Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pedro2    7164

Aa no jak nie ma wcale kontraktu to ciężko... Ja mam zakontraktowane, ale na 50t brakuje umowy straszyli że nie wezmą, ale teraz udało się zwiększyć niestety nie za darmo :P chociaż jak tak patrzę to jeszcze będzie z 10t za dużo.
Jak myślicie warto przykrywać na pryzmie na deszcz? Zaszkodzi coś jak zmokną? Zawsze przykrywalismy, ale już mam dość


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

U mnie  Tucan stał w skrzyniopaletach dwa tyg na polu, a ze 70 l moze spadło deszczu.. nic im nie było , no może z deka kiszonką zalatywało podczas załadunku , ale nic sie im nie stało :) U mnie chyba tez beda nadwyżki, a jak Rudawa da ponad 45 to juz całkiem.

Edytowano przez Daro44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemeko_p    0

Witam

Proszę o pomoc w dobraniu herbicydów na ziemniaki agata, vineta,gala. Najbardziej występują u mnie chwasty: przytulia czepna, komosa biała, ostrożeń polny, żółtlica, fiołek polny i inne. Chcę zastosować całą dawkę oprysków przed wschodowo po ostatecznym uformowaniu redlin. Co roku stosuję jakieś eksperymenty a i tak jakoś nie ma efektów jak tu niektórzy piszą.. Kolega mówił mi coś o Pendiganie używaliście może? Proszę o konkretne podpowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

koza ty tak robisz ?

ja 4 lata temu pryskalem ziemniaki powschodowo  i to byl ostatni raz to chamuje ziemniaka , dam koledze dobra rade Afalon 1l/ha + 0,2 comand i masz czysto tylko pryskaj pare dni przed wyjsciem i na wilgotnom ziemie u mnie sie sprawdza tylko karencjia 90 dni 

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Pryskam vinete tak samo czyli 1l afalonu i 0,2l commandu niedługo przed wyjściem ziemniaka a dodatkowo dodaje 4l glifosatu żeby zniszczył to co wzeszło. Zachwaszczenie wtórne pojawia się dopiero w sierpniu, głównie komosa i rdest powojowy. Zupełnie nie wiem jak sobie z tym radzić, szczególnie ten "powój" jest bardzo uciążliwy. Może w tym roku będzie inaczej bo ziemniaki mają być na polu gdzie nie powinno być tych chwastów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemeko_p    0

dziękuję za odpowiedź. Panowie a jakiś środek żeby miał dłuższą karencję, nie tylko 90dni? Bo wiadomo jak bym popryskał na początku maja, chociaż podejrzewam że będzie to wcześniej, to do końca lipca będzie działała ta mieszanina.. a później?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Zanim kolega dotknie opryskiwacza, polecam udać się na kurs chemizacyjny jeśli nie znasz podstawowego pojęcia czym jest karencja


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Doradzcie mi bo juz nie wiem czy dobrze zrobiłem i mam lekkie obawy.  Popryskalem zemniaki w poniedziałek w dawce afalon 2 l + stomp 5l, dziś pada dośc mocno. Ziemniaki maja kiełki tak około 5cm.  Czy oprysk nie uszkodzi ziemniaków bo pózniej doczytałem ze oprysk zastosowany przed intensywnymi opadami może zniszczyć plantację. Mieliscie takie przypadki tzn jest to prwdopodobne czy nie ma się co stresowac????

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

masakra. Sam jestem ciekawy rezultatu. Afalon (linuron) stosuje się przed wschodowo a mieszanie go ze stopm nie widzę sensu  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

mieszanina sprawdzona i skuteczna ale zamiast stompu można dać tańszy zamiennik...oficjalnie stomp aqua nie ma rejestracji w ziemniaku

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

25 kwietnia wsadziłem Irgę i od tego momentu intensywnie padało aż do soboty. Wczoraj miałem zamiar je opryskać, ale mocno wiało i w końcu trochę jeszcze popadało. Pod wieczór wykonałem jednak zabieg na wilgotną glebę i do dzisiaj nic nie pada. Zatem zabieg powinien być skuteczny. Pryskałem pendimetaliną (Pendigan) w maksymalnej zalecanej dawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kelton    5

Sadziłeś i już pryskasz? dość dziwnie nie lepiej poczekać aż zaczną wschodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Pendimetaliną pryska się ziemniaki wyłącznie przedwschodowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Czym zwalczyc samosiewy rzepaku? Poszedl afalon 2l+ command 0.18 l? Czy taka kombinacja zwalczy samosiewy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Czym zwalczyc samosiewy rzepaku? Poszedl afalon 2l+ command 0.18 l? Czy taka kombinacja zwalczy samosiewy?

Jezeli był oprysk zastosowany na wilgotna ziemie to tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

command jest zarejestrowany w rzepaku i nie sądzą żeby afalon sobie z nimi poradził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Widziałem taką plantację na której rzepak był prawie jak posiany i zwalczano go stosując Plateen który go trochę pokręcił a następnie rimsulfuron aby go dobić.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
Napisano (edytowany)

command jest zarejestrowany w rzepaku i nie sądzą żeby afalon sobie z nimi poradził

. To widocznie mało jeszcze wiesz,te rejatracje sobie można w buty wsadzić Edytowano przez lonoh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

dzięki za odpowiedz. jeżeli rzepak przetrwa to zastosuje titusa i powinno być ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Rzepak to chyba tylko rimsulfuron. Ale sam puści wiele innych chwastów a w mieszance z sencorem albo po wczesniejszym linuronie + chlomazon z odchwaszczania robi się dosyć droga impreza :/
Szukam alternatyw ale chyba brak :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj