Polecane posty

malorolny121    180

Witam . Czy ktoś może doradzić jaka jest przyczyna takiego stanu ziemniaków. Występuje to na jednej działce. Do tej pory było normalnie a teraz ziemniaki robią się jak na zdjęciach i nie kwitną.

 

post-100704-0-47534500-1466965804_thumb.jpg

post-100704-0-08011600-1466965773_thumb.jpg

post-100704-0-85129300-1466965825_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180

Przedplonem było pszenżyto i pryskane LANCETEM. Niby tam pisze że ziemniaki można na wiosnę ale na taką suszę jaka była w tamtym roku może nie rozłożył się całkowicie tym bardziej że słoma została na polu

Edytowano przez malorolny121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micdab    2

To działanie aminopyralidu, który pozostał w glebie. Zdarza się to bardzo często w tym sezonie, nawet dwa lata po zastosowaniu środka np. w rzepaku (navigator) Związane ściśle z suszą i nie rozłożonymi resztkami pożniwnymi w których te środki często zalegają. 

Ziemniaki będą Ci do końca chorować, nie ma możliwości na uzyskanie zadowalającego plonu. Jedyne czym możesz ratować to stymulatory wzrostu i nawożenie dolistne, ale nie ma super efektu, że liście nagle się rozwiną i wszystko wróci do normy. Możesz poprawić ich stan. Improver lub Asahi. Pełne dawki dwa razy w odstępie 14 dni, do tego mikroelementy, nie traktuj ich teraz mocznikiem, bo to potęguje efekt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam!

Poleci ktos cos taniego a efektywnego na zaraze i stonke na 2ha ziemniaka "Gala" Ojciec 20 lat nie sadzil pyrek i troche jestesmy nie na czasie :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam!

Poleci ktos cos taniego a efektywnego na zaraze i stonke na 2ha ziemniaka "Gala" Ojciec 20 lat nie sadzil pyrek i troche jestesmy nie na czasie :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam!

Poleci ktos cos taniego a efektywnego na zaraze i stonke na 2ha ziemniaka "Gala" Ojciec 20 lat nie sadzil pyrek i troche jestesmy nie na czasie :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim tanie bo na plon nie jestesmy jakos przesadnie nastawieni takze przy realcji cena-jakosc ze wskazaniem na cene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Panowie, ZAWSZE po Lancecie będą występowały objawy jak u kolegi wyżej?
Planowałem w roku następnym ziemniaki gdzie teraz mam pszenicę zrobioną właśnie na wiosnę Lancetem (0.2kg/ha).

Gorzej że na wiosnę odchwaszczałem 80% pół własnie Lancetem i za bardzo nie mam wyboru innego stanowiska :/ Ostatecznie po zytach robionych jesienią DFF, CTU i 5g Gleanu który też nie słuzy ziemniakom ale dawka śladowa. 
Aczkolwiek to ostateczność te stanowiska i mocno zastanawiam się czy nie ryzykować po tym Lancecie.
Człowiek całe życie się uczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Jak zbierzesz słomę to nic sie nie stanie.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Słabe rozwiązanie jeśli ani hodowli ani innego sposobu na zagospodarowanie słomy.
Mam jeszcze inną możliwość po jęczmieniu jarym i Mustangu wiosną. Ale pole przy lesie więc za sadzarką musi iść zaraz ekipa z pastuchem inaczej nic nie zbiorę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Jak po mustangu forte to masz sytuacje taka samą.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2183

Ridomil gold w opakowaniu 10kg jest na zaraze\alterioze czy na inne rodzaje grzybów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Rolno-ogrodniczy.pl , i po 2 dniach masz w domu ,dostawa do 30 kg 20zł szkoda palić auta i szukać po punktach paliwo kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

U sąsiada na pojedynczych krzakach pojawiły się pierwsze objawy zarazy ziemniaka i chce abym mu opryskał...

Czym polecieć? Infinito max dawka, Pyton max dawka ? Bo na ridomil już raczej za późno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Woda święcona max dawka.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj