Polecane posty

demon17    1

Kolego limusine, skąd jesteś i ile chcesz za Ranmana ;>?? Odpisz na priv ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Panowie a stosujecie jakieś fungicydy podczas desykacji? Wyczytałem że nawet połowa dawki ochrania dodatkowo bulwę i powoduje lepsze przechowywanie. W zeszłym roku stosowałem do Reglone fungicyd Nando. W tym roku zastanawiam się jak dalej pociągnąć program ochrony. Póki co wykonałem zabieg

 

1. Pyton Consento

2. Cabrio Duo.

 

Planuje w dalszej kolejności podać jeszcze:

 

3. Pyton Consento

4. Infinito

5. Revus + Reglone (desykacja)

 

Pozamienialibyście coś? Mam już zakupione Infinito więc tego muszę użyć na pewno. Resztę będę zamawiał więc mam jeszcze możliwość modyfikacji choć uważam że taki program jest całkiem w porządku. Jakieś sugestie?

Do desykacji lepsza byłaby altima. Revus nie ochroni bulw przed zarazą.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Cabrio mi sie w podatnej na zarazę odmianie (nandina - 1,5) kompletnie nie sprawdziło. 3 dni i trzeba było poprawiać infinito, bo zaraza wszystko by zjadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

Ja na pierwszy oprysk dawałem armetil.

2. Pyton Consento

na 3 mam Infinito.

Nie wiem czy kolejne opryski dać układ 2 na 4 i 3 na 5 czy coś zmienić. Poradzicie coś?

Do tego na koniec altima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

W sumie tak nie jest najgorzej jak masz takie środki. Na 5 może być altima, chyba że planujesz więcej niż 5 zabiegów.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

separuje

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek208    0

Czy można opryskać ziemniaki kwitnące Titusem (chwastnica) w dawce 40g/ha w mieszaninie z nawozami dolistnymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

W sumie tak nie jest najgorzej jak masz takie środki. Na 5 może być altima, chyba że planujesz więcej niż 5 zabiegów.

 

Ta część co będzie przeznaczona na sadzeniaka to na 5 zabieg dostanie altime z reglone.

Pozostałe ziemniaki dostaną 6 zabiegów, odstawa w połowie listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Czy można opryskać ziemniaki kwitnące Titusem (chwastnica) w dawce 40g/ha w mieszaninie z nawozami dolistnymi?

nie

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

W poniedziałek miałem pryskać Vinetę fungicydem Tanos z dodatkiem Tytanitu. W dzień było 32 stopnie w cieniu, po 20-stej było 26. W związku z czym nie wykonałem zabiegu. Dodatkowo prognozy na dzień wczorajszy wskazywały na podobne temperatury i sprawdziły się. Bałem się nie tylko o niekorzystne warunki podczas zabiegu, ale również o wysokie temperatury w kolejnym dniu po nim. Może dzisiaj opryskam, jeśli nie będzie padać i jeśli będzie odpowiednia temperatura. Czytałem swego czasu, że w temperaturze ponad 25 stopni nie należy wykonywać zabiegów fungicydowych, gdyż istnieje niebezpieczeństwo poparzenia roślin. Mając to na uwadze nie wykonałem jeszcze w tym tygodniu zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Ja swoje pryskałem wczoraj Infinito po 22 już ciemno było wtedy temp spadła do 20 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wskażcie mi proszę co sądzicie o zamiennikach altimy (nando, zignal)? czy macie z nimi jakieś doświadczenia, w ziemniakach akurat jestem daleki od stosowania zamienników, ale na ten jeden zabieg chyba się przełamię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frydek29    0

a ja pryskałem tak

1- armetil

2- cabrio duo

3- ekonom

4- zastosuje właśnie altime prawdopodobnie

mam pytanie panowie: o co dokładnie chodzi z altimą i zabezpieczaniu bulw ziemniaka po zastosowaniu tego środka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Altima (fluazinam) powoduje że nawet jeśli jest zaatakowana nać ziemniaka zarazą, to grzybnia zarazy nie wytwarza zarodni pływkowych które mogłyby zarazić bulwy. Z fizjologii zarazy to wynika że ona rozmnaża się poprzez zarodniki pływkowe (które przemieszczają sie z wodą) lub sporangia (w środowisku suchym). Zarodniki pływkowe przemieszczając się z wodą deszczową z liści do gleby mogą zarażać bulwy pod krzakiem i stąd ważne jest w ostatnim zabiegu zapobieżenie tego rodzaju infekcjom. Dobrze wytłumaczyłem? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Bardzo dobrze wytłumaczyłeś. Dodam jeszcze że takie działanie ma również Infinito i chyba Revus. Kiedyś był również Brestanid ale nie wiadomo dlaczego przestali go produkować.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś opryskałem ziemniaki Fusilade Forte 1l/ha +Apacz 50 40g/ha . I do was pytanie czy dobrze zrobiłem łącząc środek chwastobójczy z środkiem owadobójczym? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Bardzo dobrze wytłumaczyłeś. Dodam jeszcze że takie działanie ma również Infinito i chyba Revus. Kiedyś był również Brestanid ale nie wiadomo dlaczego przestali go produkować.

Oj revus chyba nie zabezpiecza bulw przed zarazą.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Oj revus chyba nie zabezpiecza bulw przed zarazą.

Sprawdziłem, Revus zwalcza pływki, może nie tak dobrze jak Infinito ale działa, w zestawieniu pod tym względem wychodzi lepiej niż altima. Dobrym środkiem ograniczającym porażenie bulw jest też Tanos ale ten okrutnie drogi.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj