Polecane posty

przemol87    186

commandu nie trzeba przedawkować, wystarczy zalecana dawka na lekkiej ziemi + obfity opad

 


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekfendt    2
Napisano (edytowany)

Tak zgodzę sie z "mikad" i postapilem wlasnie tak jak na etykiecie 1.8 linirex i 0,2 command lecz pryskalem zawsze ursusem 3512 teraz wjechalem zetorem 5211 i tym samym biegiem i niestety bym się nie spodziewał ale ma wolniejszy 2 bieg od ursusa. Teraz pewnie większość napiszę że mogłem najpierw samą wodą zobaczyć jak wyjdzie no ale nie zrobiłem samą wodą tylko od razu opryskiem i wyszło trochę za dużo bo 600l wyszło na jakieś 1.4h a nie na 2.

Nic im nie bedzie. Potrzeba tylko czasu. Zastanawiam sie po co wywozic niepotrzebnie pieniadze w pole lejac wiecej sor?

myślisz że to nie wpłynie za bardzo na plon? I zostawić to tak jak jest? Dodam że to jest ziemniak przemysłowy

commandu nie trzeba przedawkować, wystarczy zalecana dawka na lekkiej ziemi + obfity opad

dzięki za wyrozumiałość bo większość to tutaj tylko z pretensjami ze nie zastosowuje się do etykiety i w ogóle. Ale no nie zawsze tak wszystko ładnie wychodzi jak w bajce Edytowano przez marekfendt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

wystarczyło 100 metrów na prostym odcinku przejechać nawet bez opryskiwacza. Podstawą w stosowaniu ŚOR jest kalibracja

 

ziemniakom przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekfendt    2

wystarczyło 100 metrów na prostym odcinku przejechać nawet bez opryskiwacza. Podstawą w stosowaniu ŚOR jest kalibracja

 

ziemniakom przejdzie.

dzięki wiem ale człowiek mądry po szkodzie niestety. Pojadę jeszcze dziś zobaczyć jak wyglądają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

No jednak nie przeczytałeś etykiety abo nie zrozumiałeś co jest napisane. 1,8 litra samego linurexu, ale z commandem max 1 litr a Ty dałeś 80% więcej. Poza tym na lekkiej ziemi command max 0,1 - 0,15 i też 1 litr linuronu. Gdybyś tak dawkował to nawet ta wolniejsza jazda opryskiwaczem nie spowodowałby skutków ubocznych.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekfendt    2

No jednak nie przeczytałeś etykiety abo nie zrozumiałeś co jest napisane. 1,8 litra samego linurexu, ale z commandem max 1 litr a Ty dałeś 80% więcej. Poza tym na lekkiej ziemi command max 0,1 - 0,15 i też 1 litr linuronu. Gdybyś tak dawkował to nawet ta wolniejsza jazda opryskiwaczem nie spowodowałby skutków ubocznych.

tak zrobiłem tak w zeszłym roku to zaroslo wszystko i w dodadku suszy chwasty wypił całą wodę z ziemniaków.

Nie chodzi mi ty żebyście powiedzieli co zrobiłem źle a ci nie. Chodzi mi czy jest coś jakiś środek żeby je podrayowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Zostaw, nic nie ruszaj ewentalnie metoda prob i bledow i bedziesz wiedzial na przyszlosc


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekfendt    2

Zostaw, nic nie ruszaj ewentalnie metoda prob i bledow i bedziesz wiedzial na przyszlosc

. Ok dzięki. A jak wyjdą wszystkie to może jakaś odżywka? Czy też nic nie ruszać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polomaksi    33

zeszly rok byl specyficzny, susza skikrala srodki przed wschodowe, a ty Mikad nie pisz 1l Linuronu bo to czysty skladnik, ziemniaki odbija spokojna glowa, daj im puzniej Asachi z mocznikiem plus siarczan i tytanit zeby nadrobily stres i bedzie git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekfendt    2

zeszly rok byl specyficzny, susza skikrala srodki przed wschodowe, a ty Mikad nie pisz 1l Linuronu bo to czysty skladnik, ziemniaki odbija spokojna glowa, daj im puzniej Asachi z mocznikiem plus siarczan i tytanit zeby nadrobily stres i bedzie git

. Dzięki za wskazówkę zrobię tak jak piszesz. A tak to widzę że ty nawet z moich okolic ja też sieradzkie pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

co powiecie na temat Arcade na ziemniaka jaka skutecznosc i czy nie zaszkodzi wschodzacym ziemniaka i czy mozna by dodac pentigan

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Panowie Riviera i Impala są wrażliwe na metrybuzyne? Jaki herbicyd można zastosować w nich powschodowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Panowie Riviera i Impala są wrażliwe na metrybuzyne? Jaki herbicyd można zastosować w nich powschodowo?

riviere pryskałem nie zauwazyłem negatywnych skutków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

co powiecie na temat Arcade na ziemniaka jaka skutecznosc i czy nie zaszkodzi wschodzacym ziemniaka i czy mozna by dodac pentigan

 

Kilkanaście postów wcześniej , sam zadawałem to pytanie , ponieważ zamieniłem się z kolegą na pole i rzepak spędzał mi sen z powiek , tyle mogę podpowiedzieć , że miałem pryskac linurexem z commandem , ale nie dość że nie było warunków do opryskania to jeszcze ktoś podpowiedział mi że lin+ comm to mi rzepaku nie weźmie , więc zacząłem szukać alternatywnego rozwiązania , i zastosowałem właśnie ARCADE na wszchodzące ziemniaki. Po tygodniu nic im nie jest , odmiana Denar i Vineta , a jakby kogos interesowao to z rzepaku popiół został. Sam jestem ciekawy jakie będzie działanie i efekt dalszy , czy będzie tak samo czysto jak po lin+comm

Witam. Przedawkowalem trochę linurexem i commando w ziemniakach teraz zaczynają wychodzić i zolkna. Można je czymś podratowac?

 

Myślę , że zależało to będzie w dużym stopniu od warunków , w ubiegłym roku zastosowałem normalną dawkę 1+0,15 i poszedł obfity deszcz , szkoda że nie zrobiłem foty , denar po wschodach wyglądał trochę komicznie tzn. 50/50  zielono-żółty , co poniektórzy pytali co to za nowa odmiana , ale nie miało to żadnego wpływu na plon , powiem więcej żeby zawsze taki był. Ale 2 lata temu jak się jorgnąłem i na 1,3 ha wlałem 3 litry afalonu i 0,25 commandu to ziemniaki wschodziły mniej żółte jak w ubiegłym roku , ale wydaje mi się że na plon wpłynęło to ujemnie , pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
Napisano (edytowany)

Kilkanaście postów wcześniej , sam zadawałem to pytanie , ponieważ zamieniłem się z kolegą na pole i rzepak spędzał mi sen z powiek , tyle mogę podpowiedzieć , że miałem pryskac linurexem z commandem , ale nie dość że nie było warunków do opryskania to jeszcze ktoś podpowiedział mi że lin+ comm to mi rzepaku nie weźmie , więc zacząłem szukać alternatywnego rozwiązania , i zastosowałem właśnie ARCADE na wszchodzące ziemniaki. Po tygodniu nic im nie jest , odmiana Denar i Vineta , a jakby kogos interesowao to z rzepaku popiół został. Sam jestem ciekawy jakie będzie działanie i efekt dalszy , czy będzie tak samo czysto jak po lin+comm

 

Myślę , że zależało to będzie w dużym stopniu od warunków , w ubiegłym roku zastosowałem normalną dawkę 1+0,15 i poszedł obfity deszcz , szkoda że nie zrobiłem foty , denar po wschodach wyglądał trochę komicznie tzn. 50/50  zielono-żółty , co poniektórzy pytali co to za nowa odmiana , ale nie miało to żadnego wpływu na plon , powiem więcej żeby zawsze taki był. Ale 2 lata temu jak się jorgnąłem i na 1,3 ha wlałem 3 litry afalonu i 0,25 commandu to ziemniaki wschodziły mniej żółte jak w ubiegłym roku , ale wydaje mi się że na plon wpłynęło to ujemnie , pozdrawiam

 

Szkoda ze wczesniejj nie widziałem twojego postu ,na samosiewy rzepaku wystraczy 0,25 sencoru i problem z głowy ,ziemniaki moga miec nawet 5cm .Praktykowane od lat,wiem wiem zaraz beda komenatrze ze sencor wstrzyma ziemniaki etc , nigdy czegos takiego nie widziałem a sadze ziemniaki na bardzo wczesny zbior.

Edytowano przez lonoh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

Następny mądry, sadzi ziemniaki na wczesny zbiór i po wschodach pryska sencorem a potem ludziska w mieście z kibla nie mogą wyjść. A poza tym słyszałeś o wrażliwości odmianowej na metrybuzynę, jednej odmianie nawet pól kilo nie zaszkodzi a druga po 0,2 zrobi się biała.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

riviere pryskałem nie zauwazyłem negatywnych skutków

 

Jaką dawką? Normalnie czy jakąś słabszą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
Napisano (edytowany)

Jaką dawką? Normalnie czy jakąś słabszą?

o.25l, krzaki  miały  10cm

Następny mądry, sadzi ziemniaki na wczesny zbiór i po wschodach pryska sencorem a potem ludziska w mieście z kibla nie mogą wyjść. A poza tym słyszałeś o wrażliwości odmianowej na metrybuzynę, jednej odmianie nawet pól kilo nie zaszkodzi a druga po 0,2 zrobi się biała.

cwaniaczku sencor ma 42 dni karecji , łupnij sie zdrowo w głowe jak masz problemy z liczeniem:D:D a po drugie sadziałem juz kilkanascie odmian ziemniaka i nigdy nie zauwazyłem zeby dawka 0.25l miała jakikolwiek wpływ na wzrost czy wystapiły jakies przebarwienia

Edytowano przez lonoh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanowany w środowisku agrofoto profesor nadzwyczajny ze specjalizacją uprawy ziemniaka Pan mikad nie zna treści etykiet ŚOR  :lol: 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

Oczywiście, że nie znam etykiet na pamięć, nie stosowałem dawno sencoru a kiedyś miał on 70 dni karencji, to akurat dobrze pamiętam, było to bodajże przed wejściem UE.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

czym niszczyć perz w ziemniakach i kiedy bo w tym momencie dopiero pojawiają mi się listki na wierzchu i nie wszedzie wiec teraz raczej nie ale potrzebuje czegoś skutecznego aby pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Za dwa dni minie dwa tygodnie jak opryskałem przedwschodowo Irgę pendimetaliną (Stomp 330 EC). Zabieg wykonany był na wilgotną glebę, a po dwóch godzinach intensywnie lało z 15 minut i mogło spaść 2-3 litry wody na metr kwadratowy. W ten czwartek widziałem, że pojawiło się wiele chwastów, m.in. chwastnica jednostronna. Od wczoraj pada, a dzisiaj dość intensywnie rano polało. I co będzie z tymi chwastami? Zostaną załatwione, czy już się martwić, czym pryskać na poprawkę?

Chyba w 2012 roku pryskałem pendimetaliną i w ziemniakach było czysto do zbioru, jedynie gdzieniegdzie się trafił jakiś chwast. Jedyne, co mnie pociesza, to fakt, że jak opryskałem w tym roku bezpośrednio po posadzeniu cebulę pendimetaliną, to masa gorczycy w niej wyszła, ale pomału robiła się biało-żółta i znikała każdego dnia, a chwastnicy w ogóle nie było widać od początku. Może i z polem ziemniaków tak będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj