Polecane posty

Runder    16

z czyms mieszales ten afalon? ile dni po sadzeniu go stoso

 

 

 Po pierwszym obredleniu i  zabronowaniu w dawce 2l na hektar. Łubin tez pryskałem po siewie około 1,25 na hektar. Ręcznym pryskałem nim Marchew i Cebulę w ogrodzie. Cena to około 65 zł za Butelkę może gdzieś jest taniej ale ciężko mi powiedzieć. Ja już około 15 butelek zużyłem.

Edytowano przez Runder

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Co najlepszego bedzie na dosyc zawansowaną zaraze/alternariozę. Są jakieś wyniszczające środki? Wczesnego nie wiedzieć kiedy tak poraziło że nie wiem czym ratować. Prawie wzrost stanął w miejscu a niedługo chciałem kopać. Mam Infinito i Revusa do dyspozycji. Mogę dać mocznika dolistnie jeśli chcę kopać za 2-3 tygodnie?

Kup lepiej pytona a za 10dni popraw infinito

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Panowie: na 1 zabieg poszedł Ekonom WP - skład jak w Ridomilu - 2 kg na ha. Na drugi zabieg poszło Infinito w dawce 1,5l na ha. Teraz co polecicie? Curzate? Akrobat? Revus? Ekonom WP? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie był Ridomil, później Infinito, teraz na trzeci zabieg pójdzie Curzate, a na czwarty i ostatni znowu Infinito.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Piękne zbiory ziemniaka się zapowiadają w tym sezonie. Stonka nie zaatakowała teraz dolało im jak trzeba będzie sporo pod krzakami.

Edytowano przez Runder

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko u Ciebie. Kopałem dzisiaj i na wierzchu mokro, a pod spodem sucha, twarda ziemia. Zero wilgoci poniżej 10cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

No niestety, raz na wozie a raz pod, w zeszłym roku u mnie było tak sucho że wyszło 37 ton z ha.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Dwa dni temu pryskałem Zampro. Po parunastu godzinach zaczęło padać i tak pada do dziś. Łącznie spadło ok 20mm. Czy w takiej sytuacji zastosowany środek powierzchniowy słabiej się sprawdzi jak coś systemicznego? Niby w materiałach reklamowych Zampro chwalą go za to że lepiej sie trzyma liścia i jest trudniejszy do zmycia. Ponadto do oprysku dodałem kondycjoner wody który również utrudnia zmywanie.

Do tej pory na pierwszy zabieg był Pyton, na drugi Zampro. Planuje na trzeci Infinito i Revusem zamknąć ochronę. Jak oceniacie taki plan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka1    1

Witam

Jakie stosujecie odżywki ? Ziemniak biedny przy tej suszy

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

@tobago Na bogato :)

20 mm to nie tragedia, spokojnie wytrzyma.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin103122    21

u was też taka bida w ziemniakach? Dziś wykopałem z 5 krzaków odmiana Irga to może ze 2 kg się uzbierało bardzo sucho co by ziemniak rósł to susza.


Jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

No niestety, raz na wozie a raz pod, w zeszłym roku u mnie było tak sucho że wyszło 37 ton z ha.

 

 

A jak w tym roku u Ciebie z warunkami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Narazie ok.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Wczoraj wykopałem 1 krzaka Gali i było zawiązanych 16 ziemniaków które ważyły 0.6kg dużo małych ale deficyt wody im doskwiera strasznie.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tafit    4

jak czytam te posty to nie wiem czy się śmiać czy płakać 3, 4 zbiegi na zarazę i po 50 ton handlowego z ha mają normalnie cudotwórcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A coś ty myślał, że trzeba wykonywać 10 zabiegów? To nie plantacja nasienna... Jeżeli siedzisz w tym od lat i rok jest obfity w wodę to przy 4-5 zabiegach osiągniesz plon 50t/ha.
W poprzednim roku o tej porze w każdej z odmian miałem już powyżej 40t/ha przy 4 zabiegach ochronnych. Pewnie dlatego taka cena była bo każdy mógł mieć ziemniaka mnóstwo :D W tym roku jest go znacznie mniej przez suszę. Poprzednie lata nie schodziłem poniżej 45t/ha plonu ogólnego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tafit    4

tylko jak rok jest obfity w wodę to jest duża presja zarazy a plon może być taki tylko co ztego jak ci zaraza zdesykuje plantację zamiast reglone a potem towarek płynie.A tak na marginesie jest duża różnica między plonem handlowym a ogólnym no chyba że ładuje się wzystko do wora a potem płacz że ceny nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

.

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się nie chce wierzyć, że masz 40 bulw pod krzakiem. Nigdy nie słyszałem o takiej odmianie. Gala, która wiąże bardzo dużo bulw ma u mnie miejscami po 20 bulw.

A do kolegi, który usilnie próbuje wmówić, że ciężko jest osiągnąć ziemniaka 40-50t/ha przy 4 zabiegach to chciałbym tylko powiedzieć, że w poprzednim roku prawie codziennie padało i przy 4 zabiegach ochronnych ziemniaki do momentu desykacji nie miałem objawów choroby, 2 lata temu również tak było i podejrzewam, że w tym roku tak też będzie. Jeżeli stosuje się fungicydy z najwyższej półki w odpowiednich terminach to 4 zabiegi wystarczą. To może napisać nie jedna osoba z tego forum. Jeżeli chodzi o jakość ziemniaków to nigdy na nią nie narzekają moi klienci. A sprzedaje głównie w detalu. Tacy klienci to dopiero są wymagający... W Satinie jest niewielka różnica między plonem handlowym, a ogólnym. Ciężko mi było z tego ziemniaka wybrać sadzeniaki, a odpadu również było nie za wiele bo to odmiana, która gniazdo ziemniaków ma głęboko pod ziemią i zielonych nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Dominator ma po 40 zawiązanych bulw pod krzakiem :)

 

jak sobie z 3 krzaków ukopie i dołoży do tego jednego :lol: :lol: :lol:

u mnie rekordy zawiazanych bulw bije Michalina  wcale nie sa takie male 20-25szt pod krzakiem

 

dodaj jeszcze 15 i będziesz kolejnym pseudorekordzistą....

Brak słów jakie fantazje ludzie mają i głupoty tu wypisują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

co dać na t3?

na pierwsze poszedł armetil 2kg/ ha

t2 infinito 1,6l/ha

 

i teraz dać znowu mankozeb czy np pytonem jechać? plantacja nawadniana i gala w dodatku bardzo bujne łęciny  czyli presja zarazy duża

Edytowano przez maniana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj