Polecane posty

mausik1234    0
49 minut temu, ENDRIUROL napisał:

teraz juz to sprawdzilem w praktyce :D 

tak

Dzięki. U mnie denar już kwitnie i zabezpiecze ridomilem i dodam basfolir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68
Ma ktoś doświadczenie z galą, można po wschodowo ją pryskac sencorem tym w proszku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszbyk    59
Napisano (edytowany)

Panowie jak to w koncu jest z ta metrybuzyna w vinecie? Naczytalem sie tego duzo i dalej nie wiem. Jeden sorzedawca mi mowil ze semcorem m plynie nie wolno ale juz miatralem m proszku tak ale ta sama substancja aktywna troche tego nie rozumiem. Moglby mi to ktos wytlumaczyc ? Teraz w sobote ostatni raz obredlilem i chcialbym po tygodniu po pryskac na chwasty winete i jelly, w planie mialem mistral i titus. 

Edytowano przez Tomaszbyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GR-PawelS    4
dawka do 0.2kg vinecie nie przeszkadza . moze troszke przyblaknac ale po tygodniu jej przejdzie niema to wpływu na plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Dla denara jaką dawkę polecasz Mistrala + titus? I w jakim czasie najlepiej zrobić zabieg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

250g+50g


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawcio7474    10
Zrobiłem próbę na vinecie sencorem 0.5 l na ha jak narazie efektów ubocznych brak. Chwasty giną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mausik1234    0

Mieszacie odżywki z opryskami na zaraze?? Czy osobno stosujecie/?? Chce dać pencozeb na zaraze i przy tym foliq MikroMix + Moncznik i siarczan magnezu ale zastanawiam się czy dziś nie dać samego pencozab a w sobote odżywkek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weroni    1

Możesz mieszać odżywki z fungicydami ,tylko mocznik przy takiej suszy i temperaturze to lekka przesada

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mausik1234    0
14 minut temu, weroni napisał:

Możesz mieszać odżywki z fungicydami ,tylko mocznik przy takiej suszy i temperaturze to lekka przesada

 

Dolistniez beczki nie za działa ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    731

Możesz przypalic rośliny. Jak już zmniejsz dawkę i zastosuj późnym wieczorem. 

Ps. Już zaraza??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

u mnie skrobia dopiero 25-30cm ma, tak sucho ze zielsko nie wschodzi hehe o zarazie nawet nie mam co myslec, chyba jeszcze wczesnie nawet na zapobiegawczy psik

ewentualnie moze sa rejony gdZie nie ma  suszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszbyk    59

Dzięki bardzo za odpowiedzi. Jeszcze jedno mam odzywkę NAVI i można ja stosować stosować ze środkami na odchwaszczenie? Czy to raczej mija się z celem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mausik1234    0
6 godzin temu, ZYLA napisał:

Możesz przypalic rośliny. Jak już zmniejsz dawkę i zastosuj późnym wieczorem. 

Ps. Już zaraza??? 

Zabezpieczam juz. Vineta lubi łapać parcha.  Susza jest ogromna Ale jakoś ziemniak pnie się się górę.  jeśli 10kg na ha to dam z 5.6kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    731

Może i lubi, ale przeciwdziałać parchowi środkiem na zarazę? To dla mnie news. Potwierdzi to ktoś? 

Teraz to lepiej polecieć czymś na alternariozę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mausik1234    0
11 godzin temu, ZYLA napisał:

Może i lubi, ale przeciwdziałać parchowi środkiem na zarazę? To dla mnie news. Potwierdzi to ktoś? 

Teraz to lepiej polecieć czymś na alternariozę. 

troszkę sie zagapiłem w tym co piszę, tak racja pomyliłem się. 
A czy można pryskać trawice już jak denar kwitnie?? Widzę że trawica się pusciła, można pryskać fusilade w czasie kwitniecia ?? Opryskałbym denara razem z vinetą,. z tym że jak podkreślam. Denar Kwitnie juiż 

A vineta około 30 cm ma już 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Ja w tamtym roku pryskałem denara jak kwitły rimelem w pełnej dawce i ścieło jednoliscienne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39
13 godzin temu, Karollorak93 napisał:

Chłopaki jakie stężenie mocznika i siarczanu w połączeniu z grzybówką można dać?

mocznik 6-8% siarczan 5% czyli 6-8kg mocznika na kazde 100l wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117
44 minuty temu, ENDRIUROL napisał:

mocznik 6-8% siarczan 5% czyli 6-8kg mocznika na kazde 100l wody

W jakich odstępach czasowych minimalnie jeden zabieg od drugiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mausik1234    0
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, krychu napisał:

Ja w tamtym roku pryskałem denara jak kwitły rimelem w pełnej dawce i ścieło jednoliscienne 

A fusilade da radę?? 1l na ha?? Denar kwitnie a vineta z 25cm ma ale już trawica się puszcza

Edytowano przez mausik1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mausik1234    0

Już na trawicę agilla poszła, jeszcze pytanie o stonke. Apacz, Actra? Co lepiej ? Jakie dawki na ha ?? zalezane czy może wyższe chodzi  mi gdzieś na 300l wody 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj