Polecane posty

Infinito to dobry środek czy taki żeby był??

Ps. Pomyłem zdjęcia. Nie chcę mi skasować :( :)

Screenshot_20210616-061257_Gallery.jpg

Edytowano przez Samsung123321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek0406    122

Pany sprawa jest. Ziemniak bellarosa 1 hektar nie zaprawiany sadzeniak. Pojawiaja sie pierwsze oznaki zarazy i stonka na domiar zlego nie byl pryskany na chwast z powodu suszy. I teraz pytanie najpierw pryskac na zaraze i stonke a pozniej na chwast czy najpierw chwast? Odczekac miedzy zabiegami dzien czy wiecej? 

Srodki to coragen ranman drum a na chwast rincon z mistralem

Edytowano przez Tomek0406

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Pryskac ziemniaki na zaraze w czasie suszy ?? Ziemniak 8 tydzien po posadzeniu. Gdzieniegdzie widać pąki kwiatów. Oznak zarazy brak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

Ja po deszczu obeschlo i popryskalem cabrio duo ależ i to śmierdzi że szok. A czy coragen mogę mieszać z odżywka? Niby stara stonka jest ale na razie mało larw. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

U mnie to do wtorku deszczu ma nie być. Ale popryskalem po 20 i później jeden dzień był pochmurny teraz już będzie paliło słońce. Można robić późnym wieczorem prawie noc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134
17 godzin temu, Samsung123321 napisał:

Infinito to dobry środek czy taki żeby był??

Ps. Pomyłem zdjęcia. Nie chcę mi skasować :( :)

Tak, Infinito może być, tylko najlepiej do pierwszych zabiegów.

7 godzin temu, Tomek0406 napisał:

Pany sprawa jest. Ziemniak bellarosa 1 hektar nie zaprawiany sadzeniak. Pojawiaja sie pierwsze oznaki zarazy i stonka na domiar zlego nie byl pryskany na chwast z powodu suszy. I teraz pytanie najpierw pryskac na zaraze i stonke a pozniej na chwast czy najpierw chwast? Odczekac miedzy zabiegami dzien czy wiecej? 

Srodki to coragen ranman drum a na chwast rincon z mistralem

Dzień przerwy wystarczy.

Ranman + Drum to do następnych zabiegów. Teraz środek układowy. A jak masz już zarazę (w co wątpię, może to alternarioza?), to ta kombinacja słabo podziała. A interwencyjnie na alternaria działa difenokonazol, protiokonazol + fluopyram (ale w Polsce nie ma to jeszcze rejestracji w ziemniaku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewink    141

Wczoraj wieczorem jak spadła temperatura opryskałem cyperkillem podwójną dawką a dziś rano stonka dalej siedzi na krzakach 😕 stara oczywiście bo młodej narazie nie ma. Weźmie ją jeszcze czy raczej nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

Zdecydowanie nie. Stonka to pewnie miała niezły ubaw, jak się dowiedziała czym pryskasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680
1 godzinę temu, kewink napisał:

Wczoraj wieczorem jak spadła temperatura opryskałem cyperkillem podwójną dawką a dziś rano stonka dalej siedzi na krzakach 😕 stara oczywiście bo młodej narazie nie ma. Weźmie ją jeszcze czy raczej nie?

Powiedz po co to robiłeś?

Tyle razy było pisane że stonki nie bierze cyperkil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

@witejus Teraz zacznij czymś układowym. Ja planuje Ridomil/Armetil. 
 


 

Robicie coś chemią w ziemniakach przy takich temperaturach? 
 

Trzy-cztery kolejne dni to temperatura w dzień w okolicy 30st, noc 20-22’. 
 

Dwa dni temu był Titus 45g i na dniach przydałoby się zacząć robić zapobiegawczo zarazę choc przy takich upałach to chyba pierwsza pojawi się alternarioza. 
 

Zastanawiam się czy to bezpieczne teraz czy poczekać do poniedziałku kiedy ma już się schłodzić. 

Edytowano przez tobago
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franklin328    9

Panowie, jakieś wymagania temperaturowe aby zadziałał skutecznie Mospilan 20? Młoda stonka się namnożyła i chciałbym ją zwalczyć.

PS: stosujecie kwasek cytrynowy do przygotowania wody pod oprysk?

Edytowano przez Franklin328

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewink    141

To ja teraz trochę zabłysnę 😛 ten mospilan to zamiast kompotu można sobie wypić na stonkę nie działa w tamtym roku Sołtys mnie wyjaśnił po cholere tym pryskałem. Pisali tu w tamtym roku że carogen sprintor cyperkill i proteus działają ten ostatni wycofany kupiłem carogen i cyperkill a tu proszę już w tym roku cyperkill nie działa 😐 i znowu Sołtys mnie jedzie 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

 A Actara, ewentualnie Inazuma? 
 

Temat stonki jakoś nigdy u mnie nad morzem nie był istotny bo bardzo mało tego dziadostwa siada. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

Ja mospilanem w tamtym roku popryskalem to stonka jakby ładniejsza się zrobiła pięknie wpierniczala aż trzeszczały ziemniaki ale coragen załatwił aż miło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
47 minut temu, kewink napisał:

ten mospilan to zamiast kompotu można sobie wypić na stonkę nie działa w tamtym roku

We wtorek wieczorem rozrobiłem i popryskałem pojedyncze krzaki plecakowym opryskiwaczem, tam gdzie młoda już żerowała. Dzisiaj śladu po niej nie ma. Więc chyba zadziałał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

2g rozpuszczone w jakiś 6l wody i tak sobie dreptałem po polu 20a. Gdzie widziałem krzaka z młodą stonką to psik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek99    2

A co powiecie na stronke zastosować Karate? Pojawia się młoda na krzakach a nic innego w mojej okolicy na stronkę nie mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514
4 godziny temu, tobago napisał:

@witejus Teraz zacznij czymś układowym. Ja planuje Ridomil/Armetil. 
 


 

Robicie coś chemią w ziemniakach przy takich temperaturach? 
 

Trzy-cztery kolejne dni to temperatura w dzień w okolicy 30st, noc 20-22’. 
 

Dwa dni temu był Titus 45g i na dniach przydałoby się zacząć robić zapobiegawczo zarazę choc przy takich upałach to chyba pierwsza pojawi się alternarioza. 
 

Zastanawiam się czy to bezpieczne teraz czy poczekać do poniedziałku kiedy ma już się schłodzić. 

Też pryskałem w poniedziałek rimelem 45g/ha i trochę przypaliło mi ziemniaki, lekko pobladły liście i trochę się zwijaj. W poniedziałek temperatura była około 20° a w weekend spadło u mnie 37mm

8 godzin temu, kewink napisał:

Wczoraj wieczorem jak spadła temperatura opryskałem cyperkillem podwójną dawką a dziś rano stonka dalej siedzi na krzakach 😕 stara oczywiście bo młodej narazie nie ma. Weźmie ją jeszcze czy raczej nie?

Nie sądzę żeby ktoś tu na af polecał cypermetrynę na stonkę a poza tym już parę lat nie ma środków żeby zwalczały chrząszcze stonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1124

Wy czytacie w ogóle etykiety przed stosowaniem środka? Mamy 30 stopni w dzień w nocy 20 a oni beczą że im pyretroidy nie działają.

  • Like 4

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj