Polecane posty

Kelton    5

Panowie jakie dajecie odżywki dolistmie kiedy ziemniak przygotowywuje się do zakrywania międzyrzędzi i zaczyna zawiązywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

W tym roku lece takim zestawem na alternarioze+zaraze=Tazer(azoksystrobina)+Banjo(fluazynam)+Drum(cymoxanil)

Ktos moze testowal jakies opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

panowie co lepiej się spisze na alternariozę i zarazę w pierwszym zabiegu Ridomil Gold czy Pyton Consento ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Ja lecę zawsze ridomilem, ale musisz dobrze trafić jeszcze przed wystąpieniem pierwszych objawów


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

W tym roku lece takim zestawem na alternarioze+zaraze=Tazer(azoksystrobina)+Banjo(fluazynam)+Drum(cymoxanil)

Ktos moze testowal jakies opinie

 Ciekawe połączenie. Na bogato :P

 

 

 

Na pierwszy zabieg Ridomil , na drugi Pyton. Zamiast Ridomila można dać Ekonom , to sie zaoszczedzi ze 70 zł na ha.

Zaraze i alternarioze przegoni na długo.

 

Na alternarioze najlepsza mieszanka to mankozeb+azoksystrobina. Zaś najtańsze i dosyć skuteczne rozwiązanie to zwykły mankozeb :)

Edytowano przez Daro44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

 Ciekawe połączenie. Na bogato :P

 

 

 

Na pierwszy zabieg Ridomil , na drugi Pyton. Zamiast Ridomila można dać Ekonom , to sie zaoszczedzi ze 70 zł na ha.

Zaraze i alternarioze przegoni na długo.

 

Na alternarioze najlepsza mieszanka to mankozeb+azoksystrobina. Zaś najtańsze i dosyć skuteczne rozwiązanie to zwykły mankozeb :)

po ile dawac czego w mieszaninie mankozeb+azokstrobina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crouch02    9

Mam problem z odmiana Kuba na około 10 % plantacji liści najmłodsze robią się czarne zamierają i brązowieją co to może być.łodyga  i korzenie są dobre. ziemniak ma proporcjonalnie dużo wiecej łodyg niż ten bez tych objawów. Spotkał się ktoś z tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Mam problem z odmiana Kuba na około 10 % plantacji liści najmłodsze robią się czarne zamierają i brązowieją co to może być.łodyga  i korzenie są dobre. ziemniak ma proporcjonalnie dużo wiecej łodyg niż ten bez tych objawów. Spotkał się ktoś z tym ?

 Bardzo możliwe że to już zaraza, ja tak miałęm w tamtym roku 12.06 na plantacji skawy.  Ja to zaleczyłem ridomil + drum. Można tez infinito + mankozeb.

 

 

lonoh

 

0,5 l amistaru  lub zamiennika + 2 kg mankozebu.

Edytowano przez Daro44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

 Mam takie pytanie czy skład Cabrio duo (prochloraz + propikonazol) to to samo jakbym zmieszał Mondatak z Bumperem oczywiscie w odpowiednich proporcjach??  Bo zostało mi Mondataku ze zboz to zamiast kupowac Cabiro dokupił bym tylko Bumpera??? Niczym sie nie roznia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Od dwóch lat daje mankozeb 2 kg na T2 i bardzo ładnie trzyma na T3 mam revus, ale nie wiem czy nie zostawić go na później a dac coś o od alternariozy? Mankozeb dawałem też w zeszłym roku na T4 wszystko było ok, czy może zmienić? revusa wtedy chyba na t5 trzeba dać


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

A jaką gotową mieszaninę mikro polecacie? Czekać do T1 czy dawać wcześniej ze stonką? Ziemniaki pozno sadzone 15 cm na razie


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

@ krzysztofsb Na tej stronie tak podane jest 

http://aptekarolnika.pl/fungicydygrzybobojcze/11297-cabrio-duo-112-ec-1-l.html

 No i taki opis: 

 

Cabrio Duo 112 EC jest środkiem grzybobójczym w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, o działaniu wgłębnym (dimetomorf) oraz lokalnie układowym i translaminarnym (piraklostrobina) przeznaczonym do stosowania zapobiegawczego oraz interwencyjnego w uprawie ziemniaka, ogórka, sałaty, cebuli oraz pomidora. 

 

A troche ponizej: 

 

Zawartość substancji czynnych:

  • prochloraz (związek z grupy imidazoli) - 400 g/l (34,66%)
  • propikonazol (związek z grupy triazoli) – 90 g/l (7,80%)

No i co tu jest grane?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

 Bardzo możliwe że to już zaraza, ja tak miałęm w tamtym roku 12.06 na plantacji skawy.  Ja to zaleczyłem ridomil + drum. Można tez infinito + mankozeb.

 

 

lonoh

 

0,5 l amistaru  lub zamiennika + 2 kg mankozebu.

 

Jaki jest sens stosowania pełnej dawki jednego i drugiego środka na raz, przeca to zwykła drenacja kieszeni i nic poza tym.

 


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Jaki jest sens stosowania pełnej dawki jednego i drugiego środka na raz, przeca to zwykła drenacja kieszeni i nic poza tym.

 

 

 

 

0,5 tazera to jakieś 60 zł na ha + 2 kg indofila wyjdzie około 40 zł, więc razem 100 zł.  Alternarioza kontankt+ system + zaraza kontaktowo. Zrób coś taniej o takim działaniu na alternarie + zeby działało coś na zaraze. Z d*py sobie nie wymyśliłem, mam sprawdzone  a i potwierdzenie też jest w euroblight :)

Edytowano przez Daro44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

co myślicie o tym? I. Ekonom + nawożenie dolistne II. Pyton + Nawożenie dolistne III. Ekonom,  substancje są różne  sposób działania też tylko czy mogę je mieszać z mocznikiem i siarczanem magnezu na raz? i ile siarczanu polecacie dac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Grzybówke z nawozami można mieszać. ekonom na 3 zabieg odpada. Tym się pryska tylko raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

T 1 curzate rop t2 cabrio duo t3 infinito t4 carial star. Do kazdego zabiegu mikro + 15kg mocznika + 15 kg siarczanu magnezu. W zwalczaniu zarazy sugerujecie się Negfry?
T 1 curzate rop t2 cabrio duo t3 infinito t4 carial star. Do kazdego zabiegu mikro + 15kg mocznika + 15 kg siarczanu magnezu. W zwalczaniu zarazy sugerujecie się Negfry? Jak u was ze stonka? Ja od jutra pryskam na stonke.

Edytowano przez pala92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Czemu na pierwszy zabieg Curzate ? Cymoksanil działa w roślinie 4-5 dni. Nie chronisz nowych przyrostów.  Reszte masz bardzo dobrze. Ja dawałem do zaprawy actare i póki co mam spokój ze stonką. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kelton    5

T 1 curzate rop t2 cabrio duo t3 infinito t4 carial star. Do kazdego zabiegu mikro + 15kg mocznika + 15 kg siarczanu magnezu. W zwalczaniu zarazy sugerujecie się Negfry?

T 1 curzate rop t2 cabrio duo t3 infinito t4 carial star. Do kazdego zabiegu mikro + 15kg mocznika + 15 kg siarczanu magnezu. W zwalczaniu zarazy sugerujecie się Negfry? Jak u was ze stonka? Ja od jutra pryskam na stonke.

 

mikro + 15kg mocznika + 15 kg siarczanu magnezu Nic nie dzieje się z ziemniakiem po takiej dawce ?

Ja zawsze dawałem 10kg +10kg + mikro na hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

W takim razie jakie środki na zarazę polecacie na trzeci zabieg po Pytonie ? i powiecie mi jak to w końcu jest z I zabiegiem bo jedni piszą że systemiczny środek musi być inni że kontaktowo-wgłębny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Pyton też generalnie jest średni, lepsze jest infinito , tylko pyton ma taka zalete że coś działa na alternarie.

 

Na pierwszy zabieg system + kontakt: mankozeb+metalaxyl. Mogło by być Infinito + mankozeb ale to za drogo wyjdzie.

 

Na 3 zabieg po pytonie trzeba dać coś dobrego. U mnie w tym roku idzie emendo M. Może też być jakiś Revus lub Carial star.

 

 

Edytowano przez Daro44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj