Polecane posty

1994kuba1994    63

Pomocy- mam na polu dwie odmiany Tajfun i Vineta, Vineta jest duzo wyższa od tajfuna i w sobote zostały opryskane Titusem. Dzisiaj zauwazylem na krzakach Vinety ze łodyżka lisci i sam lisc od łodyżki zaczyna żółknąć;/ czy to może być reakcja na oprysk, susze panujaca w tej okolicy czy brak im czegos? bo oprócz żółknięcia małe listki i na tajfunie i na vinecie zawijaja sie- co moze byc nie tak? Zauwazylem juz tez pojedyncze sztuki doroslej stonki:/  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gieru    0

Uratowło się, poszły odrzywki, nawozy dolistne itd i znów jest zielono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w zeszłym sezonie miałem na vinecie to samo - stres z powodu suszy + titus; zastosowałeś jednorazowo pełną dawkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kelton    5

Panowie mam problem z rdestem 2 letnim w ziemniakach które już powschodziły da radę czymś to jeszcze opryskać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

czy sencor powschodowo w dawce 300g/ha zwalczy samosiewy rzepaku?

 

jezeli rzepak nie jest wyrosniety to da rade taka dawka sencoru

 

Pryskacie fungi ziemniaki mimo takiej suszy i wysokich temperatur?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Tak bo jest zaraza


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

U mnie sucho jak nie wiem i z titusem wjechać nie mogę. A widzę też, że na dniach na stonkę trzeba będzie lecieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Poradzicie czym te ziemniaki można teraz opryskac, były pryskane titusem Jak zaczynały wschodzic. irga i brydza.

post-13082-0-45349000-1433406282_thumb.jpg


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Tak bo jest zaraza

 

to na wczesnych jest zaraza? kiedy pryskasz rano czy wieczorem?

Edytowano przez lonoh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

tak np na tych które mam w galerii, u mnie też panuje susza ale ziemniaki mają wody pod  dostatkiem...Pryskam zawsze pod wieczór


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Tak pełna. Ale będą przez to spadku plonu ? :/

 

 ja już dzielę dawkę po moich przygodach, spadku plonu nie zauważyłem, ale plantacja wyglądała tragicznie - znaczący spadek powierzchni asymilacyjnej przyczyni się pewnie do obniżki plonu, chociaż w czasie suszy może to nie mieć negatywnego wpływu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestka5465    0

Panowie tydzień temu kolega opryskał denara Mistralem i słabo bierze zielsko. Trzeba jeszcze czekać czy robić poprawke

Edytowano przez Pestka5465

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

Fajnego masz doradcę, to może od razu glifosatem, będzie czyściej. Dawno temu chwastox był zarejestrowany w ziemniakach ale:

po pierwsze był to czysty mcpa bez dodatków,

po drugie stosowany do pewnej wielkości roślin (nie pamiętam jakiej),

po trzecie odmiany były wtedy mniej delikatne niż obecne.

Do tego chyba jest sucho w twoim rejonie więc jak fikną w redlinę to nie wiem czy się podniosą. Dobra załóżmy że nie fikną, w najlepszym przypadku główna wiązka przewądząca liścia zostanie zdeformowana, krzak zacznie przypominać miotłę i w dobrych warunkach coś tam ukopiesz. A czy Ty czasami nie robisz sadzeniaków?, bo po takim zabiegu to dyskwalifikacja plantacji raczej pewna.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

witam czy ktos ma zamiar stosowac lub stosowal nowe nowosci w ochronie ziemniaka.

Kunshi 625 - fluazym+cymoxanil

Carial Star - difenokonazol+manipropiamid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
email9    1

Pryskając na stonkę można dodać środek od zarazy i jakieś odżywki typu Fertina 20-20-20 i siarczan magnezu czy lepiej wszystko oddzielnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

Ja zazwyczaj jak jade fungicydem to zaraz insektycyd + siarczan, mocznik i mikro.... W tym roku na jednym polu jeszcze dodatkowo dorzuce cos z PK bo to pole to dzierżawa pierwszy rok w moich rękach, i troszke słabe są tam ziemniaki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj