Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Jak wyglądają ziemniaki na późny zbiór w poszczególnych regionach kraju?

Jestem z Dolnego Śląska i z gruntu ciężko nawet o ziemniaki wielkości sadzeniaka, wcześniejsze odmiany już usychają, te nie co późniejsze jeszcze stoją, ale spoglądając w prognozy pogody to wody nie dostaną. Chyba nie będzie za bardzo czego kopać 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Świętokrzyskie podobnie wielkość sadzeniaków na ten moment i zaczynają podsychać a o deszczach cisza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Powiat siedlecki - na lepszej ziemi jeszcze żyją ale jest źle. Rekordów nie będzie. Może 15t handlowego max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
Dnia 3.07.2019 o 17:45, pedro2 napisał:

Mam do kupienia actare, do kiedy można legalnie ja stosować? 03.2018r data prod 

I czy ewentualne przemrożenie jakoś wpływa na działanie? 

już nie można

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Beda rekordy plonowania. Na ziemniakach zawiazane po 3-6 bulw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Ale gdzie te trzy bulwy? Pod łodygą, całym krzakiem, na metrze kwadratowym czy w garnku bo to spora różnica.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Aha, no to słabo bo u mnie tyle do gara włazi. Wystarczy Ci chociaż na parę obiadów?

Edytowano przez mikad

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
28 minut temu, mikad napisał:

Aha, no to słabo bo u mnie tyle do gara włazi. Wystarczy Ci chociaż na parę obiadów?

To w kubku gotujesz, ze 3 sztuki Ci do garnka wchodza?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

opasowych to pewnie że tyle mu starcza 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

We wtorek wypada 14 dni od T2 i chyba trzeba na tym zakończyć ochronę bo od miesiąca nic nie padało. Wszystko schnie aż żal patrzeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie ma co prawda tego co by się chciało ale t5 zrobie

 

 

28 minut temu, Daro20 napisał:

We wtorek wypada 14 dni od T2 i chyba trzeba na tym zakończyć ochronę bo od miesiąca nic nie padało. Wszystko schnie aż żal patrzeć...

za duże odstępy między zabiegami

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514
38 minut temu, racyl napisał:

nie ma co prawda tego co by się chciało ale t5 zrobie

 

 

za duże odstępy między zabiegami

Jak jest wilgoć to robię wcześniej ale teraz to czekam na deszcz bo jak nie popada w tym tygodniu to nie ma sensu dalsza ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Ja miedzy t 1 a t2 mam 20 dni o brak objaw zarazy. Ale bywaly lata ze 5 dni bylo za duzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

U mnie przepaduje, ostatnio odżyły ładnie, zakwitły i poszło T2 wczoraj i jutro część, sam mankozeb, presji wielkiej nie widać. Nie ma co panikować, koniec lipca na żniwa dopiero deszcz przychodził i w sierpniu potrafiły zbudować plon. Skrobiowka oczywiście

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbatoos    2

U mnie w sobotę 14 dni od T1 ale nie szło wjechać pod koniec tygodnia ani teraz. Cały dzień albo wiatry albo pogoda niepewna i coś kropi co chwile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Też miałem czekać bo suszyło, ale dało ponad 10mm do tego temperatura idealna dla zarazy więc nie ma co oszczędzać. Na razie fajnie ruszyły pędy w górę i kwitną na nowo 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbatoos    2

A jak chciałbym do T2 dodać aminokwasy, które w składzie zawierają azot z odżywką ekolist ziemniak która też zawiera azot to coś się może stać czy łączycie odżywki azotowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

azot to trzeba umieć dać żeby miał czas się przetrawić a nie pozostać w roślinie i klienta potem odstraszyć

15 godzin temu, Daro20 napisał:

Jak jest wilgoć to robię wcześniej ale teraz to czekam na deszcz bo jak nie popada w tym tygodniu to nie ma sensu dalsza ochrona

 

wilgoć nie wilgoć a w pomidorze na palikach gdzie przewiewu od groma mimo pryskania tydzień w tydzień się pojawia bo niestety za długo zwlekałem z ropoczęciem ochrony. pomidora łatwiej opryskać niż ziemniaka

działanie zapobiegawcze ma zadanie aby nie dopuścić do tego żeby było widać. jak już się widzi to i gówno się narobi

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj