Polecane posty

denzel    28

skoro nie ma zielska to po co pryskać, ja walczę mechanicznie  z chwastami dokładnie tak jak napisałeś. W skrajnych przypadkach tylko idzie oprysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

jest sucho i upalnie, więc bardziej presja na alternarie. 11 dni temu na T1 poszedł armetil. Co będzie lepsze na T2 przy obecnej pogodzie: Tazer+Indodil czy Carial Star ?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Pawelec to tak jak bys zapytał co jest mocniejsze czy c-330 czy Zetor 7211 :P

Nie ma nic lepszego niż Carial Star.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
email9    1

Panowie mam środek planet który jest rok czasu przeterminowany i tak się zastanawiam czy można go zastosować? Czy w ogóle on podziała albo żeby nie zaszkodził, podpowiedzcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Jest sucho i upalnie - nie pryskamy. Poczekaj z tym Carialem. Drug zabieg to infinito, można mankzeb na alternarie dołożyć. Carial na T3 pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

 Atakuje u was stonka? ja musiałem ją zwalczać razem z  T1 czyli ridomil 1 kg + demeter 2l +  actara 100g + 5 kg wieloskładnika (40% potasu)  coś czuję że coraz więcej mnie kosztuje ta uprawa......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    714

Wy już t2? Ja się zastanawiam czy pchać się z t1 i odżywkami bo sucho strasznie. Boję się czy nie zaszkodzę. Z drugiej strony ridomil powinien być już zastosowany, bo to bardziej zapobiegawczy i odmiana wczesna. Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Na pomidorach nic nie ma, czekamy.
Marco to się popisałeś ja 50g daje i nie ma śladu po stonce


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilk19912    1

Koledzy czy można stosować razem Axidor na zarazę+ rimel i mistral na chwasty, nie zaszkodzi to ziemniakom oraz nie bedzie słabszy efekt w zwalczaniu chwastów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Ja od dwoch lat jade na proteusie, na pierwszy zabieg 0,3 l + mankozeb 2 kg  to nawet chrzaszcze wywalaja kopyta a potem przy T2 zapobiegawczo 0,2 l + Infinito i jest czysto :) I przy kazdym kolejnym zabiegu jak widze ze pojawiaja sie larwy to znowu 0,2 l i tak mi wychodzi najtaniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Proteus to bardzo dobry srodek tez stosuje. Dziala nawet w wysokich temperaturach i tanio wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

U mnie po Proteusie stonka leży do góry nogami

U mnie po Regent 200 spadło wszystko , pająki , muchy , wszystko co fruwa i nie tylko :lol:

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gapiw    0

Czy powinno się przycinać kwiaty ziemniaków i ich łodygi? W niemczech i holandii podobno tak się robi, przycina się lodygi i kwiaty żeby ziemniaki rosły w bulwy a nie "praowały" na lodygi.

 

gabrysia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj