Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomazi3p    44

I wszystko w temacie. Podobna sytuacja była z karbendazyzem, nie okłamujmy się, nie chodziło o ochronę zdrowia tylko po prostu trzeba było wycofać środek na którym się mniej zarabia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Linuron z chlomazonem jak najbardziej ale w pełnej dawce nie zamknie sie w 100. 3 l/ha arcade to 135 - 140 zł i ma tą zalete że można po pierwszych wschodach polecieć.

 

Linuron jest bardziej toksyczny nie ma o czym gadać. Wycofają go i gówno mamy do gadania.

 

 

Podałem tylko przykład czym można zastąpić linuron i co u mnie sie sprawdza. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Linuron 50/litr + chlomazon 150/litr co razem daje 80zł/ha pełna dawka, podejrzewam że Arcade przy trzech litrach tak nie wyczyści, przy pięciu pewnie tak.

Jasne że gówno mamy do gadania ale na przyszły rok można polecieć jeszcze z tegorocznego zapasu.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Wlasnie, ze i tak wszysto jest toksyczne, a po za tym jadąc tym niby Twoim lepszym srodkiem, zauwaz jaka jest roznica plonowania zbóż po zastosowanej metrybuzynie a bez niej.

Gdy pare lat temu zabraklo nam na tym samym kawalku sencora to w nastepnym sezonie widzielismy jaka super jest metrybuzyna... bo akurat tam gdzie nie trafila, plon nastepczy byl wyzszy...

Do d*py, te super srodki, bo i tak je stosujemy, a potem to jemy... a zielsko i tak czasami robi swoje...

Edytowano przez piotr2691

Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Jadac tym waszym za***istym afalonem  w nastepnym pieknie widać w nastepnym roku gdzie się nałożył srodek. Metryzbuzyna jest nawet w pewnym srodku dozwolona  w zbożach - Expert Met wiec nie wiem co za teorie tworzysz.

 

Tak jak napisałem podałem tylko przykłąd czym mozna zastapić linuron nie karze nikomu pryskać Arcade tylko podaje przykład -?  Rozumiecie?

 

Buractwo ludzkie jak widać nie zna granic.

 

 

Tak piotruś wszystko jest do d*py, najlepiej nie robić nic, w sumie wszystko jest toksyczne i rakotwórcze, tak tak,

 

 

Linuron:

Podejrzewa się, że powoduje raka.
H360Df – Może działać szkodliwie na dziecko w łonie matki. Podejrzewa się, że działa
szkodliwie na płodność.
H373 – Może spowodować uszkodzenie narządów w następstwie długotrwałego lub
powtarzanego narażenia.
H410 – Działa bardzo toksycznie na organizmy wodne, powodując długotrwałe skutki.
 
 
Metrybuzyna+prosulfokarb:
 
H410 – Działa bardzo toksycznie na organizmy wodne, powodując długotrwałe skutki.
EUH 401 W celu uniknięcia zagrożeń dla zdrowia ludzi i środowiska, należy postępować zgodnie z
instrukcją użycia.
EUH208 – zawiera prosulfokarb, może powodować wystąpienie reakcji alergicznej.
P201 – Przed użyciem zapoznać się ze specjalnymi środkami ostrożności.
P280 – Stosować rękawice ochronne/ odzież ochronną/ ochronę oczu/ ochronę twarzy.
P391 – Zebrać wyciek.
 
NASTĘPSTWO ROŚLIN
W tym samym roku, po upływie co najmniej 16 tygodni od zabiegu wykonanego w warunkach dobrej
wilgotności i przy optymalnych temperaturach, można uprawiać wszystkie zboża.
Po zbiorze wczesnych odmian ziemniaka, po wykonaniu tradycyjnej orki, można uprawiać marchew i
groch.
Jak widać prawie nie ma róznicy!
 
Racja, to wszystko
 jest szkodliwe ale nikt tak z d*py tego na etykiecie nie napisał.
 
Tak wiem na etykiecie piszą głupoty to wszystko lobby koncernów ;)

 

Edytowano przez Daro44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Sadził ktos ziemniaki po kuku na ziarno opryskanej srodkiem maister? Pozostałości nie beda szkodzic na ziemniaki? 

 

Zastanawiam sie tez czy przy tej ilości opadow jaka była w tym roku nadal źle bedą wplywać pozostałosci po lancecie? Dodam ze słoma jest przyorana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Oczywiście zastosowany w zalecanych dawkach.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
Dnia 5.11.2017 o 19:41, pala92 napisał:

Sadził ktos ziemniaki po kuku na ziarno opryskanej srodkiem maister? Pozostałości nie beda szkodzic na ziemniaki? 

 

Zastanawiam sie tez czy przy tej ilości opadow jaka była w tym roku nadal źle bedą wplywać pozostałosci po lancecie? Dodam ze słoma jest przyorana.


Zapomnij o ziemniaku na działce z przyoraną słomą. Chyba że chcesz namoczyć parę groszy i się denerwować cały sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Nie jeden na forum tak zrobił i miał potem kiche nie plon. Ziemniak dostaje liściozwoju. Zapytaj użytkownika pawelec - posadził 2 ha po lancecie. Substancja z lancetu łączy się ze słomą i słoma musi ulec całkowitemu rozkładowi żeby nie było problemów. Za 2 lata sobie posadź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

u mnie parę lat temu to samo ściernisko po Mustangu Forte wystarczyło żeby ziemniaki dostały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Jakie propozycje na ochronę odmian wrzliwych na metrybuzynę? Mam dominatora i kiedys przypalilem krzaki... a moze metrybuzyna przed wschodami bedzie dzialala ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Wykonywal ktoś z was oprysk azoksystrobiną przed sadzeniem?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Tak. Rizoktonia tragiczna.

Lepiej po prostu zaprawić ziemniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

dawałeś pasowo czy pryskałeś całe pole?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56
51 minut temu, przemol87 napisał:

dawałeś pasowo czy pryskałeś całe pole?

Pasowo zgodnie ze sztuką wszystko.

Lepiej posypać na sucho mankozebem, lepszy efekt i w kieszeni więcej zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

hmm chce jakoś zabezpieczyć krojone


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

No to nie ma lepszej opcji jak mankozeb. Najlepiej ten granulowany może być Vondozeb lub dithane - nie pyli się tak. Ja w zeszłym roku zaprawiałem tak 7 ha - 30 ton krojonego grubego ziemniaka. Wyszło bardzo fajnie. Praktycznie od razu świeżo pokrojone były zasypane prochem i w glebe.

Jeśli chodzi o technike to pokrojone na taśmie szły do skrzynki a ze skrzynki sypiąc na przyczepe był sypany środek. Można sypać też już na sadzarce. Gdzieś 2kg-3 kg na tone ziemniaków.

W McCain wiem że krojonego Innovatora zasypują wapnem żeby się lepiej zasechł i nie paprał, ale czy potem jeszcze czymś zaprawiają - nie wiem.

 

Edytowano przez Daro44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

Potem zaprawiasz czym chcesz , większość mccainowcow daje prestige na krojone. Amistar doglebowo na parcha opłaca się chyba tylko przy perupas czy innych wynalazkach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

Voluminie i colombo niestety muszę opryskać powschodowo  orientuje się ktoś jak u tych odmian z wrażliwością albo który z środków bedzie najlepszy ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

generalnie napisalem wszystko co mi przyszlo do glowy, wiec przyznaje masz racje. google nie gryzie wystarczy wpisac pyra herbicyd powchodowy i jest lista

a tak nawiasem kolego jak wiedziales cos o opryskach to czemu sam mu nic nie napisales? posrane to troche jak ktos pyta to nikomu sie nie chce odpisac, ale jak cos nie pasuje to wtedy kazdy cwaniak :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj