Polecane posty

Kelton    5

Też pryskałem proteusem Apacz w tym roku zerowa skuteczność...

Edytowano przez Kelton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Panowie po jakim czasie powinno być widać efekty po rimsulfuronie +metrybuzyna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    716

Ciepło to już w pierwszym tygodniu powinny żółknąć dwuliscienne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

u mnie rimfulson w tydzień zgolił zielsko jednoliścienne, no ale to była dawka konkretna. A dziś wieczorem opryskałem 5 ha jako T2 czyli Cabrio duo 3l/ha + (actara 100g) + fosfor 52% 5 kg/ha i za około godzinę pomyział drobny deszcz czy nie spłukało mi tej mikstury? dodam że po 15 min od pryskania liście się bieliły jak by je wapnem opryyskał, więc myślę że taki delikatny nie narobił szkody.

Edytowano przez Marco82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Też pryskałem proteusem Apacz w tym roku zerowa skuteczność...

 

U mnie po Regent 200 do tej pory nic się nie pojawiło na ziemniakach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    716

Są, ale ja myślę że czym by nie opryskać, to trzeba trafić z zabiegiem.

Notujecie już wystepowanie zarazy? Bo już co po niektórzy t3 chcą jechać. Jaki sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

ja robię T3 na dniach. mija 10 dni od T2


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

u mnie rimfulson w tydzień zgolił zielsko jednoliścienne, no ale to była dawka konkretna. A dziś wieczorem opryskałem 5 ha jako T2 czyli Cabrio duo 3l/ha + (actara 100g) + fosfor 52% 5 kg/ha i za około godzinę pomyział drobny deszcz czy nie spłukało mi tej mikstury? dodam że po 15 min od pryskania liście się bieliły jak by je wapnem opryyskał, więc myślę że taki delikatny nie narobił szkody.

 

Taki deszcz to nie deszcz.

 

Skąd te końskie dawki i w jakim celu ? Cabrio max 2,5 l/ha , actara zamiata wszystko już od 70g/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Jakie końskie dawki? :D Daro to ty jeszcze chyba nie wiesz co to końskie dawki są..Dursban gdzie w kapuście  max dawka to 0,9 - 1,2 l / ha. znam takich co dają 5l/h już od ładnych paru lat. Kapusta pekińska zanim urośnie jest pryskana 30-40 razy na robaka i grzyba to takie info do tych co lubią kebaby.  Ja właśnie  bardzo oszczędnie daję według innych i jak na owada tylko 5 kg/20ha actary w tym roku kupiłem... Znajomy ma holendry z centrali i już 7 razy pryskał na grzyba takimi środkami jak ridomil,demeter,cabrio,pyton,infiinito,switchem  i curzate co on ma powiedzieć? ma około 40 ha a to już  jest trochę roboty a o kasie nie wspomnę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Z 20 ha ziemniaka niegdyś, mam teraz hobbistycznie hektar. Mam tam 3 odmiany wysadzone z CA (Vineta, Tajfun i Bellarosa) i 2 odmiany chyba 3 letniego sadzeniaka, ale też mojego (Bellarosa i Tajfun). Nawożenie na całym polu to samo, ale ochrona już nie, bo na te 3 odmiany z CA niebawem będzie T3, a te z moich sadzeniaków ani razu nie były pryskane.

Do chwili obecnej, nie widać żadnej różnicy między chronionymi i niechronionymi.

Edytowano przez Szarlej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Rób jak uważasz ale jak coś ma zadziałać w 2,5 l to nie ma sensu zwiekszać dawki do 3. Szkoda kasy. Ponadto obowiązuje nas integrowana ochrona i lepiej się takimi rzeczami nie chwalić. 

Potem nic dziwnego żę z roku na rok wiecej ludzi choruje na raka.

 

Zuzycie środków naprawde można ograniczyć tylko trzeba chcieć i ocenić próg szkodliwości i dostosować dawke do warunków zabiegu , fazy roślin....

 

 

Ja uprawiam sadzeniaki , tez i holenderskich odmian., wymaga to ochrony ale bez przesady że 12 zabiegów na zaraze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

ja robię T3 na dniach. mija 10 dni od T2

Czym jedziesz na T3? 

U mnie w tym roku: Ekonom 72 WP - gdzine po zabiegu spadło 1,5mm deszczu niestety. 

Infinito 1,5l

Albo Revus albo Carial Star - co byście polecili? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Infinito. Jeszcze nie wiem czy sam czy coś dodam.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

szarlej.zobaczysz roznice podczas kopania (mniejszy plon) a potem po miesiacu te niepryskane ci zaczną gnic. TY sadzisz jako hobby ale ci co z tego żyją nie mogą dopuścić do zaniedbania uprawy bo po kilku takich sezonach i przy tych cenach co mamy jestes bankrut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    716

Pierrr...e za przeproszeniem. Dlaczego niby niższy plon? Jesli nie ma objawów zarazy/alternariozy i zastosuje dopiero teraz zabieg fungicydowy efekt będzie ten sam jak by pryskał je nawet 10 razy do tej pory.

Prawdę powiedział jeden mądry człowiek: W Polsce jest zarejestrowana bardzo mała ilość substanji chemicznych utrudniając tym samym konkurowanie z innymi krajami (wyższe koszty produkcji, niższe plony), co nie znaczy że polscy rolnicy stosują mało zabiegów bo jest wręcz przeciwnie w porownaniu z innymi.
Nie zgodzicie się z tym?

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

chłopie skąd ty możesz wiedzieć, i w dodatku jesteś taki pewien że on nie ma tam zarazy??? Wizualnie w życiu nie wybadasz ziemniaków, a jak już widać jak krzaki padają to bardzo przepraszam ale wtedy to se możesz pluć w twarz że nie prysnołeś wcześniej.. Ja ładuję ziemniaka na irlandie i mam IP więc musiał bym być głupi  żeby kilka tyś włożyć w ha a potem nie kupić butelki za 60 zł i wszystko stracić. Szarlej ma uprawę amatorską to może sobie nawet w ogóle nie kopać i wali go to  ale ja muszę mieć 1 klasę 50t/ha i zarobić na tym a to się wiąże z inwestycją niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Wypraszam sobie, moja uprawa jest w pełni profesjonalna ;P

 

A tak na serio, to zaraza jest, ale tylko w Bellarosie, w obu poletkach. Po dokładniejszej lustracji, między pryskanymi a nie pryskanymi, różnica jest taka, że na nie pryskanej widać na liściach, a na pryskanej tylko na łodygach. Ale w obu przypadkach zaraza występuje sporadycznie. Jak będę w domu, to zrobię i wrzucę zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Po co te opryski jak ziemniaki na jesień będą po 3zł/15kg

jaki sens.....

To po co sam pryskałeś od stonki Regentem  :P

Trzeba było zostawić jak jest zawsze coś byś ukopał na własne potrzeby i nie miał byś zmartwienia że tanie  :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Wypraszam sobie, moja uprawa jest w pełni profesjonalna ;P

 

A tak na serio, to zaraza jest, ale tylko w Bellarosie, w obu poletkach. Po dokładniejszej lustracji, między pryskanymi a nie pryskanymi, różnica jest taka, że na nie pryskanej widać na liściach, a na pryskanej tylko na łodygach. Ale w obu przypadkach zaraza występuje sporadycznie. Jak będę w domu, to zrobię i wrzucę zdjęcia.

 

 

,, na nie pryskanej widać na liściach, a na pryskanej tylko na łodygach.'' Coś pomieszałeś, bo nie jest to zgodne z biologią tej choroby :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj