Polecane posty

mikad    1134

Mnie Infinito nigdy nie zawiódł. Stosowałeś może dawki obniżone w połączeniu z mankozebem czy fluazynamem czy też małą ilość wody?


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56
1 godzinę temu, mikad napisał:

Mnie Infinito nigdy nie zawiódł. Stosowałeś może dawki obniżone w połączeniu z mankozebem czy fluazynamem czy też małą ilość wody?

1,6 zawsze, 200 l minimum. Ale kurde sory no... środki typu carial , curzate, proxanil, banjo forte nigdy mnie nie zawiodły nawet przy 100 l wody gdyz na szybko było jakieś pole lecieć bo 10 dni po zabiegu  a deszcz spadł solidny ...  Przypadek ? nie sądze. co niektórzy tez narzekaja na bayer w srodkach zbozowych że nie warte swojej ceny

Edytowano przez Daro44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Proteus super załatwił stonkę. Nawet większość chrząszczy spadła. pryskane 3 dni temu, dawka 0,5l+ kondycjoner wody.

 @Daro44 w tamtym roku dobrze mi podpowiedział z tym kondycjonerem👍

Bez kondycjoneru stonka nie chciała padać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56
1 godzinę temu, Daro20 napisał:

Proteus super załatwił stonkę. Nawet większość chrząszczy spadła. pryskane 3 dni temu, dawka 0,5l+ kondycjoner wody.

 @Daro44 w tamtym roku dobrze mi podpowiedział z tym kondycjonerem👍

Bez kondycjoneru stonka nie chciała padać.

o kondycje warto dbać 👍 proteus jedyny dobry sodek od bayer full. zarówno ziemniak stonka jak i rzepak pryszczarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

W rzepaku 2 poprzednie lata dawałem Proteusa na płatek a w tym Inazuma. Po proteusie dużo lepiej było. Tylko co ta UE z nami robi jak od lutego proteus ma być wycofany.

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

Panowie 4dni po rimelu dawać odżywkę czy lepiej nie? Kwitną ładnie i przydało by się dać mikro, deczko mocznika i siarczan, po południu pójdzie T2 i stonka. Po nocnym deszczu strasznie potargane

I kiedy będzie widać efekty herbicydu? Komose popieściło, ale mało jej jest, rdest powojowaty gdzieniegdzie też dostał, natomiast z chwastnica największy problem i nie za bardzo widać żeby ją siekło. Może delikatnie pożółkła, ale słabo. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do dwóch tygodni efekt, jak kosmosie wzięło to chwastnica też padnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Rimel słabo bierze komose jedynie co ja pokręci. 

Na ziemniakach pojawiły się białe kropki z nadmiaru deszczu czym to można zabezpieczyć? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212
1 godzinę temu, sadownik12 napisał:

Do dwóch tygodni efekt, jak kosmosie wzięło to chwastnica też padnie.

Czytałem, że komose ledwie popieści, ale chodziło o zwalczenie chwastnicy przede wszystkim. To jak mogę dziś jechać tam z odżywkami? Co do herbicydów w ziemniaku jestem zielony


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8976
Dnia 28.06.2020 o 23:11, Daro20 napisał:

Proteus super załatwił stonkę. Nawet większość chrząszczy spadła. pryskane 3 dni temu, dawka 0,5l+ kondycjoner wody.

 @Daro44 w tamtym roku dobrze mi podpowiedział z tym kondycjonerem👍

Bez kondycjoneru stonka nie chciała padać.

Daro do proteusa mogę dodać titus na chwasty? MOSPILAN sporo stonki mi przepuścił, może trochę i przez deszcz bo po godzinie trochę pokropiło   i muszę poprawić.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Jaka dawka mospilanu? Jak chcesz żeby wyczyściło Ci stonkę to pojedź samym tylko odrzuć kondycjoner. Koło Lidla chłopaki Ci coś dadzą🙂

Jakie chwasty tam masz? Międzyrzędzia nie zwarte? Może za późno na oprysk chwastów jak nic do nich już nie doleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    199

U mnie niewiadomo skąd  powyłaziła komosa ,dałem 0,8 chwastox  extra wieczorem a rano już  leżała zgieta do dołu. Na ziemniakach brak reakcj na oprysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Mogę zmieszać Ridomil i Coragen na stonkę? Dać dawki takie jak na ulotce czy lepiej więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aarrcczz    10

Możesz mieszać. Rozumiem, że to pierwszy oprysk fungicydowy? Jeśli tak to ridomila polecam dać 2,5 kg/ha przy obecnych warunkach wilgotnościowych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8976
4 godziny temu, Daro20 napisał:

Jaka dawka mospilanu? Jak chcesz żeby wyczyściło Ci stonkę to pojedź samym tylko odrzuć kondycjoner. Koło Lidla chłopaki Ci coś dadzą🙂

Jakie chwasty tam masz? Międzyrzędzia nie zwarte? Może za późno na oprysk chwastów jak nic do nich już nie doleci.

Głównie jednoliscienne, trochę komosy. Rzędy nie zakryte, słabe mam ziemniaki w tym roku, troche lisciozwój trzyma 😣 a jutro Titus mogę  dać jak dziś proteusa prysnę?

Mospilan był w dawce 20g na 200l wody.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Mi po ostatnich ulewach ziemniaki się położyły od nadmiaru wody. Czy jest szansa, że się podniosą jak woda opadnie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514
2 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Głównie jednoliscienne, trochę komosy. Rzędy nie zakryte, słabe mam ziemniaki w tym roku, troche lisciozwój trzyma 😣 a jutro Titus mogę  dać jak dziś proteusa prysnę?

Mospilan był w dawce 20g na 200l wody.

Titus tak Ci komosy nie weźmie. Dzień przerwy może być aby nie łączyć bo owadobójczy gorzej działa. Trochę mało tego mospilanu a poza tym że ma rejestrację w ziemniaku to nie jest on za dobry.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

T1 - Makler 1l/ ha + porter 0.6 l / ha  ( azoksystrobina 250g / l + difenokonazol 250g/l )

T2 - Infinito 1.6l / ha + porter 0.5l / ha

T3 - indofil 80 2.5 kg / ha

( to co wyżej zrobione )

Na T4 w planie Revus 0.6l / ha - co dać dalej albo jakbyście to zmodyfikowali ? dodam że w polu widać oznaki zarazy i znalazłem 2 miejsca w wypalonymi kołami tak po 1 arze 

Edytowano przez tropt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    48
3 minuty temu, VIz napisał:

Mogę dać difekonazol na zarazę? 

Difenokonazol nie zwalcza zarazy, działa tylko na alternariozę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118
5 godzin temu, aarrcczz napisał:

Możesz mieszać. Rozumiem, że to pierwszy oprysk fungicydowy? Jeśli tak to ridomila polecam dać 2,5 kg/ha przy obecnych warunkach wilgotnościowych. 

Pierwszy zabieg i oby nie ostatni 😋 U mnie już pierwsze oznaki zarazy się pojawiły. Zabieg miał być wcześniej ale ciągle deszcze. Na jutro też zapowiadają. Ale już opryskałem. Mam nadzieję że ten coragen podziała lepiej na stonkę niż apacz w zeszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Polecam coragen. Dobrze działa też cyperkiller max. Podwójna dawka na hektar kończyłem drugi przejazd to w pierwszym już stonka leżała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj