Polecane posty

przemol87    186

masz racje, tak bedzie


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Oczywiście, że nie znam etykiet na pamięć, nie stosowałem dawno sencoru a kiedyś miał on 70 dni karencji, to akurat dobrze pamiętam, było to bodajże przed wejściem UE.

ależ ta unia niesie dobrobyt. Wczesniej to nawet opryski były bardziej szkodliwe

 

 

Jak radzicie sobie ze wtórnym zachwaszczeniem? Gdy ziemniaki zaczynają obumierać? W zeszłym roku z powodu suszy nie było z tym problemu ale czasami przed zbiorem potrafią nieźle zarosnąć 

Czy warto przeprowadzić desykacje/niszczenie chwastów? Myślałem nad opryskiem aurora 40 wg. Z tego co czytałem spotlight plus 060 eo ma tą samą substancje aktywną tylko inna formulacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

czym niszczyć perz w ziemniakach i kiedy bo w tym momencie dopiero pojawiają mi się listki na wierzchu i nie wszedzie wiec teraz raczej nie ale potrzebuje czegoś skutecznego aby pomogło

 

Titus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vasyl93    0

ja pryskałem w czwartek TITUS-em, a wczoraj moncznikiem zobaczymy jakie będą efekty dzisiaj dużo popadało.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

rimmel, leopard,apyros (nie oficjalnie) ale jesli chcesz zwalczyc ww. perz to leopard


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

linuron i hlomazon na 3 dni przed wschodami nie zaszkodzi ziemniakom??


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2
Napisano (edytowany)

1994Kuba1994 wypisać Ci 33 preparaty do zwalczania perzu w uprawie ziemniaka? :)

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Do tego mogą być Axial, Trivko, czy Fusilade forte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartglowa    0

A czym potraktować rdest w wczesnych(carera colomba riviera ) ? linuron nie zadzalal w pelni .W lipcu będą po nich sadzone brokuły i dobrze by było żeby nie przytrzymalo ich .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Panowie, skuteczny będzie oprysk Arcade (prosulfokarb + metrybuzyna) przy obecnych temperaturach? Mamy ok. 12 stopni w dzień i 5-6 w nocy ale za to trochę popadało więc wilgotność jest idealna, nie wiem czy pryskać czy czekać aż się ociepli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11
Napisano (edytowany)

Czy odmiana Irga nie jest wrażliwa na rimsulfuron (Titus 25 WG)? I jak wygląda jego skuteczność głownie w zwalczaniu chwastów dwuliściennych? Ile minimum centymetrów powinny mieć ziemniaki, aby można wykonać zabieg? No i jak wygląda sprawa karencji, bo na etykiecie pisze "nie dotyczy"? Proszę o odpowiedzi, gdyż prawdopodobnie będę musiał poprawiać po pendimetalinie, a wszystkiemu winne krótkotrwałe, ale intensywne opady deszczu (2-3litry na metr kwadratowy) dwie godziny po zabiegu.

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia111140    0

Witam.Irga nie jest wrażliwa na Titus,tylko nie przekrocz dawki 60g na 1 hektar, jeśli przekroczysz,przypali ,sama wielokrotnie stosowałam,ale na chwasty jedno liścienne,a szczególnie na perz ,i chwastnicę.Pomijając już cenę,a nie jest to środek tani,to on na wieloliścienne słabo działa.Szukaj czegoś bardziej z metrobuzyna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vasyl93    0

witam ja sadziłem bellarosy  zaraz po sadzeniu pryskałem sencorem 1L/ha ziemniaki poschodziły miały gdzieś 5 cm ale razem z perzem i przytulią czepna i zboże opryskałem titus-em 72zł za 20g i wszystko uschło narazie jest czyściutko.  Następnego dnia opyskałem mocznikem 10kg/100l ziemniaki rosły pięknie. W środę popadało i w czwartek opryskiwałem  na zarazę CURZATE do tego dałem 5kg mocznika, 1l muliflory  1kg siarczanu jednowodny i ziemniaki idą jak wściekłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jawor182    3

Leopard stosować sam czy dolać innego środka dla lepszego efektu.???odmiany bellarosa tajfun po wschodzie...perz się pokazuje juz... Do kody mogę ten środek zastosować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1124

Jedyne co możesz dolać aby poprawić skuteczność preparatu to zwilżacz, wszystko inne tylko pogorszy. Jeżeli perz dopiero się pokazuje to raczej nie ma co stosować tego środka, to akurat paskudny chwast i aby skutecznie go zwalczyć musi wchłonąć pełną dawkę a nie wchłonie jeżeli nie będzie miał czym czyli zbyt mało liści. Przeczytaj dokładnie etykietę tam jest wyjaśnione kiedy pryskać perz.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Czy odmiana Irga nie jest wrażliwa na rimsulfuron (Titus 25 WG)? I jak wygląda jego skuteczność głownie w zwalczaniu chwastów dwuliściennych? Ile minimum centymetrów powinny mieć ziemniaki, aby można wykonać zabieg? No i jak wygląda sprawa karencji, bo na etykiecie pisze "nie dotyczy"? Proszę o odpowiedzi, gdyż prawdopodobnie będę musiał poprawiać po pendimetalinie, a wszystkiemu winne krótkotrwałe, ale intensywne opady deszczu (2-3litry na metr kwadratowy) dwie godziny po zabiegu.

Irga ma podwyzszona wrazliwosc na metrybuzyne!!!

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Witam.Irga nie jest wrażliwa na Titus,tylko nie przekrocz dawki 60g na 1 hektar, jeśli przekroczysz,przypali ,sama wielokrotnie stosowałam,ale na chwasty jedno liścienne,a szczególnie na perz ,i chwastnicę.Pomijając już cenę,a nie jest to środek tani,to on na wieloliścienne słabo działa.Szukaj czegoś bardziej z metrobuzyna .

chemirol ma tani rimsulfuron,

 

 

ja natomiast przypuszczam, że będę miał powtórkę z rozrywki, boxer na strączkowych przepuścił w zasadzie wszystko, więc po linuronie w ziemniakach zapewne też będę miał problem - szczególnie z komosą białą, odmiana vineta polećcie mi coś proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ile saletry do opryskiwacza w celu zwalczenia komosy w ziemniaku? Oczywiście jako dodatek do titusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62
Napisano (edytowany)

Ja daje 5kg mocznika do titusa na hektar

Edytowano przez damii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ile saletry do opryskiwacza w celu zwalczenia komosy w ziemniaku? Oczywiście jako dodatek do titusa

 

saletry amonowej? jak ziemniaki znoszą taki zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

chyba @przemol87 kiedyś pisał ile tego sypnąć ale nie mogę znaleźć.

W kukurydzy 3 kg/ha można dać razem z herbicydem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Tak, ja kiedys o tym pisalem. Doradzalo mi to kilka osob ale nigdy nie praktykowalem tego sposobu.
Dawka 3kg dodatkowo do titusa


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj