Polecane posty

nie    2053

jaką dawkę glifosatu stosujecie przedwschodowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peters    21

Środek Maestro 70 WG zastosowany na suchą glebę zadziała??

 Bo susza taka ziemniaki pod wierzchem i już dłużej nie mogłem czekać na deszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1991Mateusz    0

Hej. Mam Denara i Lorda jak prysnę powschodowo Titusem i Sencorem ewentualnie Mistral to będzie im coś ? tzn czy są wrażliwe na metrybuzyne aha i jeszcze jedno czy ziemniaki muszą mieć wysokość od 10 cm czy mogą być mniejsze ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasjonat40    2

Koledzy jak wygląda sprawa stosowania metrybuzyny w vinecie powschodowo  pani w sklepie sprzedała sąsiadowi mistrala i powiedziała że można stosować i to w dawce 1 kg /ha   na opakowaniu jest 0,75 kg /ha .Ja miałem mu to opryskać  i mu odradziłem bo przypalę ziemniaki na nowych opakowaniach nie ma wzmianki o vinecie kiedyś była we wrażliwych czyżby się coś zmieniło? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
Napisano (edytowany)

na opakowaniu jest 0,75kg powschodowo?chyba macie problemy z czytaniem ze zrozumieniem to jest dawka przedwschodowo

Edytowano przez lonoh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasjonat40    2

lonoh lepiej napisz czy powschodowo można stosować metrybuzyne  w vinecie nawet w dawce 0.5 [przepraszam nie dopisałem że dawka 0.75 to przedwschodowo] powtarzam na opakowaniu vineta zniknęła z wrażliwych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2
Napisano (edytowany)

Można, uszkodzenia są małe. Oddział IHAR w jadwisinie prowadził badania nad wrażliwością odmian ziemniaków na metrybuzynę stosowaną powschodowo.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

lonoh lepiej napisz czy powschodowo można stosować metrybuzyne  w vinecie nawet w dawce 0.5 [przepraszam nie dopisałem że dawka 0.75 to przedwschodowo] powtarzam na opakowaniu vineta zniknęła z wrażliwych

 

ja zawsze daje na vinete 0,3 i nigdy nie bylo problemu z przypaleniami a w polu czysto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Chłopaki co to za chwast podobny do marchwi, i czy titus go weżmie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Zależy co komu przypomina marchew, może być maruna bezwonna, rumian polny, dymnica pospolita, ostróżeczka polna choć te dwa ostatnie to chyba bardziej pietruszka :)


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Dzięki kolego mikad, popatrzyłem na zdięcia i to jest rumian polny i titus powinien sobie poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

zamiast titusa kup rimel,ta sama substancja aktywna a cena o połowe niższa


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kenu84    0
Napisano (edytowany)

Panowie i Panie. Co radzicie do ochrony ziemniaków przed chwastami? Ziemniaki posadzone 02.05 i pewnie jeszcze są w ziemi. Pole jest zapuszczone więc musi być skutecznie. Odmiana Tajfun.

 

Dodam że perz to zaatakuje ostro na 100%

 

Pozdrawiam!

Edytowano przez Kenu84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Popatrz na 1 post wyżej niż Twój i powinieneś znać odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kenu84    0

Z ulotki Titusa:

W odmianach ziemniaka wrażliwych na Sencor 70 WG stosowany po wschodach.
pierwszy zabieg
Tuż przed wschodami roslin ziemniaka, po uprzednim obredleniu i zabronowaniu plantacji
Sencor 70 WG 0,5 kg/ha

drugi zabieg
Na chwasty jednoliscienne znajdujace sie w fazie 1-3 lisci, dwuliscienne 2-4 lisci
Titus 25 WG 50 g/ha + Trend 90 EC w ste@eniu 0,1%. dfdf


Bronujecie wasze ziemniaki przed pryskaniem sencorem? Mi się zdaje że będzie to przedwczesne kopanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

Czy mogę opryskać sencorem ziemniaki madeleine ? Czy jest to może odmiana wrażliwa na ten środek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

wg mnie to z tym sencorem to popadacie trochę w skrajności. sencor powechodowo w dawce 0.5 l na hektar nic nie robi Vinecie ani Lordowi bo akurat te odmiany mam a są lub były we wrażliwych na opakowaniu. Innym odmianom tez nic nie będzie jak zastosuje się dawkę dzieloną. Ktoś wyżej pytał o zwalczanie perzu to ja dawałem Agil w dawce 0.6 l/ha dwa razy w odstępie 10 dni


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Jest kilka preparatów do zwalczania perzu w uprawach roślin dwuliściennych, pozostaje tylko wybrać najskuteczniejszy i najtańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11
Napisano (edytowany)

U mnie Vineta zaczyna pomału wschodzić, choć nieregularnie. Lordy zdecydowanie lepiej. Chciałbym obie te odmiany opryskać skutecznym herbicydem, aby zwalczyć przede wszystkim: ostrożen polny, gorczycę polną, przytulię czepną i chwastnicę jednostronną. Nie opryskalem po sadzeniu, bo nie było odpowiednich warunków; zbyt sucho, a jak padało to symbolicznie w nocy i rano już nie było śladu (miałem pryskać pendimetaliną). Zamierzam kupić środek Titus 25 WG, bo on zwalcza cały komplet wymienionych przeze mnie chwastów. Interesuje mnie:

1) czy jest skuteczny w rzeczywiśtości i bezpieczny dla Vinety oraz Lorda?

2) po jakim okresie od zabiegu mogę później kopać ziemniaki na wczesny zbiór (na etykiecie nie ma nic o okresie karencji)?

3) czy po wykopaniu ziemniaków pryskanych tym herbicydem mogę siać pszenicę ozimą na tym polu?

4) czy poradzi sobie z ostrożniem polnym w fazie rozety liści, miejscami zaawansowanej w rozwoju?

Proszę o odpowiedzi na powyższe pytania, gdyż zamierzam kupić wspomniany herbicyd. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Co polecacie w tym roku na 1 zabieg na grzyba?? Zamierzam w tym tyg pojechać po ŚOR i zastanawiam się jakie kupić. Według sprzedawcy którego zaopatruje się polecają
:

T1 Dithane Neotec 75WG 2kg/ha

T2 Ridomil Gold MZ Pepite 67,8 WG 2kgha

T3 Ranman Top 160 SC 0,5l

T4 Infinito 687,5 SC 1,2l/ha

T5 Gwarant 500SC 2l/ha

T6 Pyton Concento 450 SC 1,5kg/ha

T7 i T8 Zignal 500SC 0,4l/ha

 

Oto cała karta pola zaproponowana przez doradcę, Zabiegi co 7 dni. Powie mi ktoś czy warto stosować AŻ tyle zabiegów?? Odmiany wineta denar i tajfun. Jeśli nie to co polecicie innego?

 

Co do chwastów ja prysnąłem command 0,15 + Afalon dypresyjny 1l/ha i teraz liczę dać albo sencor 0,3l/ha albo mistral (został mi zeszłego roku) 0,3kg/ha chyba w tym różnicy nie ma bo substancja ta sama tylko sencor stan ciekły a mistral stan stały. + coś na jednoliścienne bo lubi czasem chwastnice przepuścić.


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

nikt ci nie powie ile masz robic zabiegow!!!  podstawa to radar, lustracja na polu i pogoda. czasami wystarczą 3, a czasem 7 mało.  

więcej wyobraźni!


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

opryskałem przedwschodowo linurexem ale ziemia była bardzo przesuszona.. zadziała poprawnie? wszędzie pisze że powinna być wilgotna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1991Mateusz    0

Pryskałem  tydzień temu titusem powschodowo 70g/ha na 350l wody i ziemniaki mi rozjaśniło normalnie liscie są ciemne a po tym titusie zjaśniały jakby je przypaliło ? przecież ziemniak rozkłada ten srodek i nie powinno byc problemu wiec czemu są takie objawy ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj