Polecane posty

KULAWA_KOZA    156

Panowie takie pytanko.

Co muszę zrobić by legalnie sprzedawać ziemniaka sadzeniaka?

Ponoć coś trzeba opłacić jakieś 10zł i mozna sprzedawać......

Jak to dokładnie z tym jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

przede wszystkim otworzyć działalność gospodarczą. Bo sprzedaż to handel

 

a za 10 zł to się robi wpis w piorin-nie który też jest obowiązkowy przy handlu ziemniakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

czy Gala jest wrażliwa na sencor czy można bez obawy opryskać po wschodach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

przede wszystkim otworzyć działalność gospodarczą. Bo sprzedaż to handel

 

a za 10 zł to się robi wpis w piorin-nie który też jest obowiązkowy przy handlu ziemniakiem

 

U mojego kolegi byli z Piorin-a na kontroli bo sprzedawał sadzeniaki , i powiedzieli mu że może sprzedawać jak uiści te 10zł.Co do działalności nic nie mówili mu.

Ktoś go zdał ze handluje sadzeniakiem i przyjechali z Piorin-a na kontrole.

Z tego co mi mówił to pisał jakiś protokół , i wyparł sie ze nie handluje, że o niczym nie wie.Bo jak by się przyznał to pewnie miał by karę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Stosował ktoś z was środek na chwasty w ziemniaku o nazwie Maestro 70WG. Jak on sobie radzi z chwastami ?? Pierwszy raz mam z nim do czynienia dlatego pytam. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

To zwykła metrybuzyna, zamiennik Sencora. Za plus bardzo dobre po wschodowe zwalczanie komosy i rdestu powojowatego. Z minusów-wrażliwość odmianowa i słabe działanie na przytulię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351
Napisano (edytowany)

Panowie co to za chwast ? Mam to w ziemniakach

 

Mi to wygląda na przytulie.

 

 

 

Które rozwiązanie będzie lepsze Harrier (chlomazon + linuron) czy Sencor? Odmiana Vineta ale jeszcze głęboko pod ziemią. Najbardziej zależy mi na zwalczeniu rdestu powojowatego z którym co roku mam problem, niezależnie od pola.

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

Ktos moze sie orientuje nad nowym srodkiem Carial Star(manipropiamid+difenokonazol)Co do maipropiamidu to wiadomo Revus i ochorona przed zaraza bardziej jestem ciekaw o druga substancje difenokonazol ponoc bardzo sukteczna w alternariozie czy ten produkt jest juz dostepny.

W tym roku mamy zamiennik Titusa a mianowicie Rimel za 60g w granicach 95zl calkiem niezla opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
email9    1

Titus + mistral będzie dobrą mieszaniną na chwasty gdzie jest trochę perzu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

czym skutecznie zniszczyć samosiewy ziemniaka? 3 hektary nie były wykopane a w przyszłym roku znowu tam będzie ziemniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Jeśli wychodzą one w jakimś zbożu to może być np Starane/Tomigan. Na nieużytku to wiadomo co ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

czym skutecznie zniszczyć samosiewy ziemniaka? 3 hektary nie były wykopane a w przyszłym roku znowu tam będzie ziemniak

 

A nie boisz się chorób będących następstwem pozostawienia 40 ton bulw na polu? Wiem że po ziemniakach mieszanki zbożowe się wykładają :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek208    0

Czy po zastosowaniu EM-ów można stosować herbicydy czy doglebowe odpadają? Można stosować Titus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135
Napisano (edytowany)

panowie który jest lepszy srodek na zaraze ziemniaka Ridomil Gold czy Revus? mam w domu jeszcze Infinito

Edytowano przez tomekZ058

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zależy na który zabieg. Na I może być ridomil, na kolejne infinito i revus.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

 w tym roku mysle wykonac trzy zabiegi,w tamtym roku robiłem dwa,pierwszy Infinito drugi Revus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Jeśli wychodzą one w jakimś zbożu to może być np Starane/Tomigan. Na nieużytku to wiadomo co ;)

 

w kukurydzy. Glifosat ziemniaka nie niszczy za bardzo nawet w sporej dawce. Często (zdarza się że część już delikatnie wyszła) przed wschodami stosuję. Troszkę zżółknie ale za parę dni śladu nie ma.

A nie boisz się chorób będących następstwem pozostawienia 40 ton bulw na polu? Wiem że po ziemniakach mieszanki zbożowe się wykładają :D

 

kukurydza się nie wyłoży. Na jesień pola będą gazowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

Glifosat nie niszczy ziemniaków kiedy wschodzą bo powierzchnia liści jest zbyt mała w stosunku do objętości korzenia ale spróbuj opryskać jak będą miały ok 15 cm to zobaczysz co się z nimi stanie.

Gazowanie pola? O co właściwie biega bo jakoś nie trybie.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Chwasty niszczone temperaturą? O to chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Stado świń/dzików załatwi sprawę szybko. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj