Polecane posty

Badylarz    15

Odpowiednik Chwastoxu zamiast Titusa - ciekawe :) U mnie w zeszłym roku sąsiad robił mieszankę powschodowo Titus + 100ml Chwastoxu i ziemniaki miał czyste ale ja nie praktykowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Powodzenia życzę.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

no 0,6l na hektar i niby lekko je przypali i ma minąć

 

Ja pisałem o 100ml na hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Panowie mam takie pytanie. Chcę opryskać ziemniaki Rimel-em 25 SG lecz wyczytałem że nie stosować na plantacjach gdzie doglebowo był stosowany insektycyd z grupy fosforoorganicznych a tak się składa że pierwszy raz opryskałem pola insektycydem pyrifos który właśnie jest z grupy fosforoorganicznych. Czy wiecie może co się stanie z Vinetą jeśli zastosuję Rimel czy Titusa? proszę was o opinię jeśli macie w tym temacie większe doświadczenie niż ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

Python consento jak dla mnie cudow nie ma. Pierwsze preparaty to powinno cos pojsc na alternarioze oparte na mankozebie lub fluazym drozsze to azoksystrobina i difenokonazol. Najmocniejsze na zaraze to Infinito a jeszcze lepsza opcja Infinito lub Python z dodatkiem Ranmana. Najtaniej na alternarioze mankozeb a zapobiegawczo na zaraze i ochrone bulw fluazynam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Panowie mam takie pytanie. Chcę opryskać ziemniaki Rimel-em 25 SG lecz wyczytałem że nie stosować na plantacjach gdzie doglebowo był stosowany insektycyd z grupy fosforoorganicznych a tak się składa że pierwszy raz opryskałem pola insektycydem pyrifos który właśnie jest z grupy fosforoorganicznych. Czy wiecie może co się stanie z Vinetą jeśli zastosuję Rimel czy Titusa? proszę was o opinię jeśli macie w tym temacie większe doświadczenie niż ja.

u nie nic sie nie dzieje

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

u nie nic sie nie dzieje

 

A stosowałeś te dwa środki razem? Właśnie wróciłem z punktu w którym się zaopatruję, poszperali trochę i uzyskałem taką odpowiedz: przy stosowaniu tych dwóch środków ziemniak może mieć problem z wydaleniem go z bulw, Chyba że przerwa między zabiegami jest większa jak dwa miesiące. W sumie nie wiadomo czy to może mieć jakiś szkodliwy wpływ na zdrowie ludzi, smak, czy też wzrost roślin. Ogólnie na jednej działce chcę to przetestować, pozostałe hektary potraktuję w inny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

co roku tak stosuję. Przed sadzeniem chloropiryfos, potem rimsulfuron. Skutków ubocznych nie zauważyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

co roku tak stosuję. Przed sadzeniem chloropiryfos, potem rimsulfuron. Skutków ubocznych nie zauważyłem

 

a z jakim odstępem czasowym?? Chloropiryfos oprysk na glebę ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Panowie miałem już kupony command na przedwschodowy oprysk ale deszcze i tak się odwlekło aż ziemniaki już wnet zakryją rzędy. Obradlane były 4 razy i jeszcze raz obradlę i muszę czymś opryskać co polecacie na głównie rdest, komosę i miejscami perz. Odmiana to  Lord Denar i Argia?  najlepiej środek bez ryzyka o spalenie.z  z góry dzięki za odppp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

co roku tak stosuję. Przed sadzeniem chloropiryfos, potem rimsulfuron. Skutków ubocznych nie zauważyłem

 

A kupcy zajadają się ze smakiem. Skąd wiesz, czy wspomniane skutki uboczne nie występują u zjadaczy Twoich ziemniaków?

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

do niedawna chloropiryfos miał rejestrację w ziemniaku. A rimsulfuron ma nadal. Więc nie wiem w czym problem. Raczej chodzi o fitotoksyczność ( żeby nie stosować obydwu środków) a nie trucie konsumentów.

 

 


a z jakim odstępem czasowym?? Chloropiryfos oprysk na glebę ?
 

 

oprysk na glebę 2-3 dni przed sadzeniem. Rimsulfuron z metrybuzyną po wschodowo. Czyli ok 1,5 miesiąca odstęp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Kolega kafar191 ma rację, objawów stosowania obu tych środków nie widać gołym okiem wyjdą dopiero jak piorin pobierze próby na pozostałości.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

posadziłem ziemniaki w rozstawie rzadkow 68cm a więc powinienem w takim samym rozstawie je obredlac czy mogę zmienić szerokość obredlacza na 62cm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

panowie mam zamiar dzisiaj opryskać ziemniaki środkiem Infinito ale zastanawiam się czy mogę wykonać taki zabieg jak co niektóre ziemniaki zaczynają już kwitnąć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Witam ,jesienią pryskałem zboża  tolurexem i 15 gr Gleanu ,kawałek koło domu też miałem zasiane żyto pszenżyto jako poplon pod ziemniaki i było sporo chwastów popryskałem to też ,dopiero po fakcie zorientowałem się że po Gleanie ziemniaków się nie sadzi ,jednak to jedyny kawałek blisko domu gdzie sadzę ok 100 kg dla siebie ,wschody były normalnie ,ciemny kolor łęcin  na ok 15-20 cm jednak od kilku dni widzę że nic nie rosną a dzisiaj że jakby listka od dołu niektóre usychały ,może ktoś też miał taką przygodę po Gleanie urośnie cokolwiek na obiad czy spisać na straty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

posadziłem ziemniaki w rozstawie rzadkow 68cm a więc powinienem w takim samym rozstawie je obredlac czy mogę zmienić szerokość obredlacza na 62cm ?

 

Skoro posadziłeś w rozstawie 68cm to w takim samym powinieneś je obredlać, jak wjedziesz węższymi radłami to ziemniaki zamiast na środku redlin będą rosły z boku, możliwe, że dodatkowo naruszysz ich system korzeniowy przez co osłabisz rośliny a dodatkowo na pewno pojawi się więcej zielonych bulw.

 

Kolego TomekZ058 - możesz śmiało pryskać Infinito podczas kwitnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

jaki oprysk od chorób dać na pierwszy zabieg w ziemniakach Irga? oraz czy można łączyć oprysk od choroby z opryskiem od stonki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj