Polecane posty

thefarmer    180

u mnie też sie trafia a przyczyny to susza+zbyt wysoka temperatura.. dziś wjechałem pierwszy raz w Galę, plon 30 % mniejszy niż przed rokiem mimo że co tydzień lane po 25 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Po niedzieli zapowiadają się jakieś większe opady więc wjeżdżamy z T6 jak popada. Nać bujna, zielona. Późne zbiory będą w tym roku


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

4x stonka pryskana i kilka tygodni był spokój a teraz znowu się dziadostwo wylęgło. Trzeba prysnąć bo krzaki jeszcze mocno zielone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

No a co zrobic jak nac ciemnozielona, duzo mlodych ziemniakow, a czerwonego dziadostwa na grubo?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514
Dnia 17.08.2019 o 23:54, pedro2 napisał:

Serio? Przegięcie, na drugi rok nic Ci nie zadziała

Dzisiaj popryskałem i zdjęcie zrobiłem jak nie wierzysz

DSC_0412.JPG

DSC_0410.JPG

DSC_0416.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3132
Dnia 17.08.2019 o 14:23, pawelol111 napisał:

Wygląda to tak ze jeden ziemiak jest większy a z niego wyrasta mniejszy.

Babka moja mówiła - urodzaju na kartofle nie będzie bo wnuki mają a i jeszcze w zimie gnić będą.
Zajrzałem tutaj, ale widzę że to samo co u mnie. Tyle że w lubelskim trochę więcej wilgoci było i tych "wnuków" ( :) ) jak by mniej ale stonki co nie miara. Rok temu identycznie było. Wczesne już nie były pryskane i jeśli jaki na polu został to czerwono na nim  (już wykopane bo cena dobra w tym roku i na co czekać było?) ale na średnio wczesnych trzeba plagę też chyba kasować także dla tego że na drugi rok na sąsiedniej działce planowane ziemniaki i jak dziadostwo przezimuje to nie da powschodzić... byłem na polu i  no nie ma wyjścia. Jade zaraz po jakiś specyfik Plon też niższy się zanosi niż rok temu ale bez tragedii. "Głodu nie będzie' ale ceny też nie powinny spadać do takich "po kosztach" jak nie raz bywało.

To nie moje ale coś w tym jest - "ja tam wolę mniejszy urodzaj ogólny u wszystkich bo wyższe ceny i mniej się trzeba naprzerzucać ton a kasa taka sama wyjdzie" 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216
Dnia 19.08.2019 o 10:02, Daro20 napisał:

Dzisiaj popryskałem i zdjęcie zrobiłem jak nie wierzysz

DSC_0412.JPG

DSC_0410.JPG

DSC_0416.JPG

Kopałem dzisiaj na obiad i faktycznie jest, a raczej będzie sporo stonki, masa jaj. Na razie pojedyncze sztuki są... Paranoja 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

U mnie 2-3 tygodnie temu starej było do groma. Proteus jej nie wziął. Jak u Ciebie skrobiowe się zapowiadają? U mnie sporo plonu stonka zabrała. Niektóre krzaki mocno zjedzone. Dzisiaj planowałem dostawy to prezes mówił że nie za dobry rok się zapowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

U nas w okolicy narzekają strasznie na skrobiowe. Jeden mówi że z 5 krzakow nie było 5 kg.  Drugi że około 15 ton z ha.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Szczerze? Mam taki głupi zwyczaj po ojcu, że nie zaglądam. dopiero przy kopaniu, nie wiem i nie chce wiedzieć. Robię wszystko jak należy żeby potem nie żałować, że poskąpiłem na zabieg i zdechły.. a co będzie to będzie. Jutro albo w czwartek T6 idzie i głowa spokojna

A co o irge chodzi to lipa...

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma3ciej    3

Jak dam 3kg fazoru na 1ha ziemniaków aby lepiej się przechowały to mogę puzniej wziąć z sadzeniaka z tych ziemniaków ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

fazor we wrześniu , bez sensu - najpewniej jest już za późno teraz tylko w bardzo późnych odmianach które nie zaczęły wtórnej wegetacji i maja przed sobą miesiąc wegetacji. Jak już zaczęły i plantacja pada to po sprawie szkoda pieniędzy. A sadzeniaki to możesz odebrać i sprzedać sąsiadowi jak go nie lubisz , bo nic z tego nie urośnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma3ciej    3

Ok dzięki. Pòźna odmianę mam Lili 5 razy podlewana i 3 razy kwitła ostatnio tydzień temu po deszczu i podlaniu ciekawe co z tego urośnie krzaki jeszcze mocno zielone 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

wczoraj zrobilem probne wykopki- wiadro 20 l i kopaczka- cytujac klasyka- trzepac kasiore sie bedzie😊😊😊, w pazdzierniku chyba,bo zywo zielone, u ciotki na piasku juz przygotowane na wykopki- nie spytalem jak pod krzakiem, ale suche kompletnie.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma3ciej    3

Mam ziemniaki vinieta i porosły mi jakieś dziwne. Raz że są duże na 300 worków 15kg odłożyliśmy około 600 kg ziemniaka powyżej 600gram rekordzistka miała 1200gram i są bardzo garbate dziwne kształtu i do tego pełno jak by gòzkow jak by 2 ziemniak wyratal i te gozki gniją . 5 razy je podlewalem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

U mnie na ciezkiej ziemi 3tony z 20arow. Niewiem czy to dobrze czy zle ale chyba dobrze bo sasiedzi chca kupowac bo malo nakopali 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj