Polecane posty

pawelol111    1342

Mądrego to aż miło posłuchać. 


W tym roku pozostanę przy ochronie 3 zabiegowej. 1 Ekonom - zamiennik Ridomilu 2kg+0,5kg czystego mankozebu, 2 Infinito 1,5l, 3 Carial Star 0,6l. Opryski po 12-14 dni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Daro44 masz eurogrande? Mozesz coś wiecej napisac o tej odmianie jaka skrobia, jaki plon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    718

Ja chyba kończę na dwóch zabiegach. I tak najdalej za dwa tygodnie pójdzie desykant. Choć wszystko zweryfikuje lustracja pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

To jest organizm żywy? :blink: :lol: :lol:  Ja niestety nie mam pojęcia.

 

 

Podrzućcie jakiś pomysł, ew komentarz do mojej ochrony:

 

T1: Ridomil Gold

T2: Pyton Consento

T3: planowany za tydzień Carial Star (chcę wykorzystać z zeszłego roku)

T4: ... jakaś Altima, Nando

 

Najlepsza ochrona.

+ na stonke Regent200.

U mnie po zastosowaniu Regent do dzisiaj czysto od stonki.

 

W tym roku tylko 2 ochrony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Daro44 masz eurogrande? Mozesz coś wiecej napisac o tej odmianie jaka skrobia, jaki plon?

 

 

 Po tym roku nie polecam. Rośnie obok kurasa i jubilata, te czyste a w eurogrande zaraza. Dużo wiąże, ale jakoś tak tępo rośnie, skrobia 20 %, łecina po szyje a ziemniaki drobne

Nie ma co sie bawić w wynalazaki tylko sadzić pewne sprawdzone odmiany. Próby można czynić i obserwować nowe ale na małych powierzchniach.

 

U mnie 3 ostatnie lata  - raz susza, potem odpowiednia ilość wody a w tym roku za mokro zweryfikowały które odmiany są najpewniejsze.

Edytowano przez Daro44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

tez tak robię ale w tym roku mi wcisneli... polecam dominatora. a z albatrosa jesteś zadowolony? jak dla mnie dobry ziemniak tylko ta podatność na rizoktonioze... dla kogo sadzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Albatros polecam jak najbardziej, 19 - 20 %. Nic mi nie wiadomo o podatności na rizo, zaprawiam moncutem i nie problemu. Mi zawsze sie udaje. od 5 lat uprawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

u mnie albatros miał w tamtym roku nawet 23.4%  :)  ja nie zaprawiam i zawsze są problemy. ale chyba czas się rozejrzeć za zaprawiarką.  orientuję się ktoś czy po prestige forte trzeba stonke zwalczać czy jest spokój?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    718

W tym roku po prestige w Vinecie było wyjątkowo dużo stonki chociaż i tak nie jest to ilość zagrażająca plonom. Mimo to dałem zabieg Mospilanem i żadna nie padła :( Co rok zauważam gorszą skuteczność zaprawy, a Catania gniła na potęgę po jej zastosowaniu. Chyba przestanę zaprawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toreto    1

Zgadzam się z ZYLA, prestige na stonke słabo już działa, kiedyś słyszałem od kogoś ze jakiś składnik odjeli od niego i dlatego słabiej działa ale ile w tym prawdy to nie wiem, ja w tym roku mam pola z zaprawianymi ziemniakami i nie zaprawianymi i tyle samo razy musiałem pryskac od stonki wszystkie. Prestige niby na jakieś tam choroby i wirusy pomaga typu rizoktonioza. I nie wiadomo czy to stosować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feryś158    6

Drugi rok zaprawiam prestigem i tylko raz zapobiegawczo stosuje Apacza. W tym roku  skrobiówka czysta od stonki ale za to w jadalnych szaleje stonka i też były zaprawiane. Za to zaraza nie odpuszcza w Osirze. Albatros Euroflora Maxilla i Glada brak objawów aż miło się patrzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmowski1939    3

Czy moge zastosować rimsulfuron teraz? Ziemniaki sadzone 29 kwietnia, piach. Bellarosa, triada i madera. Zaprawiane Prestige, beż żadnych zabiegów na grzyba. 

Jaka powinna być przerwa po herbicydzie, jeżeli można go zastosować, żeby następnie wjechać z fungicydem? Mam Armetil do tego planuję siarczan mg plus fosforan amonu rozpuszczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Po co ten rimsulfuron jak ziemniaki juz kwitną pewno? Ty chroń od grzyba lepiej, aż dziw bierze ze nie pryskane i jeszcze tego zaraza nie zeżarła. Chyba tyle nie pada u ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

O cholerka to chyba nie jestem ostatni bo wczoraj t2 poszło, a tu nic? Daj foty jak to wygląda aż ciekaw jestem. A co do zielska to już chyba tylko pielgrzymka rodzinna w skiby.
U mnie na razie czysto, a dopiero t2 poszło tak jak mówiłem. Hinga najbardziej podatna, a pięknie się trzyma

post-33155-0-24993900-1500243816_thumb.jpg


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

O cholerka to chyba nie jestem ostatni bo wczoraj t2 poszło, a tu nic? Daj foty jak to wygląda aż ciekaw jestem. A co do zielska to już chyba tylko pielgrzymka rodzinna w skiby.

U mnie na razie czysto, a dopiero t2 poszło tak jak mówiłem. Hinga najbardziej podatna, a pięknie się trzyma

pedro na peepes kontraktujesz? ile skrobi średnio ? u mnie w bzurze 23 cały czas ale coś czuje że pewnie więcej tylko że oni płacą max do skrobii 23 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmowski1939    3

Wracam do pytania czy ujemnie wpłynie na plon oprysk herbicydem. Chwastnice załatwi, a to już bedzie sukces-łatwiejszy zbiór?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Jak to ma być wyczyszczone w celu ułatwienia zbioru to zdesykujesz na koniec i będzie jeszcze lepiej.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feryś158    6

O cholerka to chyba nie jestem ostatni bo wczoraj t2 poszło, a tu nic? Daj foty jak to wygląda aż ciekaw jestem. A co do zielska to już chyba tylko pielgrzymka rodzinna w skiby.

U mnie na razie czysto, a dopiero t2 poszło tak jak mówiłem. Hinga najbardziej podatna, a pięknie się trzyma

 

U mnie również Albatros Euroflora Maxilla i Glada zielone brak objawów. Zastanawiam się nad t3. Mam też Osirę woła o T3 ale przyjdzie 15 sierpnia i gotowa do kopania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Zefir tak Łomża, ja wiem czy kantują... u mnie zawsze albo prawie 23% albo grubo ponad, już nie pamiętam średnią zeszloroczna wyszla chyba 23,2%.
dostałem dwa lata temu premie za ponad limit i w zeszłym roku parę groszy wpadło więc nie ma o co sie bluzgać.
Ferys jak chcesz mieć skrobię i zdrowy ziemniak to się nie zastanawiaj, kilkadziesiąt zl na ha to nie majątek. Jeśli już plon nie wzrośnie to przynajmniej chroń to co urosło. Ja 20 sierpnia t6 dawałem bo brała ostro nie wiem co na bulwe najlepsze poszedł banjo chyba.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

U nas w rejonie jest taka presja że jak sie co tydzień nie opryska to zaraza gwarantowana. U mnie w tym tyg leci 4 zabieg: carial star+ drum.

Do tego jeszcze alternaria zaczyna sie pokazywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

U nas w rejonie jest taka presja że jak sie co tydzień nie opryska to zaraza gwarantowana. U mnie w tym tyg leci 4 zabieg: carial star+ drum.

Do tego jeszcze alternaria zaczyna sie pokazywać.

Widzę właśnie jak musisz kombinować. Ja na T2 sam mankozeb dałem i trzyma, żadnych objawów jeszcze kwitną kuras to mleko na polu. Teraz revus dalej nie mam nic, mankozeb znowu dac? I jak jest z tym mocznikiem podobno fungi z nim lepiej działa? Nie ładuje w tym roku dużo dolistnie bo jest masakra jak porosły

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Revus z mocznikiem by pasował.

Jakby to powiedzieć mocznik uszkadza lekko powłoke woskową na lisciu przez co fungicyd ma lepsza zdolność do wchłonięcia się, szczególnie te o działaniu wgłębnym.

Tylko najlepiej dokarmianie zrobić wieczorem tak po 19, to mozna walnąć nawet i 8 % stężenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj