Polecane posty

krzysztofsb    22

Brac Rimela nie ma co patrzyc to samo co Titus tylko o polowe tanszy stosuje go juz z 5lat efekt ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

Z tego co wiem to różnica jest w w substancjach nośnych. 

Z doswiadczenia wiem że Rimel wykazuje objawy fitotoksyczności, przy malym przedawkowaniu środkiem. Czego przy Titusie kiedyś nie zauważałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ziemniak za droga uprawa żeby bawić sie w zamienniki. Macie jakieś fajne patenty na pielniko obsypnik - mechanicznie chwasty chce zwalczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

U nas - 2 dziś było i chyba nie będzie co zbierać. Ostatnia zimna noc to była. Po zastosowaniu boxera + metrybuzyny + chlomazon mogę zasądzić ponownie w to ziemniaki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Mogę zmieszać środki command i linurex razem na jeden oprysk? Jeżeli tak to w jakich dawkach? Zostały mi te środki i nie chcę żeby się zmarnowały. Ziemniaki jeszcze nie wzeszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Ten linurex jest wycofany chyba już ze 4 lata, będzie jeszcze dobry? A faktycznie był to najlepszy jak dla mnie środek w mieszaninie z glifosatem. Myślę, że z commandem możesz mieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 15.05.2020 o 10:57, Laope napisał:

Czym zwalczyć skrzyp w ziemniakach?

wodą święconą z kościoła zielonoświątkowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    172

Panowie czy Sencor plus Command pisać razem do ewidencji...w tych środkach akurat ich razem nie ma ujętych jako mieszaniny..czy pisać oddzielnie..w sensie, że np dziś Sencor jutro Command jak robią to bardziej doświadczeni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

Możesz razem, nie ma już obowiązku stosowania mieszanin wymienionych w etykiecie środka. Jeżeli jeden i drugi preparat ma rejestrację w ziemniaku możesz stosować je razem, to samo jest z dawkami, nie musisz już stosować dawki minimalnej, ważne aby nie przekroczyć maxa.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ral3000    0

Czy Basagran naprawdę jest taki niebezpieczny dla ziemniaka ? Opryskałem dzisiaj odmianę Lord, Tajfun i Bellarosa w pełnej dawce 3l/ha, ale po przeczytaniu archiwalnych postów na temat tego środka to zaczynam się bać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laope    6

Czy 40g rimela +1l basagran da rade na komose? Czy może 40 rimel + 0,1-0,15l sencor odmiany irga, catania, Ignacy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

Ja eksperymentalnie zmieszałem 3l basagram 40 gram tytus i 0,5 targi 10. Efekt zabójczy powaliło nawet komosę ok 8cm. Po tygodniu już pesz zaczęło skręcać. Co ciekawe komosa jest w basagramie i tytusie w średnio wrażliwych ale przy tej mieszańce zadziałało. A i do tego trend w dawce x2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126
Napisano (edytowany)
13 godzin temu, ral3000 napisał:

Czy Basagran naprawdę jest taki niebezpieczny dla ziemniaka ? Opryskałem dzisiaj odmianę Lord, Tajfun i Bellarosa w pełnej dawce 3l/ha, ale po przeczytaniu archiwalnych postów na temat tego środka to zaczynam się bać...

za trzy góra cztery dni jeśli nie pojawią się plamy na liściach ziemniaków to już się nie pojawią.

komosa nalistnie jest najwrażliwsza po deszczach na opryski problem że kartofle też bo w suszę widziałem pryskane afalonem po liściach i nic im było no ale wtedy były upały i nawet rosy nocnej ze dwa tyg nie było. Chwastów też za dobrze nie wzięło :D raz kilka rządków nalistnie pojechałem przy fasoli bo mi lanca zajęla pendimetaliną z małym sencorem i też bylo sucho i też nic kartoflom nie było no ale chwastów później na tych rządkach było znacząco mniej a zwykle pendimetalina parzy tylko ta im cieplej tym bardziej i dopiero poniżej plus dziesięciu jeśli temperatura nie wzrasta z tydzień po oprysku to jest nemal pewne że nie poparzy żadnych liści właściwych u wszystkich roślin a co najwyżej liścienie. Na tym oparta jest selektywnośc np w zbożach jesienią czy w truskawkach wczesną wiosną gdzie pendimetalinę zalecają nalistnie z kolei w cebuli powschodowo ma spłynąć z cebuli jak po kaczce bo inaczej.... kartofel szerokolistny i ryzykowne po wschodach w ciepły czas pendi... dawać.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki problem, mam posadzone ziemniaki po ziemniakach. Nowe za parę dni będą wychodzić, ale tych z ubiegłego roku już jest na polu pełno. Czy jak polecę roundupem że 2-3 l na hektar to spali te ubiegłoroczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

lontrel i goal nie biorą ziemniaka ? ta mięszanina to standard do pryskania cebuli

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torus    29
5 godzin temu, GarbatyRolnik napisał:

Panowie mam taki problem, mam posadzone ziemniaki po ziemniakach. Nowe za parę dni będą wychodzić, ale tych z ubiegłego roku już jest na polu pełno. Czy jak polecę roundupem że 2-3 l na hektar to spali te ubiegłoroczne?

Oczywiście, że spali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69
6 godzin temu, ENDRIUROL napisał:

naprawde nie ma nic na ziemniaki w cebuli? tylko pedzelek lub graca?

Jest stonka ktora je za niedlugo wrąbie😀 chyba ze ja wytrujesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Czym zabezpieczyć ziemniaki przed zaraza zanim ona się jeszcze pojawi? Ziemniaki wychodzą już z ziemi i zaczyna widać już zielone rządki. 

Jakieś mikro stosujecie np mangan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Może uwiąż przy polu groźnego psa 😎



Bałem się że nowy narybek rzucający sie na uprawę ziemniaków popsuje cenę ale takie pytania mocno mnie uspokajają.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Potrzebuje oprysk na takie coś, trochę mam tego w ziemniakach, do tego pojawia się mak, co polecacie ? 

3w2shnayw1s9_t.jpg

ekvzhvkl6b13_t.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281
Napisano (edytowany)
16 godzin temu, tobago napisał:

Może uwiąż przy polu groźnego psa 😎



Bałem się że nowy narybek rzucający sie na uprawę ziemniaków popsuje cenę ale takie pytania mocno mnie uspokajają.

Uwiąże twoje rady. Może sam jesteś nowym narybkiem jeśli chodzi o uprawę ziemniaka. Pytam z czystej ciekawości, no ale zapomniałem, że mamy tu grono niezależnych ekspertów, którzy bez najmniejszego wysiłku  zbierają 40 t/ha ze skrobią na poziomie ponad 20%.

Edytowano przez Fugeo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126
Napisano (edytowany)
Dnia 20.05.2020 o 14:12, racyl napisał:

lontrel i goal nie biorą ziemniaka ? ta mięszanina to standard do pryskania cebuli

lontrel na polu nawet jak był jesienią dany to NIE WOLNO SADZIĆ NA TYM POLU ZIEMNIAKÓW a goal parzy tylko liście jeśli już powschodziły i nieco może brzegi przyparzyć liściom nowo wschodzącym jeśli dany goal w dawce powyżej 0,25l/ha.
W cebuli ziemniaki lepiej plecakowym opryskać punktowo bo zwykle tych ziemniaków nie powinno być aż tak dużo a lontrel cebulę lubi pokręcić tak że nawet może to mieć wpływ na plon

9 godzin temu, Mikua napisał:

Potrzebuje oprysk na takie coś, trochę mam tego w ziemniakach, do tego pojawia się mak, co polecacie ? 

3w2shnayw1s9_t.jpg

ekvzhvkl6b13_t.jpg

jeśli ziemniaki już powschodziły to chabra blawatka titus nie bierze? a jeśli nie powschodziły to na takiego dużego konia jak ten z fotki nawet nie wiem czy 4l/ha agrosaru czu roudup-a nie będzie malo a takie dawki to nawet przedwschodowo strach.
Bo to jest chyba chaber bławatek? co nie? sencor mocny ze zwilżaczem nie parzy chabrów? choć i wzeszłe ziemniaki też może.
ja tam mam jeszcze parę innych patentów na takie chwasty przedwschodowo ale trzeba bacznie pogodę obserwować i dużo pisania, duże ryzyko i nigdzie w zaleceniach nie ma to się nie będę wychylał :P
pytanie nieprecyzyjne bo nie określa czy przed czy po wschodach ziemniaków to i odpowiedź taka.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj