Polecane posty

przemol87    186
Napisano (edytowany)

ale drogo wychodzi, ja płaciłem 415 brutto za 300g w Chemirolu. Moim zdaniem rimsulfuron nie zwalcza perzy a jedynie go przygłuszy na pewien czas.

 

@lukasx21 najbliżej ciebie na pewno jest w Proboszczewicach

Edytowano przez przemol87
  • Like 1

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

w takim razie jaka substancja zwalczy perz raz a dobrze w ziemniakach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Tyle to wiem, ale wolałbym taką żeby mimo wszystko perz zniknął, a ziemniaki zostały :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
Napisano (edytowany)

ale drogo wychodzi, ja płaciłem 415 brutto za 300g w Chemirolu. Moim zdaniem rimsulfuron nie zwalcza perzy a jedynie go przygłuszy na pewien czas.

 

 

nie byłem świadomy, że rimsulfuron może być w pełnej dawce zbliżony cenowo do linuronu,

 

czy sencor rozwali samosiewy rzepaku?

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

rimsulfuron w postaci rimelu wychodzi tanio ale wydaje mi sie ze tylko w tym roku

Tyle to wiem, ale wolałbym taką żeby mimo wszystko perz zniknął, a ziemniaki zostały :P

podobo targa, fusilade, apyros ale on negatywnie wplywa na ziemniaki(sam sie o tym. przekonalem)

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

a chabra rimsulfuron ogarnie? w głowę zachodziłem dlaczego w ubiegłym sezonie pojawił mi się silny efekt fitotksyczny po titusie, a w ostatnim ziemniaku polskim jest napisane, iż to amplituda temperatur (dzień-noc) przy jego stosowaniu powoduje takie konsekwencje, szkoda że nie wspominają o tym na etykiecie

Kiedyś była informacja na etykiecie aby nie stosować jeżeli temperatura noc przed i po zabiegu spada poniżej 7 stopni.

 

w takim razie jaka substancja zwalczy perz raz a dobrze w ziemniakach?

Właściwie żaden środek nie daje zadowalających efektów, Agil wyjdzie najtaniej i w miarę dobrze.

 

nie byłem świadomy, że rimsulfuron może być w pełnej dawce zbliżony cenowo do linuronu,

 

czy sencor rozwali samosiewy rzepaku?

Cenowo może być zbliżony ale skutecznością nie przebije linuronu z chlomazonem.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy zauważyliście jakieś negatywne skutki zabiegów chloropiryfosem (doglebowo)  a potem powschodowo rimsulforonem?

zarówno titus jak i rimel podaje aby nie stosować na pola uprzednio opryskane doglebowo związkami z rodziny fosforoorganicznych - czyli dursban np.

 

3 albo 4 rok z rzędu stosuje dursban pod agregat, a później titus do zwalczania chwastów i żadnych skutków ubocznych nie było. Sraczki nikt nie miał, roślinom też nie szkodzi więc ciężko powiedzieć o co w tym wszystkim chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186
Napisano (edytowany)

Wie ktoś jaka inna instytucja oprócz PIORiNu moze wykonać badanie pod kątem zawartości niedozwolonej substancji lub stopnia porażenia wirusem? pytam bo kupiłem kwalifikat i okazało sie że 75%krzaków jest porażonych

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

3 albo 4 rok z rzędu stosuje dursban pod agregat, a później titus do zwalczania chwastów i żadnych skutków ubocznych nie było. Sraczki nikt nie miał, roślinom też nie szkodzi więc ciężko powiedzieć o co w tym wszystkim chodzi.

Ktoś kiedyś już o tym pisał, podobno roślina nie radzi sobie z rozkładem tych dwóch substancji jednocześnie, sraczki nie będzie ale jak wezmą do badania to pozostałości będą ponadnormatywne.

 

Wie ktoś jaka inna instytucja oprócz PIORiNu moze wykonać badanie pod kątem zawartości niedozwolonej substancji lub stopnia porażenia wirusem? pytam bo kupiłem kwalifikat i okazało sie że 75%krzaków jest porażonych

Złóż reklamację do sprzedawcy i załatwcie polubownie a jak będzie fikał wal do piorinu. Oceny dokonuje się na plantacji. Czym plantacja jest porażona, po czym to stwierdziłeś, jaka odmiana.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Czekam na rozpatrzenie i na tym etapie sprawy wstrzymam sie ze szczegolami


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

dzisiaj pogoda w kancu dopisała i ziemniaki Denar i Vineta sa juz po zabiegu Ridomil Gold :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63
Napisano (edytowany)

czy jak opryskam dzisiaj badz jutro drugi raz od chwastow(pierwszy byl zaraz po posadzeniu) to moge zaraz w przyszlym tygodniu pryskac od zarazy? 

Edytowano przez 1994kuba1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielone14    3

Można stosować Glean 75wg lub Chwastox turbo 340sl pod ziemniaki? Zostało mi troche ze zboża, a szkoda wyrzucić. Nie jest nigdzie napisane ze nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Przy likwidacji plantacji chyba można? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielone14    3

Hmm jak bybyło napisane, że tak lub nie to bym nie spamował. Pierwszy raz miałem pryskać ziemniaki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2
Napisano (edytowany)

Zajrzyj sobie na stronę Instytutu Ochrony Roślin http://www.ior.poznan.pl/baza/ i na stronę Ministerstwa Rolnictwa http://www.minrol.gov.pl/Informacje-branzowe/Wyszukiwarka-srodkow-ochrony-roslin/ .

Ja swoje uprawy też kiedyś pryskałem pierwszy raz, ale wcześniej poszukałem w Internecie informacji na temat możliwości stosowania konkretnych pestycydów. Bez Internetu trzeba było czytać w sklepie etykiety na opakowaniach lub szukać znawców, albo pryskać tym, czym wszyscy wokoło na te same chwasty, co u innych. :)

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gieru    0

Witam, 

otóz zdarzyło mi się niefortunnie przypalić ziemniaki Sencorem, dawka jaką zastasowałem była 2-3 razy większa od zalecanej.

Dziś jest 5 dni od zabiegu, chwasty pali pięknie ale i ziemniaki też, głownie te starsze liście, młodsze jakoś żyją.

Dałem im na poratowanie Tytanit+wspomagacz.

 

Da się je jakoś uratować?

 

Z góry dzięki za sugestie i pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

U mnie plantacje ziemniaka doraźnie leczono Asahi, tylko nie wiem czy przy takim przedawkowaniu będzie efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

witam
Przyskalem ziemniaki od chwastow przedwschodowo lecz nie wszystko dobrze wzięło. Teraz ziemniaki są mocno zarośnięte przedewszystkim jednolisciennymi ale także i dwulisciennymi. Ziemniaki to odmiana Irga w ktorych mało jest opryskow na dwuliscienne powschodowo. Co teraz zrobić? Z ruszyć tą ziemie obsypnikiem i opryskac od jednolisciennych czy tylko opryskac. Obawiam sie czy jak zrusze tą ziemię czy nie zaczną chwasty bardziej rosnąć bo może coś ten oprysk przedwschodowy jeszcze powstrzymuje? Doradźcie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

witam
Przyskalem ziemniaki od chwastow przedwschodowo lecz nie wszystko dobrze wzięło. Teraz ziemniaki są mocno zarośnięte przedewszystkim jednolisciennymi ale także i dwulisciennymi. Ziemniaki to odmiana Irga w ktorych mało jest opryskow na dwuliscienne powschodowo. Co teraz zrobić? Z ruszyć tą ziemie obsypnikiem i opryskac od jednolisciennych czy tylko opryskac. Obawiam sie czy jak zrusze tą ziemię czy nie zaczną chwasty bardziej rosnąć bo może coś ten oprysk przedwschodowy jeszcze powstrzymuje? Doradźcie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj