymiotło a tylko ze dwa placyki perzu, kilka ostów i placyk powoju na rogu plantacji tak że doglebówki nawet na suche dane coś tam działają. Dodawałem jeszcze jakiś adiuwant do doglebowych (namówił mnie sprzedawca i dobrze zrobił) nie pamiętam nazwy adiuwanta a nie chce mi się chodzić sprawdzać bo i mało komu na ten rok ta wiedza już przydatna

w fasoli też lepiej tam gdzie z tym adiuwantem od tam gdzie go zbrakło a MCPA w ziemniakach? dlaczego? kiedyś gdy nie było czym to ratowali się tym śmierdziuchem ale ani to wszystkich chwastów nawet rocznych nie bierze a i na plon wpływa ziemniaków nawet jak ich nie pokręci bo akurat psiankowate na MCPA wrażliwe. Teraz są o wiele selektywniejsze i skuteczniejsze środki aby takie partactwa bodaj wspominać

 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1287
6 godzin temu, poprostumateo napisał:

Czy substancja czynna rimsulfuron (Titus, Rimel) poradzi sobie z perzem w ziemniakach? Czy jednak stosować coś na jednoliścienne?

poczytaj kilka, ze 2 strony wczesniej

5 godzin temu, zycietoniejebajka1 napisał:

Rimel to typowo niby na perz .

to czemu rimelem nie jedziesz ścierniska?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzybu1    35
Napisano (edytowany)

Graminicydy można stosować po wschodach bez żadnego problemu ? Np graminis itp ? 

Czy lepiej agil ? 

Edytowano przez grzybu1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, GABBER85 napisał:

poczytaj kilka, ze 2 strony wczesniej

to czemu rimelem nie jedziesz ścierniska?

Problem w tym, że przepuściło nie tylko perz, ale też rumianek i chciałbym to za jednym razem machnąć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3110
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, poprostumateo napisał:

Problem w tym, że przepuściło nie tylko perz, ale też rumianek i chciałbym to za jednym razem machnąć. 

no akurat rumianki rimsulfuron pali modelowo bo w ub r już kwitnące i wysokości 0,5m takie które uchowały się z przezimowania i przyjęły po sadzarce spalił na amen. To środek o skuteczności podobnej do chwastoxów w zbożach oczywiście na chwasty wrażliwe i np komosy niestety może zostawić.
Nie jest dostatecznie opisany bo nic nie wspominają o czyśćcu błotnym a zwalcza go podobnie jak osty i ta niewiedza kosztowala kilka lat temu jedną plantację ...
no praktycznie przepadła połowa plantacji w tym chwaście bo nigdzie nie jest napisane że czyściec błotny wrażliwy na rimsulfuron

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1124

👍 

Deformacja głównych wiązek przewodzących liści ziemniaka potraktowanych mcpa nie robi się od razu, musisz poczekać ze dwa, trzy tygodnie, w miarę jak liście będą rosły wężyk będzie się co raz bardziej wił 🤘


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Tak mam Tylko 12 rządków o długości 200m. A pielac tego nie będę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

stosował ktoś arcade powyżej zalecanych 5 cm wysokości ziemniaka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Stosowałem mocno przytrzymało ziemniaka dawka 4l.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7195

Po arcade ziemniaki wzeszły, ziela jak na razie zero.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Pytanie czy Arcade pryskany na wilgotną glebę zwalczy chrzan ??

Ziemniaki Ignacy,dopiero wychodzą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

jutro pójdzie arcade 4,5l + titus 30g + rhizosum n plus 35g. Niektóre ziemniaki nawet 20 cm. Gala i Belana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    72
Napisano (edytowany)

U mnie mieszanina bandur+ stomp +command + adiuvant ground przepuściła dużo chwastnicy i psianki czarnej i trochę ostów . Czym to poprawić ? Czy pisankę się da czymś w ogóle, czy odpuścić sobie bo ona bardzo nie będzie przeszkadzać,.chociaż miejscami jej naprawdę dużo? 

Edytowano przez Paramonov

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj