Polecane posty

tromba222    8

Jedno pytanie. Wymarzło mi trochę rzepaku i chciałbym po nim posadzić ziemniaki.Pryskany był Metazanex + Navigator 0,15l. Czy po wykonaniu orki na 25cm nie będzie przeszkód dla wzrostu ziemniaków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Mocno przeczuwam że w tym roku multum ludzi posadziło ziemniaki , dodatkowo na wymarznietych oziminach........

Cena ziemniaka bedzie masakrycznie niska :(

saszeta potwierdzisz moje przeczucie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polomaksi    33

jak bedzie taki rok jak mysle czyli po byku mokry to se mozemy sadzic fiu fiu ☺ a i tak bedzie moneta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze do niedawna słyszałem w prognozach pogody, że ma być susza jak w poprzednim roku.

Nie ma co słuchać prognoz bo ja wiem jaki będzie 2016. Będzie sucho albo mokro. Jeżeli chodzi o temperaturę to będzie zimno lub ciepło. Podejrzewam jednak, że będzie ciepło  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Można opryskac ziemniaki dursbanem jak już sie posadzi?

oczywiście.

jeśli formujesz redliny jakiś czas po sadzeniu, to tuż przed formowaniem. Ja tak robię.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

też tak robiłem że przed formowaniem pryskałem na wilgotną glebę dursbanem


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

przez najbliższe 10 dni nie zapowiadają deszczu tylko w niedziele ma popadać pod koniec deszczu mogę pryskać panidą ? ( w czasie deszczu ) u mnie działa ten środek rewelacyjnie tylko ta wilgoć, aby była i dodam , że 400 l /ha cieczy... czy są przeciwskazania pryskać w czasie deszczu ? może jakiś adiuwant np. atpolan soil ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1991Mateusz    0

Witam. Mam pytanie czy są jakieś przeciwwskazania do pryskania ziemniaków herbicydem mistral i command na mokrą glebe ?  U nas ładnie popadało i zamierzam obradlać ziemniaki i pryskać tylko , że na ulotce pisze aby wykonywać zabieg na wilgotną glebe a u mnie je dość mokra i tu moje pytanie czy środek zadziała jak należy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flackmistrz    11

Witam. Mam pytanie czy są jakieś przeciwwskazania do pryskania ziemniaków herbicydem mistral i command na mokrą glebe ?  U nas ładnie popadało i zamierzam obradlać ziemniaki i pryskać tylko , że na ulotce pisze aby wykonywać zabieg na wilgotną glebe a u mnie je dość mokra i tu moje pytanie czy środek zadziała jak należy ?

Tak jak kolega pisał wcześniej, czym wilgotniejsza gleba tym można zmniejszyć nieco dawkę, oczywiście nie pryskamy w błoto :) środek bardziej penetruje glebę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thor    0

Panowie pryska ktos przedwschodowo chwastoxem extra? Czy jesli przed wschodem opryskam to  wezmie skrzyp polny? jakie dawki polecacie, na ulotce jest napisane 4l na ha. Czy to nie za duzo. Nie przypali ziemniakow, jak beda wychodzic? Zalezy mi jedynie aby ziszczyc skrzyp. Pozniej pryskam titusem to reszte chwastow i tak zniszczy. odmiana milek, lord oraz viviana.

Slyszalem ze mozna tez pryskac w dawce 0,3 l na ha juz jak ziemniaki powschodza i ponoc skrzyp zwinie, czy stosoal ktos kiedys taka metode?

Edytowano przez Thor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

opryskałem kiedyś chwastoxem turbo jak miały 15 cm i tylko lekkie przebarwienie było przy dawce 1.5 l na hektar


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    53

Panowie pryska ktos przedwschodowo chwastoxem extra? Czy jesli przed wschodem opryskam to  wezmie skrzyp polny? jakie dawki polecacie, na ulotce jest napisane 4l na ha. Czy to nie za duzo. Nie przypali ziemniakow, jak beda wychodzic? Zalezy mi jedynie aby ziszczyc skrzyp. Pozniej pryskam titusem to reszte chwastow i tak zniszczy. odmiana milek, lord oraz viviana.

Slyszalem ze mozna tez pryskac w dawce 0,3 l na ha juz jak ziemniaki powschodza i ponoc skrzyp zwinie, czy stosoal ktos kiedys taka metode?

Pryskałem kiedyś chwastoxem exstra i dawałem 2l/ha przed wschodami a czy weźmie skrzyp to tego nie wiem ,taką samą dawkę daję na groszek pastewnym do pierwszych wąsów czepnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

jest oprysk na skrzyp?z tego co mi wiadomo jedynym lekarstwem na skrzyp to jest wapnowanie pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thor    0

jest oprysk na skrzyp?z tego co mi wiadomo jedynym lekarstwem na skrzyp to jest wapnowanie pola

 

Tak wymieniony chwastox extra oraz Orkan 330sl. Z tym ze ten drugi pali wszystko jak leci. Wlasnie o to chodzi ze ph gleby jest ok. Badane bylo w zeszlym roku. Nie wiem dlaczego ten skrzyp sie pojawia. Na innych polaach przy takim ph skrzypu nie ma. Na jesieni pryskalem chwastoxem extra juz po uschnieciu letow, to spalilo ho ladnie. zobaczymy czy teraz tez zejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flackmistrz    11

jest oprysk na skrzyp?z tego co mi wiadomo jedynym lekarstwem na skrzyp to jest wapnowanie pola

 

Popieram kolegę wyżej, u mnie to tak wyglądało. Ogólnie ciężko go zwalczyć jakimś środkiem chemicznym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

MCPA to jedyna substancja czynna zwalczająca skrzyp polny. Przed wschodami ziemniaka można spokojnie nią pryskać pola w dawce skrzypobójczej. Po wschodach, jak łatwo się domyśleć, już trzeba dostosować dawkę do wielkości akceptowanej przez ziemniaki.

Z odczynem gleby to jest tak, że w kwaśnej utrzyma się jeszcze skrzyp, gdy innym chwastom już jest ciężko (roślinom uprawnym też). Na forum już były wypowiedzi, że skrzyp pojawia się na polach, na których gleba ma prawidłowy odczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

opryskałem kiedyś chwastoxem turbo jak miały 15 cm i tylko lekkie przebarwienie było przy dawce 1.5 l na hektar

 

Ja kropie tak ale przed wyjściem ziemniaków i efekt dobry.Wszystkie 2 liścienne więdną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Ja kropie tak ale przed wyjściem ziemniaków i efekt dobry.Wszystkie 2 liścienne więdną.

@ Kulawa Koza ile dajesz tego chwastoxu turbo przed wschodowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Panowie jaką polecacie odżywkę do ziemniaka z takimi składnikami jak

bor

magnez

mangan

cynk

wapń

Dobrze jak by najwiecej było boru.

 

Powiem Ci że najczęściej stosuje kilka odżywek bo ziemniaki w różnych okresach są wrażliwe na niedobory pierwiastków. I np stosowałem ekolist bor 11%, Ekolist mikro Zm, siarczan magnezu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj