Polecane posty

bartek7cr    0

cześć, mam pytanie, może mi ktoś polecić jakiś środek na perz w ziemniakach, cena nie gra roli, byle by był skuteczny, zasadziłem troszke ziemniaków na polu nie ruszanym kilka lat, mocno zaperzonym, częściowo zebrałem już perz i spaliłem ale nadal jest go sporo. Drugie pytanie, to kiedy wykonuje sie taki oprysk, przed obsypywaniem czy po, sadziłem 1 maja, troche zawaliłem sprawe, bo nie pryskałem wczesną wiosną przed sadzeniem, ani jesienią zeszłego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed wschodami ziemniaków możesz perz zwalczyć Roundup'em , po wschodach jakimś graminicydem ( po obsypywaniu, gdy ziemniaki mają kilkanaście cm) typu Pantera, Perenal, Focus ultra. A jeśli koszty dla Ciebie nie grają roli, to przy okazji załatwiłbym dwuliścienne, żeby nie ganiać po polu wyrywając komosę. Wtedy stosujesz np. Sencor, Dancor itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

zależy kiedy chcesz zastosowac-jesli rosnie perz a ziemniaki nie wzeszły to mozna bezposrednio przed wschodami ponownie raundupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

czym zlikwidować rdest kolankowy po wschodach w ziemniaku?bo na to działa tylko sencor i podobne ale w winecie nie każą stosować nic z metrabuzyną.a w opisach innych środków nie ma kolankowego.są inne rdesty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

czym zlikwidować rdest kolankowy po wschodach w ziemniaku?bo na to działa tylko sencor i podobne ale w winecie nie każą stosować nic z metrabuzyną.a w opisach innych środków nie ma kolankowego.są inne rdesty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5720    1

Panowie, posadziłem 30 arów ziemniaków (jak co roku) i nie wiem jak je chronić - głównie chodzi o "chwasty" i "robale" żerujące na ziemniakach. Proszę podawać jakie środki i kiedy stosować. Z góry dziękuję za pomoc biggrin.gif

Edytowano przez dogberry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwarancyjny    11

Powiem tak jak masz fundusze to możesz ziemniaki przed wschodowo, opryskać na chwasty np command i afalon, jak tak robię i nie mam żadnego problemu z chwastami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5720    1

Fernando ty chyba czytać nie potrafisz... Wiem kiedy pryska się na stonkę tylko nie wiem czym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Powiem tak jak masz fundusze to możesz ziemniaki przed wschodowo, opryskać na chwasty np command i afalon, jak tak robię i nie mam żadnego problemu z chwastami.

ja tak robiłem w zeszłym roku i nie jestem zadowolony.może dlatego że na piachu.w tym roku titusem po wschodach zrobię a przed roundupem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwarancyjny    11

ja tak robiłem w zeszłym roku i nie jestem zadowolony.może dlatego że na piachu.w tym roku titusem po wschodach zrobię a przed roundupem

Co roku robimy tak samo przed wschodowo i zawsze jest taki sam efekt, i jak jest potrzeba to też stosuje titus w facie rozwoju liści. A wracając do stonki to kolego zastosuj Rapid 060SC ja zawsze ten stosuje i niekiedy apacz 50 wg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

A jeżeli pryskam na chwasty to ile dni przed wschodami powinno się opryskać ??? lub ile dni po posadzeniu bo może prościej będzie termin ustalić??

 

A jeżeli opryskam to moge potem po wschodach jeszcze obsypnikiem redliny potraktować??


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwarancyjny    11

Kolego bolid20 najlepszy termin pryskani to po pierwszym obsypaniu i jak opryskasz później nie możesz ruszać redlin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Czytałem ze pryskać od chwastów powinno się w momencie gdy ziemniaki np są zwałowane lub bronowane. Po obsypaniu ziemia zsuwa się w dół.

A co koledzy polecacie na zarazę i alternariozę? W ost latach jest jej coraz więcej, coś trzeba z tym zrobić.

A na stonkę Apacz 50WG stosuje od paru lat i się nie zawiodłem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

jednak gwarancyjny mnie przekonał.spróbuję commandem i afalonem bo mam jeszcze z zeszłego roku.jutro chciałem obsypać i pryskać ale popadało dosyć a to już 12 dni jak sadziłem.ja na obsypniku mam łańcuch to mi wierzchołki redlin od razu zgarnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Kolego bolid20 najlepszy termin pryskani to po pierwszym obsypaniu i jak opryskasz później nie możesz ruszać redlin.

 

czyli jak obsypie i opryskam to potem jak wzejdą ziemniaki to już mam nie ruszać redlin pielnikiem aż do wykopków?? Pytam bo zawsze u nas się pieliło kolejny raz po wschodach ale problem był zawsze z chwastami w późniejszym okresie.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

dokładnie tak, każde kolejne obsypanie po oprysku to pobudzenie do kiełkowania nowych chwastów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

no i nie opryskałem mieszaniną jednak.zostało mi 1.5 ha do obsypania a woda w redlinach stoi po dzisiejszym deszczu.i dalej ma padać.więc parę dni trzeba poczekać.zrobię tylko afalonem a potem w razie potrzeby titusem.pryskał ktoś na piachach afalonem?bo w instrukcji podają żeby go nie używać.czy zmniejszyć ciut dawkę np 1.5l?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fernando    0

Jak sądzicie LINUREX to dobry oprysk na kartofle?? mam ich okolo 2 ha i w sobote zaczynam obsypywac i pryskac. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

linurex to to samo co afalon i jeśli chodzi ci o chwasty dwuliścienne to jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

A co koledzy polecacie na zarazę i alternariozę?

 

Po zeszłorocznych doświadczeniach mogę polecić na pierwszy zabieg Galben 73WP, potem stosowałem tylko Penncozeb. Stonkę zwalczam Mospilanem, skuteczność bardzo duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Ja na choroby daję

- Infinito 1,2 l

- Antracol 1,8 kg

- Pyton Consento 2 l

- Curzate 2 kg.

Pryskam w odstepach 10-14 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Ja stosuję Infinito, Pyton i chcę zastosować w tym roku Rewus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Ja czekam aż przestanie padać deszcz bo u mnie od prawie 2 tygodni pada codziennie i w redlinach woda stoi a chce tak jak koledzy wyżej poradzili osypać i opryskać na chwasty commandem + afalon


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Titus + Sencor - najlepsza ochrona ziemniaka prze chwastami jedno i dwuliściennymi.

Dawke mozna podzielic ma 2 zabiegi, lub jednorazowo. Zabieg wykonuje sie gdy ziemniaki osiągną ok 15cm wysokości.

Żaden inny oprysk nie daje takich efektów. Stosuje go juz od kilkunastu lat.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj