Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przemol87    186

Zwykly czy forte?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Forte

 

Piszą że po upływie 11-13mc mozna

 

Za
łą
cznik do decyzji MRiRW nr R - 295/2013d z dnia 26.11.2013 r.
zmieniaj
ą
cej zezwolenie MRiRW nr R - 72/2010 z dnia 08.10.2010 r.
Etykieta
ś
rodka Mustang Forte 195 SE, za
łą
cznik do zezwolenia MRiRW
4
jesieni
ą
tego samego roku kalendarzowego
wy
łą
cznie zbo
ż
a, rzepak ozimy,
gorczyca uprawiana jako poplon, kapusta z rozsady, trawy;
wiosn
ą
nast
ę
pnego roku kalendarzowego
(po up
ł
ywie 11-13 miesi
ę
cy) – zbo
ż
a
jare, kukurydza, sorgo, rzepak jary, gorczyca, s
ł
onecznik, ziemniak, burak
cukrowy, cebula z siewu, marchew, sa
ł
ata z rozsady, kapusta, kalafior, broku
ł
i inne uprawy kapustne/krzy
ż
owe, trawy;
jesieni
ą
nast
ę
pnego roku kalendarzowego
(po up
ł
ywie 16-17 miesi
ę
cy) zbo
ż
a,
rzepak ozimy, gorczyca uprawiana jako poplon, kapusta z rozsady, trawy;
wiosn
ą
kolejnego roku kalendarzowego
(po up
ł
ywie 23-25 miesi
ę
cy) –
wszystkie ro
ś
liny.
 

 

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan222    1

Pewnie coś takiego

Liść nie ma siły sie rozwinąć, jakby obrzeża go trzymały, wyglada jak kulka(pąk) i bardziej to widać na młodych liściach?

 

Więc co jest przyczyną? U mnie wygląda to tak:

 

post-9407-0-77356600-1435488325_thumb.jpg

post-9407-0-31226900-1435488515_thumb.jpg

Edytowano przez jan222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Poparzenie chemiczne

Widze że cała redlina tak wygląda a obok jest już w miare wiec zrobiłeś jakiś błąd. Co było przed rzepakiem? 

Skąd sadzeniak? jeśli z centrali to reklamuj?

 

@KULAWA_KOZA u ciebie za rok moze tak wygladac pole. Tak działa aminopyralid zawarty miedzy innymi w mustangu forte,lancecie...

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

u mnie jest takie coś tylko w tym miejscu gdzie leżał obornik ze słomy potraktowanej mustangiem forte. Jakieś 20 metrów kw. na środku pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
email9    1

U mnie jedna redlina też tak wygląda ta od strony pszenżyta i przypuszczam że to od tego bo było pryskane lancetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Jak byłem w Kielcach to nawet przedstawiciele z Dow Agro potwierdzali że nie do końca się rozkłada Mustang Forte a zwłaszcza jeżeli słoma jest przyorana. Rok temu miałem Vinetę posadzoną na polu gdzie pszenica była opryskana mustangiem forte ale nisko skosiłem i zebrałem słomę a dodatkowo poplon z gorczycy był i objawów nie było żadnych więc to już jest jakaś alternatywa dla osób, które wszystko opryskały Mustangiem czy innym środkiem z tą substancją.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

panowie wiecie co dolega tym ziemniakom ?  

 

 

post-65245-0-64402300-1435518067_thumb.jpg

post-65245-0-79009500-1435518073_thumb.jpg

post-65245-0-20123100-1435518078_thumb.jpg

Edytowano przez tropt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

czym ostatnio kropiłeś? na chorobe ani szkodnika mi to nie wyglada. Bardziej na przypalenie środkiem, ew jakiś niedobór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Pewnie to po leopardzie.Razem to wszysko wlałeś?
Mialem takie objawy po przedawkowaniu titusa

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

tak razem, tyle że te objawy wystąpiły tylko na tym jednym polu, poza tym leopard jest środkiem działającym jedynie na rosliny jedno listne i nie powinien mieć żadnego wpływu na ziemniaka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

włąśnie nawet obornik ze słomy potraktowanej lancetem czy mustangiem daje taki efekt. Tam gdzie poszedł tylko zabieg i nisko kosa, to prawie nic nie było widać. a słoma narobiłą roboty. 

Swoją drogą niezłe cholerstwo musi siedziec w tym związku skoro takie cuda robi co? :)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izolda789    12

Witam, co możecie mi polecić na drugi zabieg? Tydzień temu pryskane Armetilem, teraz widać żółte dolne liście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

włąśnie nawet obornik ze słomy potraktowanej lancetem czy mustangiem daje taki efekt. Tam gdzie poszedł tylko zabieg i nisko kosa, to prawie nic nie było widać. a słoma narobiłą roboty. 

Swoją drogą niezłe cholerstwo musi siedziec w tym związku skoro takie cuda robi co? :)

 

Paweł a jesli na drugi rok tam gdzie kropiłem pole Mustangiem Forte na tym kawałku czyli mam zamiar sadzić około 20 ar , spalę tą słomę na tym miejscu do gołej ziemi to może wtedy nic się ziemniaką nie stanie......jak myslisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Ja pryskałem mustangiem 306 , apyrosem i starane, i było ok. A te objawy na zdjęciach to dlatego ze forte ma dodatkowa substancje czynną która takie cuda powoduje. 


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Aminopyralid różni Mustanga 306 od Mustanga Forte 195 SE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avens    14

ziemniaki powoli zakrywaja miedzyrzedzia. Oprysk titusem 60g i sencorem 0,2l przepuscil mi sporo komosy. Czy moge jeszcze poprawic zabieg np. basagranem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

W piątek zamierzam prysnąć ziemniaki Pytonem Consenco i siarczanem magnezu tylko zapowiadają 30 stopni , takze watpię zeby nawet po 21 godzinie temperatura spadła ponizej 25 stopni , takze zastanawiam sie nad zabiegiem w sobotę o 5 rano tylko nigdy tak wcześnie nie pryskalem i sie zastanawiam jak to jest z rosa czy ona nie zaszkodzi podczas zabiegu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj