Polecane posty

kafar191    8

Panowie a jaka u Was cena za litr Prestige??

 

Kupowałem w piątkach to dałem za baniak 1220 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris5    1

Panowie co polecacie na pierwszy zabieg w jęczmieniu jarym??

 

Sorki nie ten temat

Edytowano przez Kris5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

POMOCY , w jaki skuteczny sposób poradzić sobie z samosiewami rzepaku w ziemniakach, posadzone 3 tygodnie temu , ziemniaki dzisiaj powoli zaczynają się pokazywać , 4 dni temu zastosowałe 3 litry chwastoksu extra , było zimno i nie bardzo widzę efekty , zamierzałem jak jutro pogoda pozwoli przelecieć bronkami , obsypać i linurex + command , ale boję się , że to nie dobije go , a jeżeli pogoda nie pozwoli to po 3 Maja będzie po ptakach bo ziemniaki powschodzą i nici z linurexu + command , wyczytałem o jakimś dosyć nowym środku ARCADE 880 stosował to ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Glifosatem go.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

POMOCY , w jaki skuteczny sposób poradzić sobie z samosiewami rzepaku w ziemniakach, posadzone 3 tygodnie temu , ziemniaki dzisiaj powoli zaczynają się pokazywać , 4 dni temu zastosowałe 3 litry chwastoksu extra , było zimno i nie bardzo widzę efekty , zamierzałem jak jutro pogoda pozwoli przelecieć bronkami , obsypać i linurex + command , ale boję się , że to nie dobije go , a jeżeli pogoda nie pozwoli to po 3 Maja będzie po ptakach bo ziemniaki powschodzą i nici z linurexu + command , wyczytałem o jakimś dosyć nowym środku ARCADE 880 stosował to ktoś?

chemirol ma tani zamiennik titusa - tylko uważaj na niskie temperatury i najbezpieczniej podzielić dawkę,

 

a co polecacie na przedwschodowe odchwaszczanie? nie mam linuronu i nie zanosi się na opady (a redliny jeszcze nie uformowane), macie jakieś doświadczenie z boxerem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Zalezy od odmiamy ale powschodowo najtaniej bedzie rimel+mistral(ok115zl)


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Afalon 2 l/ha lub afalon 1 l + command 0,1 - 0,15 l/ha zależy jakie chwasty występują, zakładam że ziemniaki na późny zbiór.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Rano dzisiaj popadało i opryskałem ziemniaki po południu pendimetaliną. Po dwóch godzinach od zabiegu spadł dość intensywny deszcz. Myślę, że mogło to być około 2 litry wody na metr kwadratowy. Nigdy nie miałem takiej sytuacji, aby tak szybko po zabiegu doglebowym spadł deszcz. Deszcz trwał około 15 minut, raz intensywnie, raz łagodnie. Ziemniaki sadzone półtora tygodnia temu, kilka deszczy już spadło, więc ziemia już jest odleżana. Czy zabieg będzie skuteczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Tak


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thor    0
Napisano (edytowany)

czy na perz mozna pryskac ziemniaki Leopard 05 EC jak dopiero zaczely wychodzic? NIe zaszkodzi ziemniakom?

Edytowano przez Thor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Tak, ten preparat działa na rośliny jednoliścienne więc nie ruszy ziemniaka, tylko czy perz ma dostatecznie dużo liści aby przyjął środek.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

opryskalem ziemniaki sadzone pod koniec marca afalonem czy tam czymś od chwastów jednak co niektóre przepuścilo. Mam zamiar teraz dopóki jeszcze ziemniaki nie wyszły opryskać je roundapem jednak nie wiem czy warto przed opryskiem je obsypać czy bez obsypywania je wziąć? a drugą sprawą jest to czy po pryskaniu od chwastów po jakimś czasie obredlacie jeszcze ziemniaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jak opryskasz doglebowym to tej ziemi sie nie rusza.

Zawsze ładnie mi wychodzi 1l afalonu + 0,2l commandu + 4l glifosatu na kilka dni przed pojawieniem się ziemniaków na powierzchni. Czyściutko do sierpnia. Odmiana Vineta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

za dużo afalonu. w mieszance z commandem to max 1l + 0,15-0,2 command


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kelton    5

Panowowie ziemniaki już mi wschodza czy moge je opryskac dursbanem i zaredlic nic im nie bedzie jak sa juz na wierzchu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Ziemniarom nic się nie stanie, ale nie wiem jaka będzie skuteczność załatwienia robali, bo zapewne w takim celu chcesz wykonać zabieg.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekfendt    2

Witam. Przedawkowalem trochę linurexem i commando w ziemniakach teraz zaczynają wychodzić i zolkna. Można je czymś podratowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Tak można je podratować, ale trzeba to zrobić przed zabiegiem, czytając etykiety na śor.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Nic im nie bedzie. Potrzeba tylko czasu. Zastanawiam sie po co wywozic niepotrzebnie pieniadze w pole lejac wiecej sor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj