Polecane posty

milanreal1    319

O amistarze dobrze radzącym sobie z antraknozą wspominałem już w poście odnoszącym się do łubinu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Panowie jak wiemy ziemniaki słabo lubią chlorosulfuron (Glean) stosowany w poprzedzającej uprawie. Zastanawiam sie czy duże jest ryzyko że ziemniakom zaszkodzi gdy posadzę je wiosną 2015r na stanowisku gdzie jesienią 2013r zastosowałem 10g Gleanu do odchwaszczenia pszenicy? Nie stosowałem zalecanej, pełnej dawki 20-25g tylko połowę a i etykieta mówi że mozna uprawiać wszystkie rośliny po okresie 16 miesięcy a w tym przypadku będzie to ok 18 miesięcy. Warto ryzykować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

ważne jest jeszcze to czy zbierałeś słome czy zostawiłeś ściętą na podorywke. na sciętej nie ryzykowałbym.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

@pawelec: słoma ścięta. Dziś przyorana. Na dniach siana będzie gorczyca na zimowe przyoranie.

 

Jakie moga byc potencjalne objawy wpływu tej substancji na rozwój ziemniaka? Całkowity brak wschodów czy osłabiony rozwój i mniejszy plon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wskażcie mi proszę czy używacie rozdrabniaczy łęcin? muszę szybko kupić jakąś kosiarkę mulczyjącą do łąk i zastanawiam się nad 3 metrową kosiarką bijakową służącą do rozdrabniania łęcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku zasiałem żyto hybrydowe ,chwasty były zwalczane jesienią Legato Pro (diflufenikan,chlorotoluron). Na wiosnę chcę sadzić na tym polu ziemniaki i mam do was pytanie czy te 2 sub. aktywne nie zaszkodzą im jakoś? Słoma była ścięta, pole zrobione talerzówką , a teraz powschodziły samosiewy żyta.

Proszę o cenne rady. -_- :mellow:

 

Stosował ktoś z was Efektywne Mikroorganizmy ? są po nich jakieś efekty ? ;)

Edytowano przez rolnikursusc3603p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Panowie na jednym z kawałków w ziemniakach wypierdzielił się perz, ziemniaki jeszcze nie wykopane ale łęcina uschła myślałem żeby zrobić z tym perzem porządek przy pomocy randapu, pytanie czy nie zaszkodzi to w jakiś sposób ziemniakom, na zdrowy rozum nie powinno ale zawsze jakaś obawa jest próbował ktoś takiego manewru?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

jezli to ziemniaki na sadzeniaki to moze byc problem z kielkowaniem ich ale tylko w tych miejscach gdzie oprysk dotrze do bulw,przez jakies szczeliny w ziemi etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

No właśnie tego się obawiam najbardziej :unsure:


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli łęty wyschły całkowicie to nie widzę przeciwskazań do zabiegu Roundup'em. Od dwóch lat stosuje Reglone do desykacji i jestem zadowolony. Drożej, aczkolwiek człowiek śpi spokojnie, że nie truje siebie ani innych.

Glifosat jest rakotwórczy, ale w produktach jadalnych, które kupujemy w sklepie jemy pewnie dużo gorsze trucizny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Do desykacji też używam reglone, zresztą randap by się raczej nie sprawdził. Chce po prostu zostawić sadzeniaka z tych ziemniaków i nie chciał bym mieć przykrej niespodzianki na drugi rok :blink:


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

ja stosuję zawsze jak jest potrzeba. I najczęściej chodzi o ostrożeń więc dawka wyższa. Wystarczy że łęty już uschły. Chociaż teraz już oficjalnie roundup nie jest nieszkodliwy po zetknięciu z glebą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosss    5

jaką dawkę stosujesz roundap na ostrożeń? czy łęcina jest jeszcze zielona czy całkiem uschnięta oraz czy w tych miejscach ostrożeń nie odrasta na wiosnę. pytam z teg względu, że mam z nim problem na 2 kawałkach pola i nie mogę sobie z nim poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

uschnięta. Coś tam na pewno odrośnie ale niewiele. Najgorzej jak ziemniak po ziemniaku. Czaserm doleję z pół litra aminopielika czy chwastoxa bo w takiej mieszance roundup działa skuteczniej. Sam 5 litrów a w mieszance ze 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paspartou    140

Witam mam oto taki problem iż moją plantacje ziemniaczków upodobały sobie nornice i turkucie podjadki (u mnie mówi się niedźwiadki) i macie jakieś sposoby na te skurczybyki? Nie mam ich dużo i rozpoczyna się sezon na kopanie ziemniaków ale chciałbym wiedzieć na przyszły rok co mógłbym zrobić aby ochronić pyrki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku mam problem z nornicami. Jest sporo ziemniaków pogryzionych przez nornice. Istnieje jakaś metoda zwalczenia tych gryzoni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Stosował ktoś zaraz po sadzeniu na odmiany bardzo wczesne Sencor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Nie widzę przeciwwskazań.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Nie widzę przeciwwskazań.

 

a jaka dawke dac taka jak na etykiecie 0,75-1kg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Tak. Ale cały czas oczywiście mówimy o stosowaniu zaraz po posadzeniu. Jeżeli chciałbyś poprawić coś powschodowo to już inna dawka oraz musisz patrzeć na wrażliwość odmianową na metrybuzynę no i karencję 42 dni.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

oczywiscie ze zaraz po sadzeniu ,chce przykryc troche ziemniakow i zalezy mi na zwalczeniu komosy i samosiewow rzepaku dlatego bede pryskal zaraz po sadzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel6840    47

Koledzy mam problem z drutowcem i pędrakiem na polach... Ziemniaki są pryskane od stonki regularnie, lecz kiedy pytam w sklepach o opryski na drutowca nic nie mają podobno kilka lat temu był Cyperkil ale go wycofali.... jakie są Wasze sposoby ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Kolega stosuje Prestige i mówi że ziemniaki eleganckie, u mnie po Dursbanie 30% pogryzionych. Zabieg robiony zgodnie ze sztuką-13*C, pogoda pochmurna, dość szybkie wymieszanie z glebą. W okolicy z tego co wiem to był poważny problem pędrakiem, ziemniak duży ale pogryziony. Trzeba będzie na przyszły rok uzbroić się w zaprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj