Polecane posty

gwozd    104

. To widocznie mało jeszcze wiesz,te rejatracje sobie można w buty wsadzić

No mało widziałem.

Nie uprawiam rzepaku, ziemniaki na małym obszarze ale uprawiam groch i tam standardowy zestaw herbicydów to 1l afalonu + 0,2l commandu i każdy kto uprawia groch i rzepak nie stosuje tej mieszaniny tylko inne dużo droższe z tego powodu że nie zadziała na rzepak. No ale skoro mówisz że 2l afalonu położy rzepak to wierzę, ale nie będę sprawdzał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuję pomocy w zwalczenie chwastu ostrożeń polny (potocznie oset) w ziemniakach wczesnych odmiana IRGA, ktoś ma jakiś pomysł, bo z tego co wiem to nie ma żadnego zarejestrowanego środka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiatam mam takie pytanie , moje ziemniaki osiągnęły tak ok 40-50 cm i występuje w nich straszny perz . Nie wiem co zrobić , jak go teraz zwalczyć , czy cokolwiek poskutkuje . Zastanawiałem się żeby użyć Teraz Fusilade a następnie za 2 tygodnie obredlić je . Czy może lepiej teraz obredlić a za jakiś czas opryskać bo jednak za dwa tygodnie można już uszkodzić bulwy ziemniaków ? Z Góry dziękuję :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Koledzy potrzebuję pomocy w zwalczenie chwastu ostrożeń polny (potocznie oset) w ziemniakach wczesnych odmiana IRGA, ktoś ma jakiś pomysł, bo z tego co wiem to nie ma żadnego zarejestrowanego środka??

 

Dołączam się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Ja mam mały dylemat, może coś doradzicie.

Ziemniaki sadzone dwa tygodnie temu, ile maja do wzejścia ciężko powiedzieć, tydzień, max dwa. Zależy od pogody.
Dziś jednak je ostatecznie obredliłem bo trochę popadało i ładnie sie formowały redliny. Obecnie jest fajna wilgoć w glebie.

 

Dobrze byłoby teraz opryskać jednak... Mam kupiony Afalon + Command. Mogę taką mieszaninę zastosować na świeżo ruszoną glebę? Chwasty nie muszą skiełkować? Chlomazon to typowo doglebowo więc by pasowało. Afalon jednak jest również nalistnie i na etykiecie napisane jest by pryskać tuż przed wschodami ziemniaków. Boję się że gleba zaraz szybko obeschnie a nie zanosi sie na dalsze opady, przeciwnie, za kilka dni po 25st i więcej. A dłużej czekać to ziemniaki wyjdą.

Mój plan jest taki by z jedną dobę trochę sie uleżało i jutro wieczorem jechać z opryskkiem. Dobra będzie skuteczność tego zabiegu? 100% doglebowe działanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

masz idealną pogodę na afalon + command więc pryskaj na wilgotna glebę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

I nie trzeba czekać na siewki? Zawsze po obredleniu czekałem kilka dni jak wyskoczą chwasty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Powiem Ci, ze nie wiem kto Cię tak nauczył. Pierwsze słysze żeby ktoś tak robił jak Ty. U nas odbywa sie to zupelnie inaczej. Ktos robi redliny formownica a praktycznie ktoś za "d*pa" pryska zeby oprysk byl wykonany w wilgotna glebe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czesc  szybkie pytanie i licze na szybka odpowiedz  

 

ziemniak vineta juz powschodził  nie opryskałem afalonem przed wschodowo jaki środek nabyć na dwuliścienne ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

po jakim czasie od zabiegu rimsulforonem można jechać z mikro? środek działa dość długo i nie wiem jaki zrobić odstęp. ziemniak ma 25-30cm


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kelton    5

Ja tam tydzień po wjeżdżam z siarczanem potasu plus azot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Stosował ktoś z was  w ziemniakach środek Mistral ? w odmianach Lord i Bellarosa gdy wysokość ziemniak to 20cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obszarnik    3

Ja do tej pory stosowałem Koral w ziemniakach, ale teraz nigdzie w okolicy go nie ma. Kupiłem Mistral, dokupować jeszcze Titus dla pewności? Można je mieszać czy to muszą być osobne zabiegi? Ziemniaki już powschodziły ale mają dopiero parę centymetrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    718

A ciężko pare postów wyżej przeczytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

u mnie ziemniaki maja po kilka cm do 10 gora 15cm i muszę je obredlić bo deszcze zrobiły swoje i czym opryskać na ziemie od jedno i dwulisciennych aby nie uszkodzic ziemniaka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka :) w tym roku pierwszy raz posadziłem ziemniaki przemysłowe, technologie uprawy miałem opracowana ALE zdazył sie poślizg czasowy i nie zdązyłem ich opryskac na chwasty przedwschodowo, chce to zrobic powschodowo zakupiłem środek SENCOR oraz Ramzes 25 jednak na etykiecie jest napisane aby zabieg wykonac gdy roślina ma od 10 do15 cm moje ziemniaki maja ok 20/25 cm (zdazają sie również 5cm nierówne wschody) i tutaj pytanie czy stosoując ten środek SENCOR 0,5 l /ha Ramzes 50g/ha i trend 90 nie uszkodze rośliny ?? Odmiany ziemniaków to Zuzanna  niewrazliwa na metrybuzyne oraz Glada średnio wrazliwa na Metrybuzyne. A może lepszy w tej fazie rozwoju bedzie Basagran 480 ? ten zas z kolei zawera Bentazon. Miał juz ktoś moze podobna sytuacje ? :) Prosz eo pomoc sam chetnie pomoge jesli chodzi o zboza ,rzepak, buraki kuku :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Ten Ramzes to Titus i nim nie uszkodzisz roślin nawet jak dasz 60g, natomiast na Sencor to faktycznie trochę duże te ziemniary. Jednego roku też się spóźniłem i na odmianie o podwyższonej wrażliwości przy wysokości jakieś 25 cm dałem 40g Titusa i 0,25kg Sencoru (proszek). Jakoś nic im nie było, może na chwilę trochę przybladły ale potem wszystko wróciło do normy.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    718

Ramzes, Titus, Rimel to rimsulfuron. Zalecenia do stosowania tej sustancji wynikają z tego, że ziemniak mający 10-15 cm nie zakrywa jeszcze międzyrzedzi i środek dobrze dociera do chwastów. Na ziemniaka nie ma żadnej karencji, a tym bardziej jeśli ma to być przemysłówka to nie będziesz jej kopał w lipcu czy sierpniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Nikt nie miał doświadczeń ze zwalczaniem samosiewów w takiej fazie rozwojowej?

Edytowano przez pala92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj