Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Arek84    1

wczoraj jechałem 100g actary na 1 ha i 400 litrów dziś nawet u sąsiada od miedzy spadła :) nakupiłem tego dobrodziejstwa 8 kilo :)na 10 lat chyba zapas, ale robote robi.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Daro44 napisał:

0,08 calypso + 0,1 karate i spadło wszystko. Dawka wody 150 oprysk średniokroplisty. dodany kondycjoner wody.

jakbyś do 0,5l spirytusu dolał 0,2 wody zamiast 0,5 to też ciężko byłoby ci to pić.

a dla robala przy 150l  to już większa śmiertelność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    714

A Ty znowu swoje. Zrozum że, czy wypije 0,5l spirytusu, czy litr wódki, sponiewiera tak samo. Tylko pije się inaczej😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a widzisz jednak inaczej. robal też inaczej zareaguje. grzyb to wiadomo im więcej  się pokryje tym lepiej

robal zje tyle ile może a jak coś jest bardziej zatrute to szybciej przekroczy poziom toksyczności dla swojego organizmu i szybciej zdechnie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Moze trzeba pryskac 50l/ha. Przy duzym cisnieniu rosliny i tak beda pokryte ciesza a bedzie taka smiecionosna ze stonka szybciej zdechni niz zjade z pola 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56
6 godzin temu, racyl napisał:

a widzisz jednak inaczej. robal też inaczej zareaguje. grzyb to wiadomo im więcej  się pokryje tym lepiej

robal zje tyle ile może a jak coś jest bardziej zatrute to szybciej przekroczy poziom toksyczności dla swojego organizmu i szybciej zdechnie

 

Nie wiem, nie bede sie wypowiadał odnośnie tych stężeń. na etykiecie pisze 150 - 400 l to dałem 150 , pisze oprysk drobnokroplisty to dałem. Ph wody odpowiednie musi być też to wiadomo i podziałało.  

Mówie tez że nawet apacz którego wszyscy krytykują, podany w ten własnie sposób i bez domieszki innych srodków czy nawozów tez podziałał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8

Pryskałem Proteusem dawka 0,4 l w 300 l wody +mikro, mocznik i siarczan, spadło jakieś 80% stonki. Przy domu mam parę krzaków, pryskałem ręcznie 0,4l Proteus, 200l wody bez nawozów i spadło 100%. W obu przypadkach zakwaszane kwaskiem do 5pH. Dziś poszedł Spintor 0,13l w 135l wody, też z samym kwaskiem zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69
6 godzin temu, k00789 napisał:

Pryskałem Proteusem dawka 0,4 l w 300 l wody +mikro, mocznik i siarczan, spadło jakieś 80% stonki. Przy domu mam parę krzaków, pryskałem ręcznie 0,4l Proteus, 200l wody bez nawozów i spadło 100%. W obu przypadkach zakwaszane kwaskiem do 5pH. Dziś poszedł Spintor 0,13l w 135l wody, też z samym kwaskiem zobaczymy co z tego wyjdzie.

Jak działa spintor? Uszkadza jaja? Ciekawe ile czasu bedzie chronił ziemniaki przed stonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

spintor bardzo dobry środek polecam, skuteczność 100%. stosował ktoś coragen? na etykiecie pisze że do fazy kwitnienia.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

panowie mogę jeszcze opryskać ziemniaki od chwastów np.Titusem aktualnie są fazie kwitnienia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Lisciozwój ziemniaka, paskudna choroba. Duzo tego masz czy pojedyncze krzaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grboryna    1
1 minutę temu, matisz napisał:

Lisciozwój ziemniaka, paskudna choroba. Duzo tego masz czy pojedyncze krzaki?

Narazie pojedyńcze  , da się jakoś to zwalczać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Odpowiedzialny jest wirus a wirusy roznoszone są przez mszyce. Pilnować tego a na przyszłość wymiana sadzeniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Jutro ruszam z T1 dopiero, żadnych objawów nie ma ani na wczesnych, ani na pomidorach. Ziemniaczki fajnie rosną, ale myślę, że już czas najwyższy. Ochłodzenie idzie to i zaraza wyskoczy. Stonka tylko na 4ha dwa zabiegi poszły, reszta raz proteusem, fajnie spadła było jeszcze dużo jaj i zaskoczenie bo trzeba naprawdę dobrzs poszukać żeby pojedyńcze osobniki znaleźć więc jak na razie 👍👍


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grboryna    1
38 minut temu, tobago napisał:

Odpowiedzialny jest wirus a wirusy roznoszone są przez mszyce. Pilnować tego a na przyszłość wymiana 

W tym roku brane sadzeniaki mszycy nie widziałem żeby były, jak z plonem takiego ziemniaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1124
1 godzinę temu, matisz napisał:

Lisciozwój ziemniaka, paskudna choroba. Duzo tego masz czy pojedyncze krzaki?

Taa, bo każde zwijanie liści to zaraz liściozwój, szczególnie takie które w ogóle nie wygląda na PLRV


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grboryna    1
6 godzin temu, GarbatyRolnik napisał:

mi to też nie wygląda na liściozwój, bardziej bym szukał przyczyny w niedoborach składników, może mało boru lub wapnia 

Borem 2 razy pryskanie,  wygląda jakby oprysk z sąsiedniego pola zaleciał  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56
13 godzin temu, Grboryna napisał:

Jaka przyczyna takich liści może być?

20190626_201336.jpg

 co w przedplonie i czym wtedy pryskane na chwasty było?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj